2026. március 10., kedd - Ildikó

Szabadidő

A Néprajzi Múzeum a Művészetek Völgyén

978

A Művészetek Völgye látogatói 2024-ben is találkozhatnak a Néprajzi Múzeum kitelepülésével a fesztiválon július 19-28. között. A Cirque de Tókert területén felépített múzeum-sziget változatos és izgalmas programokkal, továbbá az Etnoshop legújabb tervezői termékeivel várja az érdeklődőket. Az exkluzív múzeumi ajándéktárgyak a kapolcsi Petőfi utcában található sátorban érhetők el, ami egy különleges játék kezdő pontja is egyben.

A türelemüvegen innen és túl - interaktív közösségi játékpavilon nyitvatartási időben 10:00 és 18:00 közt egy másik dimenzióba vezeti a fesztiválozókat. Olyan tevékenységekbe folyhatunk, amelyek megállásra, lelassulásra, türelmes pepecselésre késztetnek bennünket. A pavilonban - amellett, hogy mi is egy türelemüveg részévé, folyton változó jelenetének figurájává válhatunk - a türelemüveg-készítés jellemzőivel is felvértezhetjük magunkat játékokon keresztül. Az interaktív kiállítást napközben családi- és gyermekfoglalkozások, előadások kísérik.

Az egésznapos ügyességi türelemjátékok mellett minden nap MÉTA BABA delelő foglalkozással várják a Néprajzi Múzeum múzeumpedagógusai a kisgyerekes családokat mesével és énekléssel egybekötött pihenésre, szundikálásra. A délutáni órákban naponta állandó elemként szerepel az Éjszakázz a múzeumban című múzeumi program Művészetek Völgye fesztiválra szabott bemutató verziója, ahol a családok múzeumpedagógusok segítségével körbejárhatják az alvás témáját.

Mindemellett, lehetőség nyílik a múzeum által már nem használt molinó anyagokból táskát és kiegészítőket készíteni egy kreatív upcycling workshopon a Paperbox csapatával. Az érdeklődők szintén megismerhetik a Néprajzi Múzeum és a Metropolitan egyetem együttműködéseben készült kreatív pályázati diákmunkákat és élvezhetik a HolddalaNap zenekar családi koncertjét a múzeum udvarában.

Mi több, a múzeum ősszel nyíló Gyűjteményi Állandó kiállításába is betekintést nyerhetnek a fesztiválozók a múzeum által szervezett pontgyűjtő játék állomásait végig járva és a kurátori beszélgetésekbe bekapcsolódva.

Részletes program: MV | Cirque du Tókert (muveszetekvolgye.hu)

A múzeum weboldalán: A Néprajzi Múzeum a Művészetek Völgyén | Néprajzi Múzeum (neprajz.hu)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

STAHLWILLE, a minőség kötelez!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

UNIX-AMTS Autó, Motor ésTuning Show, 2026. március 13-15.

UNIX-AMTS Autó, Motor ésTuning Show, 2026. március 13-15.

More details
A LIFE IN SPACE kiállítás Budapesten, 2026. március 6-tól

A LIFE IN SPACE kiállítás Budapesten, 2026. március 6-tól

More details
Planet Budapest fenntarthatósági kiállítás, 2026. február 25. – március 29.

Planet Budapest fenntarthatósági kiállítás, 2026. február 25. – március 29.

More details
Műegyetemi Állásbörze, 2026. március 10-11.

Műegyetemi Állásbörze, 2026. március 10-11.

More details
Házépítő expo, 2026. március 12-14.

Házépítő expo, 2026. március 12-14.

More details
Agrárium konferencia, 2026 március 10.

Agrárium konferencia, 2026 március 10.

More details
Biztosítás konferencia, 2026. március 17.

Biztosítás konferencia, 2026. március 17.

More details
AI in Business konferencia, 2026. március 18.

AI in Business konferencia, 2026. március 18.

More details
Női Vállalkozók Napja, 2026. március 19.

Női Vállalkozók Napja, 2026. március 19.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője