2024. július 24., szerda - Kinga, Kincső

Szabadidő

Magyar Színházak Kisvárdai Fesztiválja, 2024. június 21-29.

2024-06-19 353

A Magyar Színházak 36. Kisvárdai Fesztiválja, a kárpát-medencei magyar társulatok reprezentatív-versenyprogramos találkozója 2024. június 21–29. között kerül megrendezésre. 

A fesztivál idei díszvendége az alapítása 25. évfordulóját ünneplő székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház lesz.

Farkas Ibolya művésznő idén ünnepli 85. születésnapját és 65. színészi pályán töltött jubileumát. Tatár Rózsa: Ady és Adél című előadását (Spectrum Színház, Marosvásárhely) a művésznő tiszteletére tűzzük műsorra.
A fesztivál ideje alatt kerül sor Nagy B. Sándor Nemes Levente színművésszel, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház egykori igazgatójával készített beszélgetőkönyvének kisvárdai bemutatójára.

Versenyelőadások

A zsűri tagjai: Elek Tibor irodalomtörténész, Lőkös Ildikó dramaturg, Nagy Katica színművésznő, Pataki András rendező, Tapasztó Ernő színész-rendező

Program

Kisvárdai Várszínház és Művelődési Központ, színházterem

június 21. péntek
18.00: Füst Milán: Máli néni (R.: Czajlik József)
A kassai Thália Színház és a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház koprodukciója (2h 20’ szünettel)

június 22. szombat
17.00: MEGNYITÓ ÜNNEPSÉG
Gogol: Háztűznéző (R.: Vidnyánszky Attila)
A budapesti Nemzeti Színház és a Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház közös produkciója. (3h egy szünettel)

Június 23. vasárnap
18.00: Darvas Benedek – Pintér Béla: Parasztopera
(Rendező és koreográfus: Györfi Csaba m.v.)
Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely (1h 20’)

Június 24. hétfő
21.00: Spiró György: Árpád-ház (R.: Keszég László)
Kosztolányi Dezső Színház, Szabadka (1h 30’)

Június 25. kedd
17.30: Peter Shaffer: Amadeus (R.: Alejandro Durán)
Csíki Játékszín, Csíkszereda (2h 45’)

Június 27. csütörtök
17.30: Oleg & Vlagyimir Presznyakov: Csónak, avagy előttünk az özönvíz
(R.: Bocsárdi László)
Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat (3h 10’)

Június 28. péntek
17.30: Molière: Tartuffe (R.: Ricz Ármin)
Szabadkai Népszínház Magyar Társulat (1h 40’)

Zsinagóga

június 22. szombat
22.00: T. Pataky László – Györfi Csaba: Kit szerettél, Madách?
(Rendező és koreográfus.: Györfi Csaba)
Bekecs Táncszínház, Nyárádszereda (1h 10’)

Június 23. vasárnap
21.00: Molière: A mizantróp (R.: Visky Andrej)
Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós (1h 40’)

Június 24. hétfő
16.30: Selmeczi Bea: Három és fél nővér (R.: Telihay Péter)
Ferencvárosi Pinceszínház (2h 30’ szünettel)

Június 25. kedd
21.00: Görgey Gábor: Handabasa, avagy a fátyol titka (R.: László Sándor)
Zentai Magyar Kamaraszínház (1h 40’)

Június 26. szerda
17.30: Martin McDonagh: A kripli (R.: Bélai Marcel m.v.)
Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat (2h 30’ egy szünettel)

Június 27. csütörtök
15.30: Csurka István: Megmaradni (R.: Andrási Attila)
Udvari Kamaraszínház (1h 30’)

Június 28. péntek
21.00: Švejk (Jaroslav Hasek műve nyomán) (R.: Kaj Ádám)
Térszínház (2h 20’ szünettel)

Refi Színpad (szabadtéri)

június 21. péntek
20.30: Kálmán Imre: Csárdáskirálynő (R.: Novák Eszter)
Szigligeti Színház, Nagyvárad (4h két szünettel)

Június 26. szerda
20.30: Klaus Mann: Mefisztó (R.: Béres Attila m.v.)
Komáromi Jókai Színház (2h 45’)

Június 27. csütörtök
21.00: Urbán András: Történt egyszer Újvidéken (R.: Urbán András)
Újvidéki Színház (2h)

Színházi előadások versenyen kívül:

Június 21. péntek
16.30 Zsinagóga
Tatár Rózsa: Ady és Adél (R.: Török Viola)
Spectrum Színház, Marosvásárhely (1h)

Június 22. szombat
20.30 Refi Színpad
Élet rapszódia - Eszenyi Enikő és Járai Máté előadása. (1h 30’)

Június 23. vasárnap
21.00 Refi Színpad
Sue Fabisch: Anyatigrisek (R.: Tallós Rita)
Liliom Produkció

Június 24. hétfő
21.00 Refi Színpad
Ruben Östlund – Tim Price: Lavina (R.: Pelsőczy Réka)
Orlai Produkció (1h 35’)

Június 25. kedd
21.00 Refi Színpad
Becky Mode: Teltház (R.: Horgas Ádám)
Játékszín (1h 30’)

Június 28. péntek
21.00 Refi Színpad
Ray Cooney: A miniszter félrelép (R.: Bódis Gábor)
A Mandala Dalszínház és a Kisvárdai Várszínház közös produkciója.

Június 29. szombat
15.30 Zsinagóga
Görgey Gábor: Komámasszony, hol a stukker? (R.: Kiss József)
Újszínház (2h)

18.00 Művelődési Központ
Záróünnepség, a díjak átadása
Molnár Ferenc: Egy, kettő, három – Az ibolya (R.: Rátóti Zoltán)
A Nemzeti Színház és a Gyulai Várszínház közös produkciója. (3h egy szünettel)

21.30 Refi Színpad
Presser Gábor – Sztevanovity Dusán – Horváth Péter:
A padlás (R.: Bőhm György)
Veres 1 Színház

Gyermekeknek
Június 22. szombat
11.00 Konferenciaközpont
Az öreg király hagyatéka – álmokból szőtt bábjáték
bukovinai székely népmese alapján
(R.: Szabó Attila m.v.)
Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely (1h)

Mozi
Semmelweis – filmvetítés, majd közönségtalálkozó az alkotókkal
Rendező: Koltai Lajos
A vetítés tervezett időpontja: 2024. június 26. 14 óra

Felvonásokon át az idő – dokumentumfilm a Tomcsa Sándor Színház 25 évéről
Rendező: Pál Melinda
A vetítés tervezett időpontja: 2024. június 24.

Szakmai kurzusok
„...az éneknek varázsa”
A szerepalkotás technikáival, a valóság feletti gesztusok okainak kutatásával foglalkoznak majd a résztvevők mindhárom mesterkurzuson.
A kurzusvezetők színész-rendezők, egyetemi oktatók: Balázs Zoltán, Bélai Marcel, Kozma Gábor Viktor, Kovács Dezső, Szabó Réka, Szabó Attila.

Kiállítások
Kisvárdai Várszínház és Művelődési Központ
25 éves a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház - fotókiállítás
Látogatható: 2024. június 21-től 29-ig.
Napról Napra – fotókiállítás a fesztivál előadásaiból, eseményeiből
Látogatható: 2024. június 21-től augusztus 31-ig.

Egyéb kulturális programok
„I walk” – a kisvárdai zsidóság története. Várostörténeti séták Czomba Magdolna, a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium tanára kalauzolásával.

 http://szinhaz.w3h.hu/fesztival

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

KNIPEX, győzteseket kovácsolunk!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Július 2024 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Thealter Nemzetközi Színházi Fesztivál, 2024. július 27. - augusztus 2.

Thealter Nemzetközi Színházi Fesztivál, 2024. július 27. - augusztus 2.

More details
SPORTGARDEN: interaktív olimpiai kiállítás és sportpark

SPORTGARDEN: interaktív olimpiai kiállítás és sportpark

More details
Majorbéli Géptalálkozó és Családi nap, 2024.

Majorbéli Géptalálkozó és Családi nap, 2024.

More details
Kisvasúti Nap a kemencei erdei múzeumvasúton, 2024. július 27.

Kisvasúti Nap a kemencei erdei múzeumvasúton, 2024. július 27.

More details
Szirénások napja, 2024. július 27.

Szirénások napja, 2024. július 27.

More details
Balaton-átevezés, 2024. július 27.

Balaton-átevezés, 2024. július 27.

More details
Zsámbéki Blues Piknik, 2024. 2024. július 26-28.

Zsámbéki Blues Piknik, 2024. 2024. július 26-28.

More details
Anna bál Balatonfüreden, 2024. július 27.

Anna bál Balatonfüreden, 2024. július 27.

More details