2025. október 11., szombat - Brigitta

Hírek, elemzések

Hat bemutatóval várja a látogatókat a Budapest Bábszínház

550

Hat korosztálynak szóló hat bemutatóval várja a látogatókat a Budapest Bábszínház az új évadban – közölte az intézmény hétfőn.

A Markó-Valentyik Anna által rendezett, Rügyek és gyökerek című csecsemőelőadást a Terézvárosi Fesztiválon láthatja először a közönség augusztus 29-én. A kisgyerekkor egyszerű és mégis bonyolult kérdéseit boncolgató Babaróka című produkciót szeptember végén mutatja be a Bábszínház Ellinger Edina rendezésében.

Tasnádi István Helló, Héraklész! című színdarabját Tengely Gábor rendező viszi színpadra október elején. A produkció a kiskamaszokat szólítja meg vizuális effektekkel, moduláris szintetizátorral létrehozott különleges zenei világával. Október végén Paulon Viktória Kisrigók című igaztörténetét rendezi meg Hoffer Károly. A kisiskolásoknak és családjuknak szóló előadás az író személyes indíttatású története, örökbefogadott gyermekei mesés elemekkel átszőtt „magánmitológiája”, melyet Gimesi Dóra adaptált színpadra.

November közepén mutatja be a teátrum A Szerb Antal kód avagy a Pendragon legenda című ifjúsági előadását. Fábián Péter új fénytörésbe helyezi minden idők egyik legnagyobb irodalomtörténészének krimiszerű izgalmakkal átszőtt művét. A szintén korábban már bejelentett, Keresztes Tamás által rendezett, Frankenstein című előadást 2022. február végén láthatja majd a közönség.

A Budapest Bábszínház a most zárult évadban 65 alkalommal játszott közönség előtt.

Az előző év végén elindult a teátrum saját streamcsatornája Bábfilmszínház néven, amelyhez 12 előadást rögzítettek. A közönség 86 előadást láthatott otthonából virtuálisan, többek között a Holdbeli csónakost, a Boribon és Annipannit, valamint a Nyúl Pétert – olvasható a közleményben.

A társulat szavazatai alapján a Havas-B. Kiss-díjat Barna Zsombor bábszínésznek, a Kovács József-díjat Tihanyi Attilának, a hangtár vezetőjének adta át Ellinger Edina, a színház igazgatója. Idén egy új elismerést is átadtak: a Lellei Pál-díjjal olyan társulati tagot tüntetnek ki, akinek a színpadon kívüli munkája a legmeghatározóbb volt az évadban. Ezt idén Meggyes József Tamásnénak, a gazdasági osztály munkatársának ítélte oda a társulat.

| Forrás: delmagyar.hu

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

BETA új generációs csavarozók!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Október 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Tartalom galéria

Megnyílt Magyarország első LED-moziterme

Megnyílt Magyarország első LED-moziterme

More details
Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Újra HIFI SHOW Budapesten, 2025. november 15-16.

Újra HIFI SHOW Budapesten, 2025. november 15-16.

More details
Lezajlott a Tudatos Nők Napja Circle

Lezajlott a Tudatos Nők Napja Circle

More details
Kirobbanó, interaktív tortát kóstolhatnak meg a Cinemira Filmfesztivál látogatói

Kirobbanó, interaktív tortát kóstolhatnak meg a Cinemira Filmfesztivál látogatói

More details
20. CSR Hungary Summit, 2025. november 21.

20. CSR Hungary Summit, 2025. november 21.

More details
Lakópark Expó & Év Lakóparkja verseny díjátadó 2026 márciusában

Lakópark Expó & Év Lakóparkja verseny díjátadó 2026 márciusában

More details
Édes Napok csokoládé- és édességünnep, 2025. október 17-19.

Édes Napok csokoládé- és édességünnep, 2025. október 17-19.

More details
Oldtimer Show Budapesten, 2025 október 11-12.

Oldtimer Show Budapesten, 2025 október 11-12.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője