2025. július 21., hétfő - Dániel

Archívum

Kiberbiztonság: korábban soha nem látott verseny zajlott

854

Korábban soha nem látott verseny zajlott Miamiban az S4 kiberbiztonsági konferencián, ahol most először nem autókat, webböngészőket vagy más népszerű appokat vettek elő, hanem ipari vezérlőrendszereket törhettek fel a csapatok.

ILYEN SZOFTVERREL IRÁNYÍTANAK ATOMERŐMŰVEKET ÉS AUTÓMOSÓKAT IS

Világos, hogy nagy a baj, ha egy üzemen kívülről indított támadással át lehet venni az irányítást. A versenyre meghívott világelső kiberbiztonsági szakértők az eléjük tett nyolc rendszerből mindet feltörték, hogy a kedvük szerint futtassanak le azokon parancsokat.


Egyetlen nagy hiányossága ennek a Pwn2own versenynek, hogy kevés cég vállalta, hogy odaadja a kódjait.

A KÉT LEGNAGYOBB IPARI SZEREPLŐ, A GE ÉS A SIEMENS TÁVOL MARADT

De még csak nem is szokták ezek a cégek külsősökkel tesztelni a rendszereiket. Nincsenek olyan hibakereső jutalomprogramjaik, mint amilyet a Google és az Apple működtetnek, és komoly összegeket adnak bárkinek, aki biztonsági hibát tár fel a rendszereikben.

Persze nem is kell odaadniuk a kódokat, mert az iráni, észak-koreai és más nemzetek kiberkatonái úgyis bebizonyították már, hogy vannak biztonsági hibák az ipari rendszerekben. Ilyen támadások miatt voltak áramkimaradások Ukrajnában, így sikerült lekapcsolni szaúdi olajipari létesítmények biztonsági rendszereit.

Hogy ne legyenek akkora lemaradásban a verseny résztvevői, a Pwn2own partnerei három hónapot adtak nekik a kódok tanulmányozására. A szoftvereivel ott volt a Rockwell Automation HMI, az Iconics és az Inductive Automation.

Az egyik résztvevő, Steven Seeley, aki több ezer hibát fedezett fel szoftverekben az elmúlt öt évben, "puhának" találta az ipari vezérlőrendszereket, amit eléggé rémisztőnek tart.

(Forrás: Tóth Balázs, index.hu - Wired)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Happy Hours, BETA álom!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Július 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Tízforrás Fesztivál, 2025. július 11-20.

Tízforrás Fesztivál, 2025. július 11-20.

More details
Beethovennel a szabadban

Beethovennel a szabadban

More details
Ligetmesék – vezetett séta gyerekeknek

Ligetmesék – vezetett séta gyerekeknek

More details
2025-ben ismét Táncpark

2025-ben ismét Táncpark

More details
Kertmozi élmények a Balatonnál

Kertmozi élmények a Balatonnál

More details
Az idén 200 éves Anna-bál hivatalos illatpartnere az Eau de Tihany

Az idén 200 éves Anna-bál hivatalos illatpartnere az Eau de Tihany

More details
Mozi a strandon

Mozi a strandon

More details
Csapj le a sztárok relikviáira és segíts!

Csapj le a sztárok relikviáira és segíts!

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője