2026. április 10., péntek - Zsolt

Turizmus

Újra pörög az ország egyik legnagyobb óriáskereke a Balaton-parton

899

Az óriáskerekek az adott városok szimbólumává válnak, és olyan fontos események színhelyévé is, mint például a leánykérés. A keszthelyi Balaton-parton az előző nyáron is az egyik legnagyobb szenzáció volt az 50 méter magas óriáskerékről körbenézni, és szerelmet vallani. Idén májustól ismét pörög a kerék.

Horváth Mihály, az óriáskerék tulajdonosa elárulta, hogy a tervek elkészülte után nagyjából egy év alatt gyártották le a 160 tonnát nyomó elemeket egy ajkai üzemben, a kerék felállítása pedig az időjárástól függően egy hetet, tíz napot vesz igénybe, tíz, erre szakosodott ember közreműködésével. Az első lépés az alapok összerakása, a csövek és vázak felállítása egy daruval, a tartórudakat pedig egyesével rakják be. Ahogy a nagy daru húzza felfelé a kört, alulról mindig betesznek egy újabb elemet. A gondolákat ugyanígy, egyesével, daruval teszik fel a kerékre. Nagyjából 26 elefánt súlyát nyomja ez a szerkezet.

"Ez a kerék először a szombathelyi adventi vásáron forgott (még 2019-ben – a szerk.), majd nyáron költözött Keszthelyre, ahol idén ismét felállítottuk. Bár én kötelezően is megyek a kerékkel, nem unom meg a látványt, az érzést. A Balaton még nem volt kétszer ugyanolyan, a színek, a fények minden nap, minden napszakban mások. A célom, hogy ezt az élményt, a szépséget megmutassam az embereknek" – mesélte.

balkerek2

Aki félne a magasságtól, annak is tudott némi tanáccsal szolgálni: "Azt szoktuk mondani, hogy a harmadik kör végére elmúlik a félelem. Az első körben még többen félnek egy kicsit, izgatottabbak, hiszen az emelkedés, a gondola imbolygása ismeretlen érzés lehet. A második körben már megszokják a magasságot, a harmadik körben pedig már boldogan fotóznak, videóznak, élvezik a kilátást is a vendégek. Természetesen, akit rossz érzéssel tölt el az első kör, és nem akarja a következőket, az lent, ha jelez a kollégáknak, kiszállhat."

Elmondása szerint többször volt már lánykérés a keszthelyi keréken, a legkedvesebb utasa pedig egy 101 éves néni volt, akinek az volt az álma, hogy óriáskerékre ülhessen, és ez Keszthelyen történt meg vele. A keszthelyi óriáskerék a járványügyi szabályok betartásával május elsejétől működik a Balaton-parton – írja a likebalaton.hu.

(Forrás: travelo.hu)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Beta Morphos, az X generációs csavarhúzó!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Április 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Tartalom galéria

Egészség Világnapja: meglepő összefüggés a szájhigiénia és a hosszú élet között

Egészség Világnapja: meglepő összefüggés a szájhigiénia és a hosszú élet között

More details
Az osztálykép nem mehet automatikusan a Facebookra!

Az osztálykép nem mehet automatikusan a Facebookra!

More details
Grúzia az év legbiztonságosabb slágerúticélja!

Grúzia az év legbiztonságosabb slágerúticélja!

More details
Sebesség Fesztivál, 2026. április 11-12.

Sebesség Fesztivál, 2026. április 11-12.

More details
Tulipánszüret Kőröshegyen

Tulipánszüret Kőröshegyen

More details
AI BUSINESS konferencia, 2026. április 22.

AI BUSINESS konferencia, 2026. április 22.

More details
Green Future Conference, 2026. április 23.

Green Future Conference, 2026. április 23.

More details
Zár, Kulcs és Autóelektronikai Expo & Konferencia, 2026. április 11.

Zár, Kulcs és Autóelektronikai Expo & Konferencia, 2026. április 11.

More details
InnoElectro, 2026. április 21–23.

InnoElectro, 2026. április 21–23.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője