2026. április 10., péntek - Zsolt

Archívum

Orbán Ráhelé lehet az egerszalóki Saliris Resort

1292

saliris egerszalokA Magyar Fejlesztési Bank már több mint két éve nem talál vevőt az egerszalóki Saliris Resortra, most azonban végre elkelhet a szálloda. A 24.hu információi szerint pedig a vevőjelölt nem más, mint Orbán Viktor legidősebb lánya, Ráhel - írta meg a Turizmus Online. Az érdeklődés mostanában egyre nagyobb az eladó szállodák iránt.

Még 2013 novemberében írt ki pályázatot az egerszalóki Saliris Resort Spa & Konferencia Hotelre a beruházó Szalók Holding Zrt. felszámolásával megbízott Nemzeti Reorganizációs Nonprofit (NRN) Kft., a szálloda a Magyar Fejlesztési Bank tulajdonában van, amelynek azóta sem akadt vevője.

A 24.hu úgy tudja, most azonban ukrán befektetőket, sőt magát Mészáros Lőrincet is beelőzi a miniszterelnök lánya, Orbán Ráhel a hotel megszerzésében.

A felszámolás alatt is folyamatosan működő, négycsillagos, 200 szobás szállodát, valamint a hozzá tartozó gyógyfürdőt és strandot 9 milliárd forint plusz áfa irányárral hirdették meg, a minimálár – amelyen még ajánlatot lehetett volna tenni – ennek hetven százaléka, azaz 6,3 milliárd forint volt.

Az ukránok végül nem jöttek Egerszalókra, és sokáig tényként kezelték, hogy Mészáros Lőrinc lesz a vevő. A hotelben az utóbbi fél évben több vezetőt is lecseréltek. Azóta négy igazgatótól váltak meg és hoztak helyükre újakat.

Egerszalókiak, a szálló dolgozói és a 24.hu megyeszerte több, a turizmusban dolgozó forrása – egymástól függetlenül – is arról számolt be az elmúlt hetekben, hogy már nem Mészáros Lőrinc a biztos befutó a Szalók Holding Zrt. esetében, hanem Orbán Ráhel, a szálloda alkalmazottai már kész tényként kezelik az Orbán-lány jövetelét – mondta az egyik alkalmazott.

Nem a Saliris egyébként az egyetlen, bank által értékesítésre kínált szálloda. Az utóbbi időben írtunk arról, hogy – mivel az érdeklődés mostanában egyre nagyobb az eladó szállodák és egyéb vendéglátóegységek iránt – a CIB Bank új weboldalt indított, amelyen korábban visszavett hoteleket, panziót, sőt még élményfürdőt is kínál eladásra. Az oldalon számos népszerű, négycsillagos szálloda található, de egy vidéki ötcsillagos is eladósorba került, erről ide kattintva olvashat bővebben.


(Forrás: 24.hu, Turizmus Online)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Beta Morphos, az X generációs csavarhúzó!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Április 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Tartalom galéria

Egészség Világnapja: meglepő összefüggés a szájhigiénia és a hosszú élet között

Egészség Világnapja: meglepő összefüggés a szájhigiénia és a hosszú élet között

More details
Az osztálykép nem mehet automatikusan a Facebookra!

Az osztálykép nem mehet automatikusan a Facebookra!

More details
Grúzia az év legbiztonságosabb slágerúticélja!

Grúzia az év legbiztonságosabb slágerúticélja!

More details
Sebesség Fesztivál, 2026. április 11-12.

Sebesség Fesztivál, 2026. április 11-12.

More details
Tulipánszüret Kőröshegyen

Tulipánszüret Kőröshegyen

More details
AI BUSINESS konferencia, 2026. április 22.

AI BUSINESS konferencia, 2026. április 22.

More details
Green Future Conference, 2026. április 23.

Green Future Conference, 2026. április 23.

More details
Zár, Kulcs és Autóelektronikai Expo & Konferencia, 2026. április 11.

Zár, Kulcs és Autóelektronikai Expo & Konferencia, 2026. április 11.

More details
InnoElectro, 2026. április 21–23.

InnoElectro, 2026. április 21–23.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője