2026. február 7., szombat - Tódor

Külföld

Tények, remények, gyötrelmek a nemzetközi vásárszervezésben - Interjú Máté Szilviával

850

Máté Szilviával, a BD-Expo Kft. ügyvezető igazgatójával beszélgettünk, hogy a „halál völgyének” számító 2020-as év után hogyan vágtak neki a nagy nemzetközi vásártársaságok az idei év tervezésének, illetve az eseményeik megszervezésének?

Hogyan élik meg vásárképviselői oldalról a „kiszámítható” kiszámíthatatlanságot?  

 A beszélgetésről készült videóban  Máté Szilviával – akivel hírügynökségünk már több mint 25 éve áll szakmai kapcsoltban nemzetközi vásárok magyarországi képviselete kapcsán – az alábbi kérdéseket jártuk körül:  

  • A BD-Expo neve a  düsseldorfi és a brnói Vásártársaság magyarországi képviseletével forrt össze. Ehhez jött még hozzá a frankfurti vásártársaság, és aki jobban körülnéz a cég kínálatában, az láthatja, hogy Moszkva, sőt Bali, Hong Kong, Kuala Lumpur, Sanghaj, Szingapúr, Szöul is rajta van a vásárképviselet palettáján. Arra voltunk kíváncsiak, hogy 2020 után milyen reményekkel, víziókkal vágtak neki a nagy vásártársaságok a 2021-es évnek? És ezek a remények, víziók így február magasságában tarthatók-e még?

  • Ha a rendezvényszervező iparágat szélesebb perspektívából nézzük, teljesen befagyasztotta azt a koronavírus-válság, alternatív lehetőségként a hibrid, illetve digitális platformra való áttérés maradt. A Hungexpo nemrégen adott sajtótájékoztatója szerint 2020-ban a forgalmuk az egynegyedére esett vissza. Mi a helyzet a német illetve cseh piacon, illetve a BD-Expo által képviselt távolabbi szakvásárok piacán?
     
  • Csak Magyarországon 1000 milliárd forintos iparágról beszélünk, amiben százezer ember dolgozik. A rendezvényszervezés 25-30 szakmát is felölel, ilyenek például a kiállítás szervezők,  kiállítás építők, audiovizuális szolgáltatók, hostessek, biztonságiak, digitálistartalom-gyártók, catering szolgáltatók, dekoratőrök. Mára az is nagy kérdés lett, hogy ki fogja lebonyolítani a korlátozások feloldása utáni eseményeket, ha közben a szakképzett munkaerő pályát vált?  Mi a helyzet a német illetve a tágabb körben vett más nemzetközi vásártársaságok háza táján?
     
  • Ausztriában 300 millió Eurót hívtak le uniós alapokból az ágazat megmentésére. Németország, Csehország élt-e ezzel a lehetőséggel?

  • Németország COVID-19 szempontból szeptember végére lehet átoltott. Ez azt jelenti, hogy 2022-re állhat vissza igazán az iparág a rendes kerékvágásba? Milyen fontos időpont változásokra érdemes idén odafigyelni?

  • Mely eseményekre teszi ebben az évben a legnagyobb hangsúlyt a BD-Expo Kft.?

A videó a YouTube-on megtekinthető itt >>

(Forrás: OGH Hírügynökség)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

BETA, kényelem és védelem!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Február 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
DOGZ farsangi falkaséta 2026-ban

DOGZ farsangi falkaséta 2026-ban

More details
Hévízi evezés gyönyörű környezetben

Hévízi evezés gyönyörű környezetben

More details
Falánk fánkfalók találkozója, 2026. február 8.

Falánk fánkfalók találkozója, 2026. február 8.

More details
Ügetőfarsang, 2026. február 7.

Ügetőfarsang, 2026. február 7.

More details
VI. Társasjáték Cserebere és Vásár, 2026. február 7.

VI. Társasjáték Cserebere és Vásár, 2026. február 7.

More details
Vár még a Garden of Lights az ELTE Füvészkertben 2026. február 15-ig

Vár még a Garden of Lights az ELTE Füvészkertben 2026. február 15-ig

More details
45. Magyar Filmszemle - 2026. február 2-8.

45. Magyar Filmszemle - 2026. február 2-8.

More details
Beautyworld Japan Fukuoka, 2026. február 16-18.

Beautyworld Japan Fukuoka, 2026. február 16-18.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője