2025. június 7., szombat - Róbert

Turizmus

A Magas-Tátra az ünnepek alatt is nyitva tart

607

A Magas-Tátra sícentrumai és kirándulóhelyei a kijárási korlátozás idején is folyamatosan várják a látogatókat. A legfrissebb attrakciók mellett a hegységben bevezetett körültekintő járványügyi intézkedésekről is meggyőződhettünk az elmúlt napokban.

Szlovákiában december 19-étől – a jelenlegi tervek szerint január 10-ig – egész napos kijárási tilalmat rendeltek el a koronavírus-járvány miatt. Ezzel együtt az élelmiszerüzletek, gyógyszertárak és a drogériák kivételével minden üzletet és szolgáltatóhelyet bezártak.

Az utazást azonban nem korlátozzák, és a szabadtéri sportolás is megengedett, ezért a kirándulóhelyek és a síközpontok nyitva lehetnek.

December 14. óta a hotelek és egyéb szálláshelyek, illetve a síközpontok csak olyan vendégeket fogadhatnak, akik 72 óránál nem régebbi negatív koronavírustesztet tudnak felmutatni. Az akvaparkok és a szállodák wellnesscentrumai átmenetileg bezártak. Az éttermek csak elvitelre adnak ki ételt és italt, a szállodavendégeknek a szobájukban szolgálják fel a reggelit és a vacsorát.

magastatra

Ugyanez igaz a sportközpontokra is: a pultnál megrendelt ételt-italt csak szabadtéren – sőt a teraszon kívül – lehet elfogyasztani; ám ez a rendelkezés szemmel láthatóan nem szegi kedvét a Magas-Tátrába érkező síelőknek és kirándulóknak.

Mindent megtesznek a nyitva maradásért

A Magas-Tátra turizmusáért dolgozó szakemberek a szlovák kormány intézkedéseivel összhangban mindent elkövetnek azért, hogy továbbra is fogadhassák a látogatókat.

Az elmúlt évekhez hasonlóan 2020. november 20-án megnyílt Tarajkán a Tátrai Jégtemplom, amelynek felavatása egyben a Magas-Tátra téli turistaszezonjának kezdetét is jelenti. A tátrai jégből épített attrakciót idén a szentpétervári Krisztus Feltámadása-templom inspirálta. A jégtemplomot Ótátrafüredről a Tarajka Siklóval, vagy gyalogosan, turistaútvonalon lehet megközelíteni. A siklóra ugyancsak 72 óránál nem régebbi negatív Covid-teszttel lehet felszállni, kézfertőtlenítés után, arcmaszkban; a fülkék belsejében antivirális fóliával borítottak minden olyan felületet, amelyhez az utasok hozzáérhetnek.

magastatra2

A 25 méter átmérőjű kupolába zárt jégdómhoz belépési folyosókon át, távolságot tartva juthatnak el a látogatók; a Magas-Tátra Központ vezetői a bent töltött időt és az egy időben bent tartózkodó személyek számát egyaránt korlátozzák. A jégtemplommal szemközti épületben egy interaktív lézerkiállítással is készültek a szervezők, a Kvantarium gyerekes családoknak is szórakoztató program.

A tavalyi téli idény rekordszámú, 250 ezer látogatót hozott a Tarajkára, ehhez képest a szakemberek a 2020/2021-es szezonban remélik a 125 ezres látogatószámot, ami épp csak a gazdasági túléléshez lesz elegendő.

magastatra3

Szabadság a felhők felett

A Magas-Tátra Központ munkatársai kemény, havas télben reménykednek, ami talán javíthat az eddigi mutatókon. A havazás megérkezéséig nyolc műhavas sípályán lehet lesiklani, öt Tátralomnicon, három a Csorba-tónál várja a síelőket, snowboardosokat.

Tátralomnicon a kijárási tilalom életbe lépésének napján is sokan kihasználták, hogy a síközpontok nyitva lehetnek.

Itt van Szlovákia egyik legjobban felszerelt és legváltozatosabb sícentruma; a pályarendszer 1300 méteres szintkülönbsége Közép-Európában is rekordnak számít.

Lentről indulva két szakaszban, kabinos felvonóval juthatunk fel a pályarendszer tetejére, a Kőpataki-tóhoz. Aki a csúcsot is szeretné meghódítani, az a nyeregből függőkabinos lanovkával utazhat tovább a Tátra második legmagasabb pontjára. Az 1940-ben épült drótkötélpályán 2634 méter magasra, a csend, a napsütés, a csipkés hegycsúcsok birodalmába érkezünk.

A Lomnici-csúcson 50 percet kapunk, hogy magunkba szívjuk az egyedülálló látványt, és hogy a Dedo (vagyis: Apó; a csúcsot is így becézik) kávézóban megigyunk egy Blue Mountain kávékülönlegességet, forró csokit vagy más lélekmelegítőt. A felhők fölött, a ragyogó napsütésben eltöltött szűk óra valósággal kimossa belőlünk a hónapok óta tartó bezártság, monotonitás és a téli szürkeség hordalékát.

(Forrás: turizmus.com)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

You are so BETA!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Június 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Csintalan Palacsinta jótékonysági fesztivál, 2025. június 7.

Csintalan Palacsinta jótékonysági fesztivál, 2025. június 7.

More details
Cseresznyefesztivál Szomolyán, 2025. június 7-8.

Cseresznyefesztivál Szomolyán, 2025. június 7-8.

More details
Belvárosi Bor- és Pezsgő Fesztivál, 2025. június 4-9.

Belvárosi Bor- és Pezsgő Fesztivál, 2025. június 4-9.

More details
Balatoni Hal- és Borünnep, 2025. június 6-9.

Balatoni Hal- és Borünnep, 2025. június 6-9.

More details
Tatai Patara - török-kori történelmi fesztivál, 2025. június 6-8.

Tatai Patara - török-kori történelmi fesztivál, 2025. június 6-8.

More details
Tokaji Bornapok, 2025. június 7-9. és június 13-15.

Tokaji Bornapok, 2025. június 7-9. és június 13-15.

More details
Vadgasztronómiai Fesztivál és Borfesztivál, 2025. június 7.

Vadgasztronómiai Fesztivál és Borfesztivál, 2025. június 7.

More details
Hegymagasi Chili Fesztivál, 2025. június 7.

Hegymagasi Chili Fesztivál, 2025. június 7.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője