2025. február 7., péntek - Tódor

Turizmus

Ezek a legkedveltebb közép-európai üdülőhelyek idén nyáron

385

Itthon Siófok, Horvátországban Crikvenica a befutó az utazók körében. Csehországban Karlovy Vary, Romániában a Fekete-tenger partján fekvő Mamaia lett a legvonzóbb a foglalási darabszámok alapján – derült ki a Szallas.hu friss közleményéből.

A Szallas.hu nemzetközi integráció révén a közép-európai régiós adatokra rálátva a magyar és horvát szállásfoglalási statisztikák mellett a román és a cseh átlagárakról és top úti célokról adott jelentést.

Hazánkban Siófok, Hajdúszoboszló, Balatonfüred, Eger, Budapest, Hévíz, Gyula, Szeged, Zalakaros és Pécs vonzza a legtöbb vendéget a főszezonban.

A Balaton térségében Siófok, Balatonfüred, Hévíz, Keszthely és Balatonlelle a nyár sláger úti céljai az utazók körében.

Horvátországban a tengerpart ékkövei, Crikvenica, Vir, Medulin, Zadar és Pula a legfelkapottabb települések.

Csehországban a (gyógy-) fürdővárosok a befutók: Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně zsebelték be a legtöbb foglalást.

Melyik olcsóbb, a Balaton vagy az az Adria?

A szállásárak között akadnak eltérések az egyes országok és szálláskategóriák között is. A Balatonon például Horvátországhoz képest egy apartman egy éjszakára egy főnek átlagosan másfél százalékkal drágább. Azonban a 3 csillagos hotelek 16 százalékkal, míg a 4 csillagos hotelek 24 százalékkal olcsóbbak itthon. A legnépszerűbb hazai településen, Siófokon, egy apartmanban 9 606 forintot, egy 3 csillagos hotelben 13 680 forintot, egy 4 csillagos hotelben pedig 21 266 forintot kell átlagosan fizetni éjszakánként egy főnek.

A Horvátországba szóló foglalások 33 százalékát nagyobb, 24 százalékát kisebb gyerek(ek)kel utazó családok teszik ki, míg a Balatonon ez az arány 19% és 23%. A párok ezzel szemben a balatoni foglalások 40 százalékát, és az adriai foglalások 32 százalékát teszik ki, a fiatal párokra a legjellemzőbb, hogy a magyar tengert választják az Adria helyett.

„Elmondható az is, hogy az adriai nyaralások hosszabbak, mint a balatoniak: előbbi átlaga 5-6 éjszaka, utóbbi átlaga 3-4 éjszaka – mondta Trepess Beatrix, a Szallas.hu PR-menedzsere. – Horvátországban az idősebb párok töltik a legtöbb időt, átlagosan 6,29 éjszakát, míg a magyar tengert a családok élvezik ki legtovább, átlagosan 3,69 éjszakát foglalnak."

Csehország

Csehországban nyáron is a nagynevű gyógyfürdők mozgatják meg a turista tömegeket. A foglalási darabszámok alapján Karlovy Vary a vendégek kedvence, ahol egy apartmant már átlagosan 8 884 Ft/fő/éj körül, négycsillagos hotelszobát pedig 19 010 Ft/fő/éj áron foglalhatunk.

Románia, Lengyelország

Romániában a Fekete-tenger partján lévő Mamaia, továbbá Brassó és a szintén tengerparti Eforie Nord a legnépszerűbb desztinációk. Keleti szomszédainknál az apartmanok közül is vannak csillaggal jelölt és csillag nélküli kategóriák. Átlagosan 4000 Ft/fő/éj és 9700 Ft/fő/éj kerül egy csillag nélküli vagy 3 csillagos apartman a frekventált településeken, míg hotelben kb. 9 400 Ft/fő/éj és 19 000 Ft/fő/éj körül kalkulálhatunk.

Lengyelországban Gdansk, Krakkó és Varsó a legkeresettebb úti célok a nyáron. Ezeken a településeken átlagosan 6 200 - 10 000 Ft körül kóstál egy éjszaka fejenként.

| Forrás: turizmus.com

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Januárban a BETA koffer csak rád vár!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Február 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
EgZoo Mania egzotikus állatkiállítás, 2025. február 8.

EgZoo Mania egzotikus állatkiállítás, 2025. február 8.

More details
Farsangi családi nap a Várkert Bazárban, 2025. február 9.

Farsangi családi nap a Várkert Bazárban, 2025. február 9.

More details
Cseh Filmkarnevál, 2025. február 5-9.

Cseh Filmkarnevál, 2025. február 5-9.

More details
Pátyi Pincehegyi Nyitogató, 2025. február 8.

Pátyi Pincehegyi Nyitogató, 2025. február 8.

More details
Dinamikus jólléti egyensúly és konferencia, 2025. február 25.

Dinamikus jólléti egyensúly és konferencia, 2025. február 25.

More details
Jön újra a Terra Pláza: íme a 2025-ös időpontok

Jön újra a Terra Pláza: íme a 2025-ös időpontok

More details
Nemzetközi Macskakiállítás Budapest, 2025. február 8-9.

Nemzetközi Macskakiállítás Budapest, 2025. február 8-9.

More details
Nyáron már közvetlen járatokat indít az ITAKA Debrecenből is a török és az albán riviérára

Nyáron már közvetlen járatokat indít az ITAKA Debrecenből is a török és az albán riviérára

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője