2025. július 2., szerda - Ottó

Archívum

×

Hiba

Passed variable is not an array or object

TEXTÚRA 2016 - "Magyar highlights", 2016. november 8. - december 13.

1053

texturaA Szépművészeti Múzeumban 2014-ben, majd a Magyar Nemzeti Galériában 2015-ben lezajlott, nagysikerű összművészeti előadássorozat 2016-ban is folytatódik. Idén is a Magyar Nemzeti Galéria ad teret képzőművészet, irodalom és színház találkozásának. Az alapötlet (képzőművészet, irodalom és színház találkozása egyazon térben s időben) változatlan.

10 neves kortárs magyar szerző írt új irodalmi szöveget a múzeum állandó kiállításából kiválasztott, egy-egy inspiráló képzőművészeti alkotáshoz. Az elkészült irodalmi műveket a Galéria kiállítótereiben ismerhetik meg az érdeklődők, 10 színművész tolmácsolásában, 6 esti előadás alkalmával.

A képtárban sétálva a néző bekerül egy színház és a valóság közötti térbe. A színészek az adott festmény előterében adják elő az egyes produkciókat - egyszerre megelevenítve az írott szöveget és új megvilágításba helyezve az azt inspiráló műalkotást. A néző saját maga döntheti el, mennyi időt tölt el az egyes színházi jeleneteknél. A színészek a darabokat mind a hat este párhuzamosan és folyamatosan, többször egymás után adják elő.

A 2016-os, immáron harmadik Textúra koncepciója részben átalakul: miután célunk, hogy a Galériában őrzött műalkotásokat minél többen ismerjék és szeressék, idén tudatosan a gyűjtemény legismertebb műtárgyait („magyar highlights”) emeltük a figyelem fókuszába. Így a nemzeti kánon részét képező festményekre a kortárs írók irodalmi és friss, provokatív parafrázisai újra ráirányítják a figyelmet, s megmutatják, miként hordoznak új jelentést a 21. századi hazai közönség számára.

A 2016-os Textúra rendezője Valló Péter, Kossuth- és Jászai Mari-díjas érdemes művész, a Radnóti Színház főrendezője. A 2016-os produkció jelmezeit a MOME Divat- és textilszakos hallgatói (projektvezető oktató: Remete Krisztina) készítik.

A Magyar Nemzeti Galériában megvalósuló projekt idén is olyan különleges, összművészeti élményt nyújt a látogatóknak, mely a 2016. évi őszi évad egyik legizgalmasabb produkciójává teszi.

Premier:

november 8. kedd 19.00-21.45 (kezdés előtt javasolt érkezés: 18.30)

További előadások:

november 15. kedd 19.00
november 24. csütörtök 19.00
november 29. kedd 19.00
december 6. kedd 19.00
december 13. kedd 19.00

AZ ELŐADÁSOKRA MINDEN JEGY ELKELT (nov. 14.)

Írók/képzőművészeti alkotások:               

Berniczky Éva / Csontváry Kosztka Tivadar: Zarándoklat a cédrusokhoz Libanonban / Stefanovics Angéla

Dragomán György / Bálint Endre: Fűrészelni jaj de rossz / Hámori Gabriella

Garaczi László / Fehér László: Kútba néző / Kelemen József / Lengyel Ferenc (11.15., 11.29.)

Grecsó Krisztián / Hollósy Simon: Tengerihántás / Szatory Dávid (11.08., 11.29., 12.13.) / Schmied Zoltán (11.15., 11.24., 12.06. )

Kemény Zsófi / Szinyei Merse Pál: Majális / Csőre Gábor / Olasz Renátó (11.15.)

Kiss Noémi / Munkácsy Mihály: Rőzsehordó nő / Lovas Rozi, közreműködik Bánhegyi Tünde

Péterfy Gergely / Székely Bertalan: Egri nők / Murányi Tünde (11.08., 11.15., 11.24.) / Vándor Éva (11.29.) / Csákányi Eszter (12.06., 12.13.)

Rakovszky Zsuzsa / Gulácsy Lajos: A varázsló kertje / László Zsolt

Térey János / Berény Róbert: Csellózó nő / Tasnádi Bence / Hajdu Tibor (11.24.), közreműködik Tihanyi Zsuzsanna

Tóth Kriszta / MS mester: Vizitáció / Balsai Móni – Trokán Anna

Jegyek korlátozott számban kaphatók!

Jegyárak: 4000 Ft (teljesárú) / 3000 Ft (kedvezményes: diák, nyugdíjas, pedagógus, Baráti Kör tag és támogató)
Az előadásra nem érvényesek a rendes nyitvatartási idő alatt igénybe vehető kedvezmények, díjtalan belépő nem igényelhető.

Iskolai szervezett csoportok kedvezményes látogatásával kapcsolatos információ: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Jegypénztárak nyitva tartása: K-V 10.00-17.00 (az előadások napján 19.00-ig)

Időpont: 2016. november 8. - december 13.
Helyszín: Magyar Nemzeti Galéria
Információ: mng.hu

(Esemény Menedzser)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

You are so BETA!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Július 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Tartalom galéria

Lépj be a HUNIVERZUMBA

Lépj be a HUNIVERZUMBA

More details
Extrém élménypark Budapesten - A felnőttek is ugrálhatnak

Extrém élménypark Budapesten - A felnőttek is ugrálhatnak

More details
Letisztultság és elegancia – a fehér és fekete szandálok időtlen főszerepben

Letisztultság és elegancia – a fehér és fekete szandálok időtlen főszerepben

More details
Római szabadstrand – Ingyenes fürdőzési élmény Budapest szívében

Római szabadstrand – Ingyenes fürdőzési élmény Budapest szívében

More details
Phantom Vision: 2025. július 27-ig látogatható még a fényművészeti kiállítás

Phantom Vision: 2025. július 27-ig látogatható még a fényművészeti kiállítás

More details
Lenyűgöző fényjáték és zenei élmény a Margitsziget szökőkútnál

Lenyűgöző fényjáték és zenei élmény a Margitsziget szökőkútnál

More details
Budapest Retro Élményközpont

Budapest Retro Élményközpont

More details
Magyarország készül az EXPO REAL-ra

Magyarország készül az EXPO REAL-ra

More details
BEAUTY ARENA, 2025. szeptember 28.

BEAUTY ARENA, 2025. szeptember 28.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője