2025. március 14., péntek - Matild

Események

Október a Down-szindróma hónapja: apa-gyerek fotókiállítás nyílik

367

Lélekemelő fotósorozat készült a Down-szindrómával élő gyerekekről és családjukról, amelyet október 14-től bárki ingyenesen megtekinthet. A természetes, meghitt képeken láthatjuk, milyen szeretettel veszi körül a család a gyerekeket.

A jövőre már 25 éves Rejtett Kincsek Down Egyesület számára legfontosabb az inklúzió: az, hogy a tipikus és nem tipikus gyerekek, felnőttek és családok egymásra találjanak. Ennek jegyében zajlik az októberi, a Down-szindróma hónapjára időzített fotókiállítás, ahol beleláthatunk az érintett gyerekek és apukáik hétköznapjaiba.

A kihelyezett képeken minden korosztállyal találkozhatunk majd: baba, óvodás, alsós, kiskamasz, de fiatal felnőtt is felbukkan a fotókon. A természetes, meghitt apa-gyerek pillanatok közt szerepel közös játék, fürdetés és kávézás is - hiszen az intimitás ugyanolyan minden család életében, ebben nincs közöttünk különbség. A kiállítás a fotózás helyszínéül szolgáló Csodavár Budapest Inkluzív Fejlesztő Központ és Játszóház kávézójában tekinthető meg.

down2

“A fotókról mindenki számára egyértelmű, milyen odaadással nevelik az apák a nem tipikus gyerekeket is” - emeli ki Kisari Károly, az Egyesület elnöke.

A Rejtett Kincsek Down Egyesület számos találkozási lehetőséget, játszóbölcsit, szülőklubot kínál, ahol a különböző élethelyzetben lévő családok megismerhetik, megszerethetik egymást. A lényeg, hogy minél többet lehessünk együtt hétköznapi helyzetekben - hiszen az együtt töltött idő során kiderül, mennyi minden közös bennünk.

down

“Olyan jó, hogy én vagyok az apukád!”

“Az apaszerep különösen érdekes, hiszen a tipikus családok esetében is hosszabb folyamat az apának a babát elfogadni, hozzá kapcsolódni. A Down-szindrómás gyerekek esetében pedig duplán nehezített a terep. Ezzel együtt szerettük volna megmutatni, hogy ezek a gyerkőcök épp olyan jól elvannak az apukájukkal, mint bármelyik család esetében” - mondja az elnök, hozzátéve, éppen ezért választották a fenti szlogent.

Az egyesület a születési időszaktól a munkába állásig képviseli a Down-szindrómával élő emberek érdekeit. Támogatják ugyanakkor a felnőttek elhelyezkedését is, azt, hogy a Down-szindrómával élő emberek teljes értékű állást találjanak a munkaerőpiacon. Az októberi Down-hónap pedig hagyományosan az egész havi figyelemfelkeltő akciók, információátadás és tabudöntés ideje.

A képeket a Random Shooting Day készítette, akik díjmentesen dolgoznak, az éves kiállításukon elárverezett képekkel tavaly a Rejtett Kincsek Down Egyesületet támogatták. De évek óta elkötelezett támogató a RAVAK Hungary Kft. is:

“Mindig is elismertük a kemény munkát, amit az egyesület végez. Sok izgalmas közös akción vagyunk már túl, de ez lesz az első fotókiállításunk. Izgatottan várjuk, hogy fogadja majd a közönség ezeket az alkotásokat” - mondja Vajányi László, a RAVAK Hungary Kft. cégvezetője, hozzátéve: októberben minden egyes RAVAK térben álló kád eladásából 50 ezer forinttal támogatják az egyesületet.

A kiállítás egy hónapig biztosan megtekinthető a Csodavárban, később útra kelhet, egyéb helyszíneken is találkozhatunk majd vele.

| Esemény Menedzser

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Nem támad a tél, ha a ruhád BETA Grafén!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Március 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Nagy Kokárda Napok a Monostori erődben

Nagy Kokárda Napok a Monostori erődben

More details
Határozatlan időre bezár a Fővárosi Állatkert és a Budakeszi Vadaspark állatsimogatója

Határozatlan időre bezár a Fővárosi Állatkert és a Budakeszi Vadaspark állatsimogatója

More details
Kiskert piac: divatban a zöld, 2025. március 16.

Kiskert piac: divatban a zöld, 2025. március 16.

More details
Füredi Tavaszi Fesztivál, 2025. március 15-16.

Füredi Tavaszi Fesztivál, 2025. március 15-16.

More details
Március 15. - Központi ünnepi programok Budapesten

Március 15. - Központi ünnepi programok Budapesten

More details
Midnight Music, 2025. március 16.

Midnight Music, 2025. március 16.

More details
LISTEN – Zenei utazás a világ körül

LISTEN – Zenei utazás a világ körül

More details
Ingyenes családi programok a Budai Várban március 15-én

Ingyenes családi programok a Budai Várban március 15-én

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője