2025. március 13., csütörtök - Krisztián, Ajtony

Hírek, elemzések

Újabb járvány szabadulhat el - a csapvízen keresztül terjedhet

581

Ha megindul az élet, nagy körültekintéssel kell újraindítani a nagyobb épületek vízvezetékeit, különben egy újabb járvánnyal kell megküzdenie a világnak - figyelmeztet a nosalty.hu.

A legtöbb irodaházban, iskolában, plázában és hasonló nagy épületben elzárták a vizet az utóbbi hónapokban, így most a világ egészségügyi szakértői attól félnek, hogy egy elfeledett betegség ütheti fel újra fejét, amikor újra megindul az élet, és elindul a víz a hetekig használaton kívül álló vezetékekben - olvasható a portálon.

Amikor nem áramlik a fertőtlenítős víz a vezetékekben, és a hőmérséklet is ingadozik, olyankor megfelelő körülmények alakulnak ki az úgynevezett legionárius betegséget kiváltó kórokozók elszaporodásához. Ez a baktérium álló vizekben szeret élni, jellemzően melegben, különösen nagy méretű légkondicionáló berendezésekben szaporodhat el, vagy rosszul karban tartott vízvezetékekben, zuhanyzókban, csaptelepekben, amennyiben nem tisztítják őket, vagy ritkán vannak használatban.

A legionellózis tünetei nagyon hasonlítanak a koronavírus fizikai megnyilvánulásaira. Magas láztól, fejfájástól, száraz köhögéstől szenvednek a betegek, és a kórban tízből egy ember meghal súlyos tüdőgyulladás következtében. Több koronavírusos beteg szervezetében megtalálták a legionella nevű baktériumot is - nem is kevés esetben, összesen a betegek 20 százalékánál fordult elő.

A legionárius betegség gyógyítható, ennek ellenére egy bakteriális fertőzéshullám óriási megterhelést jelentene az amúgy is súlyosan lestrapált egészségügyi rendszerek számára.

Az egészségügyi szervezetek most figyelmeztettek mindenkit a világon, aki hotelek, szállodák, iskolák, gyárak, irodaházak üzemeltetéséért felelős. A gondnokoknak egy pontosan leírt folyamaton keresztül kell majd a vizes rendszereket tisztítaniuk, fertőtleníteniük, majd újraindítaniuk.

(Forrás: napi.hu)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Nem támad a tél, ha a ruhád BETA Grafén!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Március 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Nagy Kokárda Napok a Monostori erődben

Nagy Kokárda Napok a Monostori erődben

More details
Határozatlan időre bezár a Fővárosi Állatkert és a Budakeszi Vadaspark állatsimogatója

Határozatlan időre bezár a Fővárosi Állatkert és a Budakeszi Vadaspark állatsimogatója

More details
Kiskert piac: divatban a zöld, 2025. március 16.

Kiskert piac: divatban a zöld, 2025. március 16.

More details
Füredi Tavaszi Fesztivál, 2025. március 15-16.

Füredi Tavaszi Fesztivál, 2025. március 15-16.

More details
Március 15. - Központi ünnepi programok Budapesten

Március 15. - Központi ünnepi programok Budapesten

More details
Midnight Music, 2025. március 16.

Midnight Music, 2025. március 16.

More details
LISTEN – Zenei utazás a világ körül

LISTEN – Zenei utazás a világ körül

More details
Ingyenes családi programok a Budai Várban március 15-én

Ingyenes családi programok a Budai Várban március 15-én

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője