2026. február 1., vasárnap - Ignác

Hírek, elemzések

Különleges vitaminnal erősíthetik ellenálló képességüket a budapesti mentősök

393

Az Országos Mentőszolgálat 900 budapesti kivonuló dolgozójának részére közel 7 millió forint értékben adtak át egy-egy új, magyar fejlesztésű vitaminkészítményt, amellyel kifejezetten a tüdejüket erősíthetik. Az Air7 képviseletében Miklósa Erika operaénekesnő nyújtotta át az adományt Győrfi Pálnak, az OMSZ szóvivőjének hétfőn, a mentőszolgálat Markó utcai székházánál.

Közel 7 millió forint értékben 900 doboz Air7 tüdővitamint adtak át hétfőn az Országos Mentőszolgálat budapesti kivonuló dolgozói részére. Az adományt azért a fővárosi mentősöknek szánták, mert a COVID-19 esetek száma és a légszennyezettség mértéke is rendszerint itt a legjelentősebb.

„Ebben az időszakban a mentők különösen áldozatos munkát végeznek, amit a lakosság is érez. Talán ennek köszönhető, hogy sokféle támogatást kapunk, de különösen értékes számunkra minden olyan segítség, ami a mentődolgozók egészségmegőrzését szolgálja. A legnagyobb terhelést talán a fővárosban dolgozó mentőknek kell viselniük, így a 900 doboz vitaminkészítmény, amivel minden budapesti bajtársunkat ellátják, a legjobb helyre kerül” – nyilatkozta Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője.

mentovit3

A Magyarországon tavaly nyár óta kapható, itthon fejlesztett és gyártott étrend-kiegészítő megalkotását a pandémia tette szükségessé, hiszen a SARS-CoV-2 légzőszervi vírusról beszélünk. A táplálékkiegészítő nem gyógyír a betegségre, azonban úgy állították össze, hogy az a tüdő vitalitását biztosítsa, így akik fogyasztják, jobb eséllyel indulnak a vírus ellen.

A készítményt úgy alkották meg, hogy kifejezetten az emberi tüdőt erősítse és védje. Az ACE-vitaminok mellett tartalmaz Q10 koenzimet, mely segíti a vér oxigénellátását és erősíti az immunrendszert. Fontos összetevője a Cordyceps sinensis magashegyi gombafaj kivonata, mivel ez az összes esszenciális aminosavat tartalmazza és többek közt például fokozza az adenozin-trifoszfát (ATP) termelődését, mely sejtjeink legfontosabb energiaforrása. Ezen felül még és B6- és D3-vitamint, valamint rutint tartalmaz.

„Nagyon tiszteljük az egészségügyben dolgozókat, munkájuk fontossága megkérdőjelezhetetlen. Éppen ezért indítottunk adománysorozatot számukra. Korábban a Kiskunhalasi Járványkórház és a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ számára is juttattunk az Air7 tüdővitaminból, most pedig az OMSZ 900 budapesti kivonulós dolgozójának adtunk át belőle, mintegy kifejezve hálánkat a mindennapi erőfeszítéseikért” – mondta Longera Renáta, az Air7 projektvezetője.

A mentőszolgálat Markó utcai szákházának udvarán az Air7 képviseletében Miklósa Erika operaénekesnő nyújtotta át az adományt Győrfi Pálnak.

mentovit2

„A mentősöknek különösen nehéz a munkájuk, ráadásul a vírushelyzet miatt most a szokottnál is nagyobb veszélynek vannak kitéve. Fontos, hogy jó egészségben, erős immunrendszerrel tudjanak dolgozni. Büszke vagyok arra, hogy az Air7 képviseletében én adhattam át a frontvonalban dolgozóknak szánt adományt. Ezúton is szeretném felhívni az emberek figyelmét arra, hogy aki teheti, támogassa az egészségügyben dolgozókat ebben a nehéz időszakban” – nyilatkozta Miklósa Erika.

(Esemény Menedzser)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

BETA, kényelem és védelem!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Február 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  

Tartalom galéria

Kell egy indok Olaszországhoz? Akkor itt a téli olimpia!

Kell egy indok Olaszországhoz? Akkor itt a téli olimpia!

More details
Megnyitja kapuit a Blaha Chicken Tenders

Megnyitja kapuit a Blaha Chicken Tenders

More details
Világsztárok, remekművek a 2026-os Bartók Tavaszon

Világsztárok, remekművek a 2026-os Bartók Tavaszon

More details
INHORGENTA ékszer-, óra- és drágakő-kiállítás, 2026. február 20-23.

INHORGENTA ékszer-, óra- és drágakő-kiállítás, 2026. február 20-23.

More details
Mackóvasárnap a Budapesti Állat- és Növénykertben, 2026. február 1.

Mackóvasárnap a Budapesti Állat- és Növénykertben, 2026. február 1.

More details
Fürdőszoba és Otthoni Wellness Kiállítás, 2026. január 30. február 1.

Fürdőszoba és Otthoni Wellness Kiállítás, 2026. január 30. február 1.

More details
Farsangkor tarolhat a fánk

Farsangkor tarolhat a fánk

More details
A dzsungel könyve 30 éves jubileuma – Ünnep a Vígszínházban

A dzsungel könyve 30 éves jubileuma – Ünnep a Vígszínházban

More details
EVENT LAB Budapest 1.0 – 2026. február 12.

EVENT LAB Budapest 1.0 – 2026. február 12.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője