2025. november 28., péntek - Stefánia

Promóció

Meghekkeli a Black Friday-t a Libri

909

A kereskedők számos fogyasztást ösztönző akcióval készülnek a Magyarországon is egyre népszerűbb Black Friday hétvégére. Bár november utolsó hétvégjén a Magyar Marketing Szövetség vállalati tagjánál, a Librinél is kedvezménnyel vásárolhatunk, a könyvkereskedő az elmúlt évek több kampányához hasonlóan most is szeretné felhívni a figyelmet az olvasás pszichológiai, pozitív élettani hatásaira, és a Black Friday alkalmából azt üzeni: ellentétben a mértéktelen fogyasztással, a kikapcsolódásra és nyugalomra szánt idő igenis megtérül.

Az akció keretében a Libri november 24-26-a közösségi média oldalain a témával kapcsolatos bejegyzéseket oszt meg, november 25-én, szombaton 15 órától pedig rendhagyó eseményt szervez, ahol a slow living témakörében Linczényi Márkó zenész, podcaster beszélget Dr. Füredi Júlia szervezetpszichológussal,az Elég! – Kiégtem. Most hogyan tovább? című sikerkönyv szerzőjével, valamint Inzsöl Júlia youtuberrel, a Párnacsata podcast műsorvezetőjével. Az esemény célja, hogy hétköznapi kérdésekre szakértő választ kapjanak az érdeklődők. A Libri ÉletMood: Slow Friday programján az ingyenes részvétel regisztrációhoz kötött, az esemény facebook oldalán lehet jelentkezni, ahol egyébként élőben is lehet majd követni a beszélgetést. A szervezők a közönség véleményére és kérdéseire is kíváncsiak, a párbeszédet pedig értékes nyereményekkel honorálják.  

A slow living a fogyasztói társadalommal szembehelyezkedő kezdeményezések gyűjtőneve, amely a mindennapi fogyasztás és a szabadidős elfoglaltságok tudatos átszervezését jelenti, annak érdekében, hogy kevesebb feladattal, tevékenységgel terheljük mentális egészségünket. Ehhez a gondolatisághoz jól illeszkedik az olvasás, amely nemcsak kognitív képességeinket fejleszti, de pozitív élettani hatásait kutatások is bizonyítják. Például a Sussexi Egyetemen végzett 2009-es felmérés, amely szerint már napi fél óra olvasás is 68%-kal csökkenti a stresszt. Ezt aszámot erősíti meg a Libri saját felmérése is, amelyet a 20 perc könyvklub kampányt követően készítettek. A program során a Libri 30 napon keresztül naponta legalább 20 perc olvasnivalót nyújtott a közönségnek. A közel 100 000 résztvevő egy része a könyvkereskedő kérdőíves kutatásában is részt vett. A kitöltők 56,5 %-a szerint a kampány során kiegyensúlyozottabb volt, mint az előtt, továbbá 63%-uk nyilatkozott úgy, hogy a program hatására többet tervez olvasni, mint korábban.

A Slow Friday esemény mellett mással is készül a Libri az idei vásárlásrohamra: a hétvégi forgalom alapján 10 kisváros könyvtárának nyújt segítséget nagy értékű könyvcsomaggal.

I Forrás: marketing.hu

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

BETA decemberi Shopping Party!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« November 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Vár Budapest hivatalos karácsonyi vására és a Téli Élménypark is

Vár Budapest hivatalos karácsonyi vására és a Téli Élménypark is

More details
Art Weekend Budapest, 2025. november 28-30.

Art Weekend Budapest, 2025. november 28-30.

More details
Design Bazár: háromnapos lakberendezési garázsvásár, 2025. november 28-30.

Design Bazár: háromnapos lakberendezési garázsvásár, 2025. november 28-30.

More details
Karácsonyi vásárok Magyarországon 2025-ben

Karácsonyi vásárok Magyarországon 2025-ben

More details
Mézeskalácsfalu Mogyoródon

Mézeskalácsfalu Mogyoródon

More details
Karácsonyház Gödöllőn

Karácsonyház Gödöllőn

More details
Ragyogásra fel! Idén is elindul a fényflotta Budapesten

Ragyogásra fel! Idén is elindul a fényflotta Budapesten

More details
Tűzijáték elől menekülők, cégek és családok is reptérközeli hoteleket választanak

Tűzijáték elől menekülők, cégek és családok is reptérközeli hoteleket választanak

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője