2026. március 30., hétfő - Zalán

Konferenciák, tréningek

Fogyasztóvédelmi riadó!, 2021. október 28.

1113

Tárja fel sürgősen cégének fogyasztóvédelmi kockázatait! Ne táncoljon vékony jégen! A hatóságok hosszú ellenőrzési listával járják az országot. Az elvérzés 50 %-os az év elejétől érvényes kötelező jótállási szabályok ellenőrzésekor. Júliustól a súlyosan veszélyes termékek forgalmazása akár honlapblokkolással is végződhet.

Az egyik főbűn a fogyasztók megtévesztése, szabályellenes árkommunikációval vagy a kötelező tájékoztatások elmulasztásával, amiről sokan úgy vélik, „adminisztrációs hiányosság”, pedig jogszabálysértés. A fogyasztók megtévesztését tiltó jogszabályban felsorolt, tiltott kereskedelmi gyakorlatok ún. fekete listája is bővült. Évek óta folyamatos a fogyasztóvédelmi hatósági ellenőrzés a cégeknél és ez jövőre sem változik, sőt, az új hatáskörök új ellenőrzéseket hoznak. A forgalmazókon még a gyártók hiányosságait is számon kérhetik. Célkeresztben a termékbiztonság, az építőipar, az online kereskedelem, a fenntarthatósággal és koronavírussal kapcsolatos reklámok, a jótállási jegyek. Már a milliárdos GVH-bírságok sem ritkák a fogyasztóvédelmi versenyfelügyeleti szabályok megsértése miatt. 2022 januárjától és májusától pedig az EU-s szabályok átültetése miatt alapvető változások lesznek a mai szigorú gyakorlathoz képest is. Az árkommunikáció és a leárazás szabályai is jelentősen megnehezülnek. Jó, ha előre készülünk rá, mert, sok fontos szabály átalakul, bonyolódik és a bírságokkal azonnal kipontozzák a piaci versenyből az óvatlan vállalkozásokat.

Sürgősen világítsuk át a fogyasztóvédelmi előírásoknak megfelelést!
A hatósági bírságokkal könnyen kipontozódhatunk a piaci versenyből!
Az ÁSZF-ek, jótállási jegyek és fogyasztói tájékoztatók 50 %-a elvérzik.

Helyszínen résztvevőknek grátisz Networking kapcsolatépítési program!
Siessen a hely foglalásával, a létszám korlátozott!
Helyszínen kívül választhatja a videóközvetítést vagy mindkettőt!

Részvételi lehetőségek és árak itt

Időpont: 2021. október 28. csütörtök. 9.30–16.30
Helyszín: Budapest, létszámtól függően BKIK Székház vagy Experience Center.
Részvételi lehetőségek: helyszínen, távolról és a kettő kombinációjával

| Esemény Menedzser

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

STAHLWILLE, a minőség kötelez!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

Budai Palacsinta Piknik, 2026 május 15-17.

Budai Palacsinta Piknik, 2026 május 15-17.

More details
Sakura Ünnep az ELTE Füvészkertben – 2026

Sakura Ünnep az ELTE Füvészkertben – 2026

More details
Fő a kávé - kávékiállítás

a kávé - kávékiállítás

More details
RIEL Expo és Konferencia, 2026. április 23.

RIEL Expo és Konferencia, 2026. április 23.

More details
InnoElectro konferencia és kiállítás, 2026. április 21–23.

InnoElectro konferencia és kiállítás, 2026. április 21–23.

More details
AI BUSINESS konferencia, 2026. április 22.

AI BUSINESS konferencia, 2026. április 22.

More details
Green Future Conference, 2026. április 23.

Green Future Conference, 2026. április 23.

More details
Bezár a balatoni élményfürdő – bizonytalan a jövő

Bezár a balatoni élményfürdő – bizonytalan a jövő

More details
Élmény, történelem és repülés egy helyen – vár a 10 éves szolnoki RepTár

Élmény, történelem és repülés egy helyen – vár a 10 éves szolnoki RepTár

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője