2026. június 2., kedd - Anita, Kármen

Hírek, elemzések

A tavalyinál is többen voltak az idei erdei vándortáborokban

635

Sikerrel zárult az erdeivándortábor-program, amelyre - a vírushelyzet ellenére - a tavalyinál is többen jelentkeztek - közölte a programot koordináló Országos Erdészeti Egyesület hétfőn az MTI-vel.

Június közepe és augusztus második fele között csaknem 4000 diák és kísérője indult táborozni a magyarországi erdőkbe, csaknem 160 csoportban, kilenc útvonalon, egy hét alatt átlagosan ötven-kilencven kilométert megtéve.

A sajátos egészségügyi helyzetre tekintettel a szervezők a táborozás fókuszában lévő zöld szemléletformálás mellett kiemelt figyelmet fordítottak a járványügyi szabályok maradéktalan betartására, a táborozók biztonságára.

A diákok - felső tagozatosok és középiskolások - személyes élményeken át ismerkedhettek meg a Bakony, a Börzsöny, a Mátra, a Mecsek, a Pilis, a Vasi-Hegyhát, a Zemplén, valamint, idén először, a Vértes és a Zselic természeti kincseivel és kulturális értékeivel.

Az egyes útvonalakat kiépítő állami erdőgazdaságok által szervezett erdei iskolai programok pedig lehetőséget biztosítottak arra, hogy tovább bővítsék természet- és honismeretüket - írták.

Kiemelték azt is, hogy idén az első táborok mind a kilenc útvonalon jelképes faültetéssel kezdődtek. A 17 őshonos fa elültetésével a szervezők nem titkolt célja volt, hogy így is felhívják a diákok figyelmét a klímavédelemre, amelyben a fák és a fenntartható erdőgazdálkodás kulcsfontosságú szerepet játszanak.

Fontos üzenet volt az ültetett fajok kiválasztása is, ami az adott termőhelynek megfelelő őshonos fa volt, így a változatos erdők kialakítását jelképezte: a zempléni útvonalon például az év fájának választott tatár juhart, a Zselicben pedig egy vadcseresznyefát ültettek.

Az Országos Erdészeti Egyesület a Testnevelési Egyetemmel közösen akkreditált gyalogosvándortábor-vezetői továbbképzést szervez pedagógusoknak. A mintegy 250 pedagógus online képzése hétfőn kezdődött meg, és szeptembertől az erdőgazdaságok erdei iskoláiban zajlik majd a gyakorlati oktatásuk.

A korábbi tanfolyamokkal együtt így már mintegy 1300 képzett pedagógus készülhet majd a jövő évi erdei vándortáborokra.

Az erdeivándortábor-programot az Országos Erdészeti Egyesület koordinálja, az egyes útvonalak működtetését pedig a helyi állami erdőgazdaságok végzik, így részt vesz a programban a Bakonyerdő Zrt., az Egererdő Zrt., az Északerdő Zrt., az Ipoly Erdő Zrt., a Mecsekerdő Zrt., a Pilisi Parkerdő Zrt., a Sefag Zrt., a Szombathelyi Erdészeti Zrt. és a Vérteserdő Zrt.

(Forrás: turiumus.com)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Beta Morphos, az X generációs csavarhúzó!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Június 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Gyermeknapon a Vasúttörténeti Parkban, 2026. május 30-31.

Gyermeknapon a Vasúttörténeti Parkban, 2026. május 30-31.

More details
Lóerők Éjszakája, 2026. június 13.

Lóerők Éjszakája, 2026. június 13.

More details
Sípolnak a mozdonyok a kisvasút ünnepeken

Sípolnak a mozdonyok a kisvasút ünnepeken

More details
Gyermeknap a Gyermekvasúton, 2026. május 31.

Gyermeknap a Gyermekvasúton, 2026. május 31.

More details
Múltidéző hangulat: nosztalgiajáratok Budapesten

Múltidéző hangulat: nosztalgiajáratok Budapesten

More details
A szakma halhatatlanjai közé választották a magyar fagylaltmestert

A szakma halhatatlanjai közé választották a magyar fagylaltmestert

More details
Kevesebb munkát vállalnak ma a diákok

Kevesebb munkát vállalnak ma a diákok

More details
Fényvédelmi termék kisokos – melyiket vegyük?

Fényvédelmi termék kisokos – melyiket vegyük?

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője