2025. június 9., hétfő - Félix

Archívum

Már kormánybiztosa is van a vadászati világkiállításnak

609

iszonyatcukiGróf Károlyi József eddig miniszteri biztosként irányította a szervezést, de december 1-jétől Kovács Zoltán felelős a feladatok összehangolásáért. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöke 2016 februárjában jelentette be, hogy - 1971 után - Magyarország 2021-ben ismét vadászati világkiállítást rendez.

A világkiállítás megrendezésére 2017-ben 41,4 millió forintot irányoztak elő, 2018-ban 61 milliót, 2019-ben 72,4 milliót, 2020-ban 93,6 milliót, 2021-ben pedig 119,1 millió forintot, összesen 387,5 millió forintot fordítanak a megrendezésre.

A kormány friss határozata alapján azonban nemcsak a miniszteri biztosé a szervezési feladat, hanem Kovács Zoltáné is kormánybiztosi pozícióban. Pontosabban az új határozat nem is említi a miniszteri biztos szerepét, holott a kinevezés még nem járt le.

vizslaa

Kovács Zoltán feladatai a következők:

- összehangolja a rendezvénysorozat megvalósításában őt segítő Szervezőbizottság, illetve a közreműködő szervezetek, személyek és munkacsoportok feladatait

- ellátja a rendezvénysorozatot érintő fejlesztésekkel kapcsolatos állami feladatok koordinációját

- felelős a Rendezvénysorozat megvalósításában feladattal rendelkező állami szervekkel, gazdasági társaságokkal, az állami erdőgazdaságokkal, illetve társadalmi szervezetekkel való kapcsolattartásért

- összehangolja a Nemzetközi Vadászati és Vadvédelmi Tanácsnak a rendezvénysorozat megvalósításával kapcsolatos tevékenységét és a különböző nemzetközi szervezetekkel való kapcsolattartást

- előkészíti a Rendezvénysorozat költségvetési tervét, és gondoskodik a rendelkezésre álló források zökkenőmentes felhasználásáról

- javaslatot tesz a Kormány számára a fejlesztések kormányzati szándéknak megfelelő megvalósításához, befejezéséhez és lezárásához kapcsolódó jogalkotói és egyéb döntést igénylő feladatok vonatkozásában

- koordinálja a rendezvénysorozat lebonyolításának végrehajtására létrehozott gazdálkodó szervezet (projektcég) tevékenységét.

(Forrás: turizmus.com)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

You are so BETA!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Június 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Csintalan Palacsinta jótékonysági fesztivál, 2025. június 7.

Csintalan Palacsinta jótékonysági fesztivál, 2025. június 7.

More details
Cseresznyefesztivál Szomolyán, 2025. június 7-8.

Cseresznyefesztivál Szomolyán, 2025. június 7-8.

More details
Belvárosi Bor- és Pezsgő Fesztivál, 2025. június 4-9.

Belvárosi Bor- és Pezsgő Fesztivál, 2025. június 4-9.

More details
Balatoni Hal- és Borünnep, 2025. június 6-9.

Balatoni Hal- és Borünnep, 2025. június 6-9.

More details
Tatai Patara - török-kori történelmi fesztivál, 2025. június 6-8.

Tatai Patara - török-kori történelmi fesztivál, 2025. június 6-8.

More details
Tokaji Bornapok, 2025. június 7-9. és június 13-15.

Tokaji Bornapok, 2025. június 7-9. és június 13-15.

More details
Vadgasztronómiai Fesztivál és Borfesztivál, 2025. június 7.

Vadgasztronómiai Fesztivál és Borfesztivál, 2025. június 7.

More details
Hegymagasi Chili Fesztivál, 2025. június 7.

Hegymagasi Chili Fesztivál, 2025. június 7.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője