2025. november 28., péntek - Stefánia

Archívum

Hogyan éljünk együtt az inflációval? 2022. május 3.

1019

Mit jelent az infláció? Milyen módon hat a vásárlók viselkedésére? Hogyan reagáljunk rá a vállalkozásunkban? Mennyire kell újratervezni, árazni? Milyen banki vagy fintech megoldások segíthetnek mindebben? Mit kezdhetünk a meglévő forintjainkkal? Ezekre a kérdésekre keresi a választ május 3-án kedden 17-20 óra között a Budapest Design Week társszervezésében megvalósuló Start Up Guide LIVE szakmai webinár.

A Start Up Guide LIVE szakmai rendezvénysorozat tavaszi online eseménye folyamán Szenes Gábor házigazda szakértő vendégeivel az infláció témáját járja körbe. A beszélgetések három tematikus blokkban, három frappáns kérdésfelvetéssel az elmúlt fél évben történt gazdasági változásokat elemzik és a megszokott módon mutatják be a kreatívipari kkv-k számára is adaptálható megoldási javaslatokat a vállalkozáson belül felmerülő, kapcsolódó problémák megoldására.

Az esemény során az alábbi kérdésekre keresi a választ az esemény házigazdája és meghívott szakértői.

STARTUP GUIDE LIVE 2022

MI AZ AZ INFLÁCIÓ, ÉS HOGYAN ÉLHETÜNK EGYÜTT VELE?

  1. május 3., kedd 17:00 – 20:00 óra

TÉMÁK

  • Mi az az infláció? – Miért fontos, hogy mi hajtja az inflációt? / Mit lehet kezdeni vele? / Miben tér el a termelői és a fogyasztói árindex?
  • Mi történik infláció esetén a piacon? – Hogyan viselkedik a fogyasztó? / Olcsóbból vesz többet? – helyettesítő termékek / Mi az a strandinfláció? / Mi változik a fogyasztói kosárban? / Mi történik a beszerzési láncokkal?
  • Mi történik a cégben? – Vállalati pénzügyek infláció idején – Hogyan változhat a költségszerkezet? / Mit kezdjünk a meglévő forintunkkal? – treasure szerződések / likviditási kérdések / pénzügyi – fintech megoldások.

MEGHÍVOTT SZAKÉRTŐK

  • Dr. Kolozsi Pál Péter igazgató / Magyar Nemzeti Bank
  • Kozák Ákos társalapító-igazgató / Egyensúly Intézet
  • Kristó Zoltán ügyvezető / Riport Applications
  • Madár István vezető elemző / Portfolio 
  • Sándorfi Balázs alapító-ügyvezető / Bankmonitor
  • Suppán Márton alapító-főszerkesztő / Fintech.hu

START UP GUIDE

A Magyar Formatervezési Tanács kiemelten sikeres projektjei közé tartozó Start Up Guide egy online elérhető, bárki által szabadon letölthető, évente frissített, és kifejezetten a kreatívipari mikrovállalkozások igényeire szabott kiadvány. 2019-ben a projekt a Budapest Design Week társszervezésében elevenedett meg először, és Szenes Gábor alapító felvezetésével és moderálásával, Start Up Guide Live néven a fesztivál immáron hagyományosan megrendezett vállalkozásfejlesztési programjává vált.

A program ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött.


Részletes program és regisztrációs felület

Esemény

Info


I Forrás: Budapest Design Week

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

BETA decemberi Shopping Party!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« November 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Vár Budapest hivatalos karácsonyi vására és a Téli Élménypark is

Vár Budapest hivatalos karácsonyi vására és a Téli Élménypark is

More details
Art Weekend Budapest, 2025. november 28-30.

Art Weekend Budapest, 2025. november 28-30.

More details
Design Bazár: háromnapos lakberendezési garázsvásár, 2025. november 28-30.

Design Bazár: háromnapos lakberendezési garázsvásár, 2025. november 28-30.

More details
Karácsonyi vásárok Magyarországon 2025-ben

Karácsonyi vásárok Magyarországon 2025-ben

More details
Mézeskalácsfalu Mogyoródon

Mézeskalácsfalu Mogyoródon

More details
Karácsonyház Gödöllőn

Karácsonyház Gödöllőn

More details
Ragyogásra fel! Idén is elindul a fényflotta Budapesten

Ragyogásra fel! Idén is elindul a fényflotta Budapesten

More details
Tűzijáték elől menekülők, cégek és családok is reptérközeli hoteleket választanak

Tűzijáték elől menekülők, cégek és családok is reptérközeli hoteleket választanak

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője