2025. május 3., szombat - Tímea

Archívum

Országszerte rollerfelvonulást szerveznek

314

RollerfelvonulásAz UP! frontembere, Újvári Péter hívja életre a Rolling Day-t. Utcára vonulnak a rolleresek öt hazai nagyvárosban. A Rolling Day névre keresztelt eseményt a Decathlon támogatásával Veszprémben, Nyíregyházán, Debrecenben, Miskolcon és Budapesten rendezik meg, hogy felhívják a figyelmet az alternatív, környezetkímélő közlekedési eszközök használatára...

és az ezekkel való balesetmentes közlekedésre. A rendezvénynek saját indulója is lesz, amit maga a főszervező, az UP! frontembere, Újvári Péter szerez.

Újvári Péter

A szervezők a rolleresek mellett elektromos egykerekűsöket, hoverboardosokat, kerékpárosokat, gördeszkásokat, longboardosokat és görkorisokat is várnak, hogy együtt hívják fel a figyelmet a környezetkímélő közlekedésre.

„Berlinben 10 000 elektromos roller van, Párizsban körülbelül 5 000, Budapesten ugyan csak 200 darab, de két-három év múlva már itthon is rengeteg, különböző gurulóeszközzel közlekedő lesz az utcákon. A rendezvény egyik célja, hogy ezeket népszerűsítse, hiszen praktikusak, a használatuk egyszerű és környezetkímélő. Emellett célunk a baleset-megelőzés is, felkészítve a gyalogosokat és a gépjárművek vezetőit a legújabb guruló eszközök érkezésére és az azokkal való közlekedésre.”

– mondta el Újvári Péter, az UP! zenekar frontembere, a rendezvény főszervezője.

Az 1998-ban alakult UP! zenekar tagjai 2001-ben vonultak vissza, idén májustól azonban újra aktív a formáció. Első daluk az Élj már elérhető a nagyközönség számára és a Rolling Day indulója is a készülő számok között van, amit maga a főszervező, Újvári Péter szerez.

Június 1-én, Veszprémben a Decathlon támogatásával rendezik meg az első Rolling Dayt, ahol minden alternatív guruló közlekedési eszközzel felvonulhatnak a résztvevők. A helyszínen különböző sporteszközöket is kipróbálhatnak a sportáruház jóvoltából az érdeklődők.

(Esemény Menedzser)

 

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

BETA Renegade

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Május 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Városligeti Majális, 2025. május 1-4.

Városligeti Majális, 2025. május 1-4.

More details
Gesztenyevirág Fesztivál, 2025. május 1-2-3.

Gesztenyevirág Fesztivál, 2025. május 1-2-3.

More details
DOGZ fesztivál, 2025. május 1.

DOGZ fesztivál, 2025. május 1.

More details
Országos Diesel Találkozó, 2025. április 30 - május 1.

Országos Diesel Találkozó, 2025. április 30 - május 1.

More details
Boldog békeidők Hévíze Fesztivál, 2025. május 1-4.

Boldog békeidők Hévíze Fesztivál, 2025. május 1-4.

More details
Jön a CSR Hungary Díj 2025

Jön a CSR Hungary Díj 2025

More details
Elindut a Közösségek Hete!

Elindut a Közösségek Hete!

More details
Hamarosan rajtol a 100 éves Tour de Hongrie

Hamarosan rajtol a 100 éves Tour de Hongrie

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője