2026. április 12., vasárnap - Gyula

Archívum

Inkluzív Café oktatási kerekasztal, 2016. április 8.

1060

A Down Egyesület és a Down-háló civil szervezetei  Inkluzív Café néven oktatási kerekasztal beszélgetést szerveznek 2016. április 8-án, az Emberszeretet Világnapján. A kerekasztal beszélgetés célja, hogy megvitassa az inkluzív nevelés oktatás-stratégiai kérdését, és a résztvevők között párbeszéd induljon az inkluzív nevelési modell hazai működésének lehetőségeiről.

A kerekasztal egyik célja, hogy a köznevelésben jelenleg domináns frontális, differenciálás nélküli (a gyerekek egyformaságát feltételező), leginkább lexikális tudást hangsúlyozó, standardizált oktatás mellett teret nyerjenek olyan pedagógiai alternatívák, melyek világszerte jól működnek, és sokkal befogadóbb, gyerek-központúbb oktatást tennének lehetővé.

Magyarországon a törvények évtizedek óta lehetővé teszik az inkluzív nevelést, a modell gyakorlói pozitív tapasztalatokat és sikereket mutatnak fel, a vizsgálati eredmények szerint az inklúzió komoly előnyöket kínál minden résztvevő számára, a gyakorlat hazánkban eddig mégsem tudott elterjedni. Az átlagostól eltérő értelmi képességű gyerekek az összes tanuló egyharmadát teszik ki, ezen felül még a részképesség zavaros vagy akár a kiemelkedően kreatív gyerekek is kiszorulnak abból a körből, amelyet jelenleg a köznevelés megcéloz. Valójában az osztályokban a tanulóknak kevesebb, mint egy harmada jár minden fejlettségi szempontból egy szinten, és „a kivételesek vannak többen”.

A szervezőknek sikerül egy asztalhoz ültetni az oktatásért felelős politikust egy csokor nagyon pozitív hozzáállású szakemberrel és alternatív pedagógiát megvalósító iskola igazgatójával (részletek az alábbi meghívóban) és arról beszélgetni, hogyan lehetne egy nyitottabb, befogadóbb, gyerekbarátabb és rugalmasabb gyakorlatot megvalósítani az iskolákban.

A rendezvény apropója ugyan a tanulási nehézséggel küzdő gyerekek nagyarányú kiszorulása az oktatásból, de az inkluzív nevelésre vonatkozó javaslataik a nemzetközi tapasztalatok alapján minden gyereknek előnyére válnak, és egy olyan pedagógiai modellváltást kívánnak meg, ami sokkal gyerek-centrikusabbá tenné az iskolai rendszert.

A rendezvénnyel is fel kívánják hívni a figyelmet, mennyire fejlesztendő területnek tartják az oktatást, és milyen sokat kellene foglalkozni a megújításával. Ehhez egy 140 fős, teltházas teremmel igyekeznek hozzájárulni. Az esemény végén szabadon lehet kérdéseket feltenni a kerekasztal résztvevőinek.

Időpont: 2016. április 08., 14:30 perc
Helyszín: Premier Kultcafé, Budapest, 1085, Üllői út 2-4.
Regisztráció az alábbi linken: Inkluzív Café regisztráció

(Esemény Menedzser)

 

 

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Beta Morphos, az X generációs csavarhúzó!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Április 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Budapest Retro Élményközpont

Budapest Retro Élményközpont

More details
Sakura Ünnep az ELTE Füvészkertben – 2026

Sakura Ünnep az ELTE Füvészkertben – 2026

More details
Élmény, történelem és repülés egy helyen – vár a 10 éves szolnoki RepTár

Élmény, történelem és repülés egy helyen – vár a 10 éves szolnoki RepTár

More details
A LIFE IN SPACE kiállítás Budapesten

A LIFE IN SPACE kiállítás Budapesten

More details
Gyere el Magyarország első FRÖCSKÖLŐJÉBE!

Gyere el Magyarország első FRÖCSKÖLŐJÉBE!

More details
Tulipánszüret Kőröshegyen

Tulipánszüret Kőröshegyen

More details
Fő a kávé - kávékiállítás

a kávé - kávékiállítás

More details
Az öröklét őrei a Szépművészeti Múzeumban

Az öröklét őrei a Szépművészeti Múzeumban

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője