2026. április 20., hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek, elemzések

Egy hónapra is bérelhető kocsi a hazai közösségi autómegosztó cégtől

581

Mostantól akár egy hónapra is bérelhetők flottájának autói, jelentette be Veres Tibor, a Share Now autómegosztó tulajdonosa.

Mint a Forbes.hu-hoz eljuttatott közleményében kifejti, mind a magán-, mind az üzleti ügyfelek egyre növekvő, hosszabb csomagok iránti igényeire reagálva vezette be az Wallis befektetési csoporthoz tartozó autómegosztó, hogy benzines autói napos csomagokban 1-től már egészen 30 napig bérelhetők.

Külön kauciót nem kell fizetni, a benzinköltség, az országos autópálya-matrica és a 100 ezer forintban maximalizált casco-önrész mind benne van a meghatározott számú kilométert tartalmazó csomagokban, így a felhasználónak csak be kell ülnie, majd vezetés után zónán belül lezárja az autót. Többnapos bérlés esetén előfoglalással házhoz is rendelheti az autót a szolgáltatás applikációjából, és természetesen akár 1-2 hetes vakációkra is el lehet vinni az autókat.

Jelenleg 390 autó közül választhatnak Budapesten a Share Now ügyfelei, a közlemény szerint mostantól a Peugeot 3008 is megtalálható köztük.

Sokan üzleti céllal és legalább egy napra már az esetek háromnegyedében hétköznapon bérelnek, a magánfelhasználók napos csomagot továbbra is inkább a hétvégi időszakban igényelnek. A napidíjas csomagbérlések volumene szeptemberben közel 20 százalékot csökkent a nyári hónapokhoz képest, a Share Now magyarázata szerint az 1 és 2 napos hétvégi konstrukciók népszerűsége miatt. Ennek ellenére is az ügyfeleik többet vezettek szeptemberben, mint bármelyik idei nyári hónapban, mivel megemelkedett a percdíjas bérlések száma, és az órás csomagok is egyre népszerűbbek.

„Az órás csomagbérlések 70 százaléka hétköznapra esik, ami azt mutatja, hogy ez a használat egyre jellemzőbb a mindennapi élethelyzetekre is a szabadidős tevékenységek mellett”, nyilatkozta Buday Bence ügyvezető igazgató, aki azt is elárulta, hogy a néhány órára szóló bérlések számában 6 százalékos bővülést hozott az ősz első hónapja. „A legnépszerűbb a kétórás csomag, amely több tennivaló elintézéséhez is elegendő, annak kockázata nélkül, hogy a számla végösszegét egy esetleges forgalmi dugó dobná meg.”

| Forrás: turizmusonline.hu

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Beta Morphos, az X generációs csavarhúzó!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Április 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Tartalom galéria

Az Automotive Hungary  újra összehozza az ipar és járműipar szereplőit

Az Automotive Hungary újra összehozza az ipar és járműipar szereplőit

More details
Éld át a rendszerváltozás előtti évtizedek hétköznapi hangulatát!

Éld át a rendszerváltozás előtti évtizedek hétköznapi hangulatát!

More details
Fő a kávé - kávékiállítás

a kávé - kávékiállítás

More details
Kutyás piknik, szakértői programok és jótékonyság egy helyen, 2026. április 19.

Kutyás piknik, szakértői programok és jótékonyság egy helyen, 2026. április 19.

More details
Megújult látnivalókkal nyitja a szezont a dinnyési Várpark

Megújult látnivalókkal nyitja a szezont a dinnyési Várpark

More details
Techtextil és Texprocess szakvásárok + Innovation Awards, 2026. április 21–24.

Techtextil és Texprocess szakvásárok + Innovation Awards, 2026. április 21–24.

More details
IAA Transportation Hannover, 2026. szeptember 15-20.

IAA Transportation Hannover, 2026. szeptember 15-20.

More details
Csokoládéélménypark épül Svájcban

Csokoládéélménypark épül Svájcban

More details
InnoElectro, 2026. április 21–23.

InnoElectro, 2026. április 21–23.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője