2025. február 5., szerda - Ágota

Archívum

Balatoni hangulat a Várkert Bazár legújabb szabadtéri fotókiállításán

702

A múlt század elmúlt évtizedeiből jellegzetes használati tárgyak, emblematikus helyszínek történetei és az ikonikus fürdőruhadivatot bemutató fotók elevenítik fel az emlékezetes nyarakat, balatoni hangulatot teremtve a főváros szívében szeptember közepéig.

A 20. század második felének – ma már – retró korszaka a Balaton történetében valódi aranykor volt. A trianoni határok közé zárt nemzet a húszas évektől kezdve tengerként szerette és használta a tópartot. Ekkoriban született meg a Balatonnak az a bennünk élő portréja, amely mind a mai napig meghatározó gondolkodásunkban és nyári terveinkben - adta hírül a kiállítást szervező Várkapitányság.

De pontosan mit is mutat ez a portré? Mennyiben közösségi, mennyiben személyes, és mennyiben lehet objektíven megszólalni róla?

A kiállítás ezekre a kérdésekre keresi a választ a hatvanas, hetvenes és nyolcvanas évek balatoni tárgykultúrájának és helyszíneinek bemutatásával a Palma gumimatractól a Fabulon naptejen át egy kipróbálható Camping kerékpárig, vagy a zánkai úttörőtábor emlékeitől az egykori balatonfüredi utasellátóig.

A kiállítás megnyitóján Sikota Krisztina, a Várkapitányság turisztikai és kulturális vezérigazgató-helyettese emlékeztetett arra, hogy nekünk magyaroknak a nyár mindig is összekapcsolódott, összekapcsolódik a Balatonnal, a magyar tengerrel.

„Akiknek már megfelelő hosszúságú életút áll a hátuk mögött, azoknak személyes emlékeket eleveníthetnek fel a kiállítás képei, a fiatalabbaknak pedig olyan emblematikus magyar filmekből lehetnek ismerősek, mint a Pogány Madonna vagy a Zimmer Feri."

A megnyitón tárlatvezetést tartott Glázer Tamás, a Tóretró.hu blog ügyvezető szerkesztője, és zenélt Bornai Tibor, a KFT zenekar tagja, aki előadta a híres Balatoni nyár című dalt is.

A kiállításban megjelenő emblematikus fejlesztések, termékek és találmányok évtizedeken keresztül meghatározták a balatoni nyarak valóságát és hangulatát, emlékeink megkerülhetetlen szereplőivé váltak, s éppen ezért várnak minket újabb kalandra, amelyben kultikus és szigorúan vett tárgyi jelentőségüket egyaránt ismertetjük.

Ebben a közös, retrospektív vállalkozásban bizonyára mindenki fellelheti a saját nyári történeteit, az arculatát őszintén őrző magyar tenger mólóin pedig generációk és korszakok fedezhetik fel magukat, majd egymást.

A szabadtéri kiállítás ingyenesen megtekinthető szeptember közepéig.

| Forrás: turizmus.com

 

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Januárban a BETA koffer csak rád vár!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Február 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    

Tartalom galéria

Dinamikus jólléti egyensúly és konferencia, 2025. február 25.

Dinamikus jólléti egyensúly és konferencia, 2025. február 25.

More details
Jön újra a Terra Pláza: íme a 2025-ös időpontok

Jön újra a Terra Pláza: íme a 2025-ös időpontok

More details
Nemzetközi Macskakiállítás Budapest, 2025. február 8-9.

Nemzetközi Macskakiállítás Budapest, 2025. február 8-9.

More details
Nyáron már közvetlen járatokat indít az ITAKA Debrecenből is a török és az albán riviérára

Nyáron már közvetlen járatokat indít az ITAKA Debrecenből is a török és az albán riviérára

More details
HVG Állásbörze, 2025. április 9-11.

HVG Állásbörze, 2025. április 9-11.

More details
Debreceni Egyetem Állásbörze és Karriernap, 2025. április 16.

Debreceni Egyetem Állásbörze és Karriernap, 2025. április 16.

More details
MaReSz: indul a rendezvényszervezők Flash Award pályázata

MaReSz: indul a rendezvényszervezők Flash Award pályázata

More details
Így látják a Colliers szakértői a kereskedelmi ingatlanpiac trendjeit

Így látják a Colliers szakértői a kereskedelmi ingatlanpiac trendjeit

More details
Miskolci kocsonyafesztivál, 2025.  február 14-16.

Miskolci kocsonyafesztivál, 2025. február 14-16.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője