2026. február 6., péntek - Dóra

Archívum

Öngondoskodás 2018., 2018. október 16.

1158

nyugdijAz OECD friss elemzése szerint 2050-re már 53 időskorú jut 100 aktív korúra, holott 2015-ben az időskorúak aránya még harmadát sem tette ki a munkaképes korúaknak. Mindez jelentős kihívásokat jelent az állami nyugdíjrendszereknek, a mai nyugdíjak és a nyugdíjas életszínvonal fenntartása egyre nehezebb feladat az elöregedő társadalom és a csökkenő munkaerő mellett.

Minden eddiginél nagyobb szerep hárul tehát a nyugdíjcélú megtakarításokra és az öngondoskodásra, ennek fontosságát azonban csak kevesen ismerik fel: az önkéntes pénztárak taglétszáma jó ideje stagnál, a nyugdíj-előtakarékossági számla iránti kereslet csökken, egyedül a nyugdíjbiztosítások tudtak érdemi növekedést felmutatni az elmúlt évben.  

A tőkepiaci környezet sem könnyíti meg a megtakarítási piaci szereplők dolgát, a 2017-es kiemelkedő év után idén már egy sokkal hektikusabb tőkepiaci környezetben kellene érdemi hozamot elérni az ügyfelek számára. Bár a prémium- és privátbankoknál a taglétszám és a kezelt vagyon is nő, az ügyfelek láthatóan aggódnak a geopolitikai feszültségek, a túlfűtött részvénypiacok és az emelkedő infláció miatt.

Azoknak a szolgáltatóknak, akik ilyen piaci környezetben is vonzó hozamokat szeretnének elérni, meg kell barátkozniuk az alternatív, és sokszor kockázatosabb befektetési lehetőségekkel, miközben folyamatosan zajlik a digitális átalakulás, a piacon a hagyományos szereplők mellett gombamód nőnek ki a földből az újszerű megtakarítási és öngondoskodási megoldásokat kínáló fintech cégek és startupok.

Az idén nyolcadik alkalommal megrendezésre kerülő Portfolio Öngondoskodás konferenciáján olyan témák lesznek terítéken, mint a demográfia és munkaerőhiány hatása a nyugdíjra és nyugdíjmegtakarításokra, a szomszédos országok öngondoskodási megoldásai, az alapkezelők és privátbankok előtt álló lehetőségek és kihívások, a pénztári és biztosítási piac aktualitásai, és bemutatkoznak a megtakarítási és öngondoskodási megoldásokat kínáló fintech cégek is.

Időpont: 2018. október 16.  
Helyszín: Radisson Blu Béke Hotel
További infomáció: www.portfolio.hu

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

BETA, kényelem és védelem!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Február 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  

Tartalom galéria

Hévízi evezés gyönyörű környezetben

Hévízi evezés gyönyörű környezetben

More details
Falánk fánkfalók találkozója, 2026. február 8.

Falánk fánkfalók találkozója, 2026. február 8.

More details
Ügetőfarsang, 2026. február 7.

Ügetőfarsang, 2026. február 7.

More details
VI. Társasjáték Cserebere és Vásár, 2026. február 7.

VI. Társasjáték Cserebere és Vásár, 2026. február 7.

More details
Vár még a Garden of Lights az ELTE Füvészkertben 2026. február 15-ig

Vár még a Garden of Lights az ELTE Füvészkertben 2026. február 15-ig

More details
45. Magyar Filmszemle - 2026. február 2-8.

45. Magyar Filmszemle - 2026. február 2-8.

More details
Beautyworld Japan Fukuoka, 2026. február 16-18.

Beautyworld Japan Fukuoka, 2026. február 16-18.

More details
Hobbi-, kézműves- és művészkellékek szakvására, 2026. február 6-10.

Hobbi-, kézműves- és művészkellékek szakvására, 2026. február 6-10.

More details
Christmasworld Frankfurt, 2026. február 6-10.

Christmasworld Frankfurt, 2026. február 6-10.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője