2025. október 30., csütörtök - Alfonz

Hírek, elemzések

100 milliós bevételkiesés a budapesti állatkertben

991

Zavartalan a koronavírus-járvány miatt március 15. óta zárva tartó Fővárosi Állat- és Növénykert működése, az állatokról továbbra is a legmagasabb színvonalon gondoskodnak. A kieső bevételek egy hónap alatt elérték a 100 millió forintot – közölte az intézmény.

A Fővárosi Állat- és Növénykert költségvetési szerv, fenntartója Budapest Főváros Önkormányzata. Működési költségeit részben saját működési bevételeiből, részben a fenntartó által működési célra adott támogatásból fedezi – olvasható az állatkert közleményében.

Mint írják, míg a működési kiadások lényegében változatlanok maradtak, az átmeneti zárva tartás miatt március 15-e óta kiesett bevétel meghaladja a százmillió forintot. Az állatkert rendelkezésére álló pénzeszközök és készletek azonban ebben az időszakban is lehetővé tették a kert lakóiról való gondoskodást.

Az intézmény vezetése kapcsolatban áll a fenntartó Fővárosi Önkormányzattal, és közösen dolgoznak a felmerülő nehézségek megoldásán – áll a közleményben.

Mint kiemelik, bár az állatkert március 15-e óta nem fogad látogatókat, az állatokról továbbra is a legmagasabb színvonalon gondoskodnak, így nem kell nélkülöznie a kert több mint tízezer lakójának.

A takarmányellátás biztosított, mert az állatkertnek korábban beszerzett készletei, tartalékai is vannak, és a járvány a további beszerzések terén sem okozott fennakadásokat.

A kényszerű zárva tartás miatt a városligeti intézmény az elmúlt hetekben a szokásosnál is több hírt, képes beszámolót és kisfilmet tett közzé honlapján és a közösségi médiában.

Emellett rendszeresen készítenek és tesznek közzé olyan anyagokat, amelyek igyekeznek pótolni a tanulmányi csoportok állatkerti látogatásait és a zoopedagógiai foglalkozásokat.

Az állatkert Youtube-csatornáján, Facebook-oldalán és weboldalán megtalálható anyagoknak a pedagógusok mellett azok a szülők is hasznukat vehetik, akik otthon maradva próbálnak programot kieszelni gyerekeiknek.

Az állatkert több kifutójánál is vannak webkamerák, ezeken keresztül az érdeklődők otthonról is megfigyelhetik az állatokat. Az oroszlánfókák tréningjét is nyomon lehet így követni, továbbá a Dél-Amerika kifutóban délutánonként azt a kistapírt is látni lehet időnként, amelynek világra jövetelét múlt héten jelentette be az intézmény.

A közleményben kitérnek arra is, hogy az intézmény mintegy 240 munkatársa rendkívüli munkarendben dolgozik jelenleg, illetményük és juttatásaik nem változtak, és senkinek nem került veszélybe az állása, most is vannak meghirdetett álláshelyek.

Az Állatkerti Alapítvány a napokban egy új adománygyűjtő felületet is indított.

(Forrás: turizmus.com)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

KS Tools ROADSHOW Budaörsön!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Október 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Tartalom galéria

Európa legnagyobb vegán rendezvénye érkezik Budapestre 2025. november 22-én

Európa legnagyobb vegán rendezvénye érkezik Budapestre 2025. november 22-én

More details
Jön a Virtuózok új évada, főszerepben a magyar tehetségek

Jön a Virtuózok új évada, főszerepben a magyar tehetségek

More details
Új időpontban: HVG Állásbörze,  2026. február 25-27.

Új időpontban: HVG Állásbörze, 2026. február 25-27.

More details
Shanghai Vásár Magyarországon – Szakkiállítás, 2025. október 30–31.

Shanghai Vásár Magyarországon – Szakkiállítás, 2025. október 30–31.

More details
PontyShow, 2025. november 7-9.

PontyShow, 2025. november 7-9.

More details
Otthon Design - Otthonteremtési Szakkiállítás és Vásár, 2026. március 25-29.

Otthon Design - Otthonteremtési Szakkiállítás és Vásár, 2026. március 25-29.

More details
Construma Nemzetközi Építőipari Szakkiállítás, 2026. március 25-29.

Construma Nemzetközi Építőipari Szakkiállítás, 2026. március 25-29.

More details
EuroShop, 2026. február 22–26.

EuroShop, 2026. február 22–26.

More details
SIRHA Budapest - élelmiszeripari és HoReCa szakkiállítás, 2026. március 3-5.

SIRHA Budapest - élelmiszeripari és HoReCa szakkiállítás, 2026. március 3-5.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője