2025. október 16., csütörtök - Gál

Archívum

Nincsenek elnyomva a nők, csak merni kell vállalkozni

816

noemiA legfrissebb kutatások szerint Magyarországon a női vállalkozások aránya 28.1 százalék, vagyis alig minden harmadik üzlet tulajdonosa vagy vezetője nő. A száz leggazdagabb magyar között még mindig csak férfiak szerepelnek, pedig a nőknek is ugyanolyan lehetőségeik vannak egy vállalkozás fellendítésére. Mihalcsek Noémi, a Golden Events Rendezvényszervő...

...és Menedzsment Iroda ügyvezetője szerint a nők egyáltalán nincsenek elnyomásban, csak a tettek mezejére kell lépni.

Hazánk világviszonylatban a 12. helyen áll, ami a női vállalkozók arányát illeti az országban, de még így is jelentősen több céget irányítanak a férfiak a nőknél. Ennek az oka több összetevős, de tévhit, hogy a nőknek nehezebb beindítaniuk egy vállalkozást.

Nagyon sokszor lehet hallani, hogy a nőket elnyomják az élet minden területén, de a vállalkozói szférában ez biztosan nincs így. Mihalcsek Noémi, a Golden Events Rendezvényszervező és Menedzsment Iroda ügyvezetője arról beszélt, a nők egyre inkább nyomulnak előre, és ha valaki kitartó, annak meg is lesz az eredménye.


„Tudnék rengeteg példát sorolni, amikor a nők egy adott területen jobban teljesítenek, mint a férfiak. Központi probléma az a beidegződés, hogy a nő attól nő, hogy ott van mellette a férfi. Az egyensúlyt persze fenn kell tartani, de a nők képesek egy sikeres vállalkozás vezetésére, ha megtalálják az útjukat”– magyarázta a szakember.

Mint mondta, nem feministának kell lenni, hanem szívvel-lélekkel csinálni azt, amihez kedvünk van. Amikor valaki mindent beletesz a munkába, akkor nyert ügye van, a befektetett energia pedig idővel biztosan megtérül.

Segítséget kérni persze nem szégyen. Mihalcsek Noémi mentorként átsegíti a kezdeti nehézségeken a vállalkozó nőket, hogy kiküszöböljenek minden adódó problémát.

„A kis- és középvállalkozói szektorban segítem a nőket a kezdetektől és fogom a kezüket egészen addig, míg ténylegesen nem tudnak a saját lábukra állni. Szeretném őket átsegíteni a nehézségeken, legyen szó egy szülés utáni időszakról, vagy ha egyszerűen csak váltani szeretnének. Sokan jönnek el, hogy ötletet kapjanak, inspirációt szerezzenek, és mi senkit nem hagyunk egyedül. Ha kell, hatszor leülök valakivel, hogy átbeszéljük a teendőket” – fogalmazott a menedzser.

Mihalcsek Noémi a Business Flow networking szervezet Women in Flow üzleti klubjának elnökeként idén 36 rendezvényt koordinál, de mellette már két alkalommal szervezte meg a Sokoldalú Nő konferenciát a női közösségnek.
A teltházas eseményeken mindig a nőket helyezi középpontba, a meghívott előadókat pedig rendre úgy válogatja ki, hogy tényleg hasznos információt tudjanak átadni a hallgatóközönségnek.

(Esemény Menedzser)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

BETA új generációs csavarozók!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Október 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Tartalom galéria

Elsőként az Art Marketen láthatóak a szecesszió korszakos üvegművészének munkái

Elsőként az Art Marketen láthatóak a szecesszió korszakos üvegművészének munkái

More details
Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Cinemira KIDS, 2025. október 17-19.

Cinemira KIDS, 2025. október 17-19.

More details
Cinemira YOUTH, 2025. október 17-19.

Cinemira YOUTH, 2025. október 17-19.

More details
Whisky Show Budapest, 2025. október 17-18.

Whisky Show Budapest, 2025. október 17-18.

More details
Nyugati Lounge – Fényfestés a Nyugati téri McDonald’s-ban

Nyugati Lounge – Fényfestés a Nyugati téri McDonald’s-ban

More details
Lampion Fesztivál a Fővárosi Állat- és Növénykertben

Lampion Fesztivál a Fővárosi Állat- és Növénykertben

More details
Fények az égen - varázslatos drone-show, 2025. október 17-18.

Fények az égen - varázslatos drone-show, 2025. október 17-18.

More details
Meghosszabbított nyitvatartás: Frida Kahlo immerzív kiállítás 2025. december 7-ig

Meghosszabbított nyitvatartás: Frida Kahlo immerzív kiállítás 2025. december 7-ig

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője