2025. február 5., szerda - Ágota

Hírek, elemzések

E-kereskedelmi csúcstalálkozót tartottak Budapesten

578

Magyarországon ritkán adódik olyan alkalom, hogy a regionális e-kereskedelem legprominensebb képviselői egy helyen, egy időben találkozzanak.

A szeptember 8-án megrendezett FutureTrade Kereskedelmi Konferencia célja azonban éppen az volt, hogy a neves kereskedőket, szakembereket és döntéshozókat egy olyan rendezvényre invitálja, ahol eszmét cserélhetnek, erősíthetik üzleti kapcsolataikat, és nem utolsó sorban megoszthatják a nagyközönséggel is, miként képzelik el a jövő kereskedelmét.

A rendezvényen - melynek a Danubius Helia Hotel adott otthont - a szervezők közel 200 résztvevőt láttak vendégül, akik a hazai e-kereskedelmi szféra legkülönbözőbb ágaiból érkeztek. Többek közt az Alza.hu, a Libri, a Generali, a DHL Express, az Unilever, a Retro Jeans, a Praktiker, a Decathlon, az Euronics, a Delivery Hero Hungary, valamint az Extreme Digital - eMAG is képviseltette magát a FutureTrade-en.

Az előadások és panelbeszélgetések reggel kilenc órától délután négyig egyszerre három teremben, párhuzamosan zajlottak, és az e-kereskedelem jövőjét érintő problémákat innovatív megoldásokat és piaci stratégiákat járták körül. A prezentációk fókuszában főként a koronavírus-járvány okozta változások, a digitalizáció hatásai, valamint az omni-channel értékesítés egyre növekvő trendje állt.

A nap egyik legizgalmasabb előadásán Takács Csaba, az Alza.hu managing directora az elmúlt másfél év útkereséséről, tapasztalatairól valamint a jövővel kapcsolatos elképzelésekről számolt be, de szót ejtett a pandémia fényében kialakult, legújabb vásárlói igényekről és a digitális kereskedelemben tapasztalt változásokról is. Kocsis Márk, az EAZY Digital Kft. ügyvezetője arról beszélt, milyen mértékben befolyásolja és kebelezi be a Google a digitális kereskedelmi piacot, és hogyan terjeszkedik majd a jövőben offline is; Nagy Szilvia, a DHL Express E-commerce és marketingmenedzsere pedig a B2B és B2C kereskedelem közötti különbség elmosódását vázolta fel prezentációjában, és elárulta, milyen szempontokra kell mindenképpen ügyelni, ha egy B2B kereskedő szeretné digitális csatornákkal is bővíteni vállalkozását.

Az érdekes szólóelőadásokon túl izgalmas panelbeszélgetések is helyet kaptak a programban, ahol a piacvezető cégek döntéshozói cserélhettek eszmét és tapasztalatot a nagyközönség előtt. A Vágyak és Víziók nevet viselő beszélgetésen például Várkonyi Balázs, az Extreme Digital - eMAG CEO-ja, Nagy Sándor e-kereskedelmi szakértő, Palocsay Géza, az Adevinta Hungary CEO-ja, illetve Madar Norbert, a GKI Digital vezető tanácsadója arról értekeztek, ki milyennek látja a jövőt üzletileg, társadalmilag, a lehetőségek és felelősségek mentén.

Az előtérben kiállítóként a konferencia főtámogatója, a DHL Express, az OANDER, a Data-Driven Solutions Kft, a Hungarodo, a Display Now, valamint az eseményt szervező ügynökség, az EAZY Digital is képviseltette magát.

A rendezvényen a kapcsolatépítésre is számos lehetőség nyílt. Az előtérben, valamint az előadók, illetve VIP vendégek számára fenntartott lounge-ban a szakma képviselői oldott hangulatban beszélgethettek egymással és tehettek szert új ismeretségekre. A hangulathoz a szervezők kényelmes kanapékkal, svédasztalos ebéddel, valamint az esemény lezárásaként egy koktélpartival járultak hozzá.

A FutureTrade természetesen nem csupán a szakma nagyjainak egyszeri találkozója volt. A szervezők elárulták, hogy már a jövő évi konferenciát is nagy erőkkel szervezik, az új időpontot pedig hamarosan közzéteszik a honlapjukon és közösségimédia-felületeiken. A több mint 40 előadás és beszélgetés összefoglalója szintén megtekinthető lesz a konferencia honlapján. Ha pedig valaki első kézből szeretne betekintést kapni az e-commerce jövőjébe, és lépést kíván tartani a legújabb kereskedelmi trendekkel, 2022-ben mindenképpen látogasson el a következő FutureTrade konferenciára.

I Forrás: ots.mti.hu

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Januárban a BETA koffer csak rád vár!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Február 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    

Tartalom galéria

Dinamikus jólléti egyensúly és konferencia, 2025. február 25.

Dinamikus jólléti egyensúly és konferencia, 2025. február 25.

More details
Jön újra a Terra Pláza: íme a 2025-ös időpontok

Jön újra a Terra Pláza: íme a 2025-ös időpontok

More details
Nemzetközi Macskakiállítás Budapest, 2025. február 8-9.

Nemzetközi Macskakiállítás Budapest, 2025. február 8-9.

More details
Nyáron már közvetlen járatokat indít az ITAKA Debrecenből is a török és az albán riviérára

Nyáron már közvetlen járatokat indít az ITAKA Debrecenből is a török és az albán riviérára

More details
HVG Állásbörze, 2025. április 9-11.

HVG Állásbörze, 2025. április 9-11.

More details
Debreceni Egyetem Állásbörze és Karriernap, 2025. április 16.

Debreceni Egyetem Állásbörze és Karriernap, 2025. április 16.

More details
MaReSz: indul a rendezvényszervezők Flash Award pályázata

MaReSz: indul a rendezvényszervezők Flash Award pályázata

More details
Így látják a Colliers szakértői a kereskedelmi ingatlanpiac trendjeit

Így látják a Colliers szakértői a kereskedelmi ingatlanpiac trendjeit

More details
Miskolci kocsonyafesztivál, 2025.  február 14-16.

Miskolci kocsonyafesztivál, 2025. február 14-16.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője