2025. március 14., péntek - Matild

Események

Csúcsra futott a Brick Awardra pályázók száma

278

Rekordszámú pályázat érkezett a világ egyik legnagyobb presztízsű téglaépítészeti elismerésére, a Brick Awardra.

Az idén tizedik alkalommal kiírt díjra 53 országból csaknem 800 pályamunkát adtak be az alkotók. Az év folyamán a leadott munkákból a zsűri egy 50-es szűkített listát készít, majd 2022 júniusában hirdetik ki az öt kategória győztesét, illetve a fődíjas projektet.

A Brick Award történetében még soha ennyi projektet nem küldtek be, mint idén. Az április elejei nevezési határidőig 53 országból, összesen 789 pályamű érkezett a jubileumi, 10. kiírásra. Ez több mint 20 százalékos növekedés az előző megmérettetéshez képest. A 2004-ben alapított és kétévente kiosztott Brick Award ma már az egyik legfontosabb nemzetközi építészeti díj, amely kimondottan a modern és innovatív téglaépítészet előtt tiszteleg. A mostani kiírásra igen nagy számb‑an érkezett pályázat Hollandiából, Németországból és Belgiumból, de izgalmas anyagok futottak be Spanyolországból, Iránból, Mexikóból, Argentínából, Brazíliából és Ausztráliából is.

"Az elismeréssel a kortárs téglaépítészetet kívánjuk reflektorfénybe állítani. Szeretnénk a világ bármely részéről érkező alkotónak lehetőséget nyújtani arra, hogy bemutassák kiemelkedő projektjeiket. A pályamunkák értékelésekor a zsűri kizárólag az innovatív tervezést, az építészeti koncepciót, az esztétikai élményt, a fenntarthatóságot és az energiahatékonyságot veszi figyelembe" - hangsúlyozta Heimo Scheuch, a Wienerberger AG vezérigazgatója.

Bár a Brick Awardot a Wienerberger hívta életre, s szervezi, ám fontos kiemelni, hogy független a megmérettetés. A benyújtott alkotások bármilyen típusú, márkájú és színű kerámia alapanyagból készülhetnek, és legalább ilyen hangsúlyos, hogy zsűri autonóm csoportként hoz döntést. Ahogy legutóbb, úgy ezúttal is öt kategóriában hirdetnek majd győztest - Sharing public spaces (Megosztott terek), Living together (Közösen, együtt élve), Feeling it home (Mintha otthon lennél), Working together (Közös munka) és Building outside of the box (Eredeti ötletek) -, illetve ezek közül választják ki a nagydíjas alkotást is.

A beérkezett pályamunkákból egy nemzetközileg elismert építészekből álló szakértői zsűri előválogatás során választja ki az 50 legkiemelkedőbb alkotást. Ezeket a Brick 22 albumban 2022 nyarán a nagyközönségnek is bemutatják. A kategóriák győzteseit és a Brick Award 22 nagydíjasát pedig jövő év júniusában jelentik be.

(Forrás: marketinginfo.hu)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Nem támad a tél, ha a ruhád BETA Grafén!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Március 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Nagy Kokárda Napok a Monostori erődben

Nagy Kokárda Napok a Monostori erődben

More details
Határozatlan időre bezár a Fővárosi Állatkert és a Budakeszi Vadaspark állatsimogatója

Határozatlan időre bezár a Fővárosi Állatkert és a Budakeszi Vadaspark állatsimogatója

More details
Kiskert piac: divatban a zöld, 2025. március 16.

Kiskert piac: divatban a zöld, 2025. március 16.

More details
Füredi Tavaszi Fesztivál, 2025. március 15-16.

Füredi Tavaszi Fesztivál, 2025. március 15-16.

More details
Március 15. - Központi ünnepi programok Budapesten

Március 15. - Központi ünnepi programok Budapesten

More details
Midnight Music, 2025. március 16.

Midnight Music, 2025. március 16.

More details
LISTEN – Zenei utazás a világ körül

LISTEN – Zenei utazás a világ körül

More details
Ingyenes családi programok a Budai Várban március 15-én

Ingyenes családi programok a Budai Várban március 15-én

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője