2026. február 9., hétfő - Abigél

Archívum

Családi napot tart a Beporzók napja alkalmából a Magyar Természettudományi Múzeum, 2023. március 11.

857

Családi napot tart a 5. Beporzók napja rendezvénysorozat alkalmából a Magyar Természettudományi Múzeum (MTM) március 11-én; a program részeként többek között ismeretterjesztő programokkal, koncerttel, mézkóstolással és kézműves-foglalkozásokkal várják a kisgyermekes családokat a helyszínre.

A hétfői budapesti sajtóeseményen Bernert Zsolt, a Magyar Természettudományi Múzeum főigazgatója fontos feladatként jelölte meg, hogy a környezetvédők a rovarok védelmére is intenzíven hívja fel a figyelmet, mivel ökológiai szempontból a szerepük kiemelten fontos. Szűkebb lakókörnyezetében ráadásul mindenki megtalálhatja azt a tevékenységet, mellyel erősítheti a rovarok védelmét - tette hozzá a múzeum főigazgatója.

A Beporzók napja öt év alatt országos, sőt, határon túlnyúló kampánnyá vált, melyhez már számos város és kulturális intézmény is csatlakozik - mutatott rá Bernert Zsolt.

A Magyar Természettudományi Múzeum a Beporzók napja alkalmából a jeles természetvédelmi naphoz legközelebb eső szombaton, március 11-én családi napot szervez. Az érdeklődőket 10 órától a Csurgó Zenekar gyerekkoncertje várja, majd 11 órától tárlatvezetés veszi kezdetét a Tehetsz méh többet! - Zümmögés a múzeumban című időszaki kiállításon Vas Zoltán, a MTM Hártyásszárnyúak gyűjteményének főmuzeológusa vezetésével. Vásárhelyi Tamás biológus, a Beporzók napja egyik ötletgazdája 13 órától tart vetítéses előadást a Semsey Andor előadóteremben.

A szombati programok ideje alatt Beporzó vándortanösvény címmel interaktív foglalkozást, Készíts rovarszállót! címmel pedig kézműves foglalkozást szerveznek a gyerekeknek. A családi napon mézkóstoló, rovarokat bemutató ismeretterjesztő stand és rovarbarát tippek - praktikus tanácsok rovarbarát ablakláda, erkély, előkert, kert kialakításához - is várják az érdeklődőket.

A Beporzók Napja (március 10.) rendezvénysorozat 2018-ban szakértők és civil szervezetek által is támogatott kezdeményezésként jött létre. Mára már országos eseménnyé nőtte ki magát, melyen többek között hazai múzeumok, könyvtárak, óvodák, iskolák, felsőoktatási intézmények, önkormányzatok és nemzeti parkok is rendeznek különböző programokat.

| Forrás: webradio.hu | Fotó: kultura.hu

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

BETA, kényelem és védelem!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Február 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
DOGZ farsangi falkaséta 2026-ban

DOGZ farsangi falkaséta 2026-ban

More details
Hévízi evezés gyönyörű környezetben

Hévízi evezés gyönyörű környezetben

More details
Falánk fánkfalók találkozója, 2026. február 8.

Falánk fánkfalók találkozója, 2026. február 8.

More details
Ügetőfarsang, 2026. február 7.

Ügetőfarsang, 2026. február 7.

More details
VI. Társasjáték Cserebere és Vásár, 2026. február 7.

VI. Társasjáték Cserebere és Vásár, 2026. február 7.

More details
Vár még a Garden of Lights az ELTE Füvészkertben 2026. február 15-ig

Vár még a Garden of Lights az ELTE Füvészkertben 2026. február 15-ig

More details
45. Magyar Filmszemle - 2026. február 2-8.

45. Magyar Filmszemle - 2026. február 2-8.

More details
Beautyworld Japan Fukuoka, 2026. február 16-18.

Beautyworld Japan Fukuoka, 2026. február 16-18.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője