2026. március 28., szombat - Gedeon

Turizmus

Hová menjünk szánkózni?

1314

Íme néhány tipp, hová érdemes elindulni a fővároshoz közeli hegyekben a szánkózni vágyóknak.

Dobogókő

Célba vehetjük például Dobogókőt, ahol már pénteken is többen szánkóztak. Autóval akár 45 perc alatt ott lehet lenni, míg tömegközlekedéssel 1,5-2 órával kell kalkulálni

Nagy-Hideg-hegy

Körülbelül 8-12 centiméternyi hóréteg van most a Nagy-Hideg-hegyen, ahová autóval érdemes menni. Az út másfél óra a főváros középpontjától számítva. A szánkópálya Királyréten található.

Bánkút

Bánkútra is érdemes lehet ellátogatni, ahol szintén kellő mennyiségű hó található a szánkózáshoz. Autóval 2,5, míg tömegközlekedéssel legalább 3,5 órányi utazással kell számolni. Érdemes korán indulni, hiszen még mindig hamar sötétedik. A Bánkút Síklub arra kéri a Bánkútra autóval érkezőket, hogy a bánkúti parkoló után 400 méterre található Csanálosi parkolót használják.

Bagolyirtás

Aki igazán szeretné átélni a tél hangulatát, annak érdemes ellátogatnia a Mátrába. Mátraszentimrén, Mátrafüreden és Mátraházán is vannak elkülönített pályák kifejezetten szánkózni vágyóknak. A Mátrában 30-50 centiméter vastag a hótakaró.

Az elmúlt hét végén Kékestetőn útzárat vezettek be, mivel fakidőlésektől tartottak a szakemberek. Azóta már feloldották a korlátozást, és nincs tervben, hogy újra bevezessék. A hegyekbe látogató kirándulóktól azt kérik, hogy legyenek körültekintőek, és lehetőség szerint vegyék igénybe a tömegközlekedést.

Mátraszentimréhez tartozik hivatalosan az az üdülőrész, amit Bagolyirtásként lehet megtalálni a térképen. Régen itt egy sípálya üzemelt, de már nem működik, így szánkóval is lehet csúszkálni ezen a területen. A fővárostól körülbelül másfél órányi autóútra van az útviszonyoktól és a forgalomtól függően. Még ennél is közelebb van Mátrafüred, ahol két szánkópálya is található. Tömegközlekedéssel is el lehet jutni a Mátrába, Budapest szívéből 2-3 órányi utazási idővel kell számolni.

Mátraháza

Mátraházán a kijelölt parkolóhelytől a sárga háromszög jelzést kell követni. 330 métert kell megtenni gyalog, amire el lehet jutni a szánkópályáig. A legmagasabb pontja 710 méterrel van a tengerszint felett.

| Forrás: blikk.hu

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

STAHLWILLE, a minőség kötelez!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
KávéBár Bazár, 2026. március 28-29.

KávéBár Bazár, 2026. március 28-29.

More details
Sonkafesztivál Bábolna, 2026. március 29.

Sonkafesztivál Bábolna, 2026. március 29.

More details
Bezár a balatoni élményfürdő – bizonytalan a jövő

Bezár a balatoni élményfürdő – bizonytalan a jövő

More details
Élmény, történelem és repülés egy helyen – vár a 10 éves szolnoki RepTár

Élmény, történelem és repülés egy helyen – vár a 10 éves szolnoki RepTár

More details
BETA Morphos, a csavarhúzó, ami a marokhoz idomul!

BETA Morphos, a csavarhúzó, ami a marokhoz idomul!

More details
Erdélyi napok, erdélyi ízek fesztivál a Skanzenben, 2026. március 27-29.

Erdélyi napok, erdélyi ízek fesztivál a Skanzenben, 2026. március 27-29.

More details
Sakura Ünnep az ELTE Füvészkertben – 2026

Sakura Ünnep az ELTE Füvészkertben – 2026

More details
Green Future Conference, 2026. április 23.

Green Future Conference, 2026. április 23.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője