2026. április 6., hétfő - Vilmos, Bíborka

Turizmus

Íme, a 9 legundokabb szokás vonatozás közben

2026

Ahogy minden tömegközlekedési eszközön, úgy a vonaton is van néhány szabály, amit illik betartani.De nem csak azokat, melyeket magában foglal az utazási szabályzat: a viselkedésre is oda kell - vagyis kellene - figyelni, hogy mindenki utazása nyugodt, zavartalan legyen, és elkerülhetőek legyenek a felesleges konfliktusok.

A következő szokások hatalmas udvariatlanságnak számítanak, ezért ajánlott elkerülni őket:

Nem várja meg, míg leszállnak mások: borzasztóan bosszantó, és felesleges lökdösődéshez, sőt akár balesetekhez is vezet, ha valaki úgy akar felszállni, hogy közben mások épp leszállnak a vonatról. El kell állni az ajtóból, megvárni a leszállást, és csak akkor illik fellépni a lépcsőn. 

Kiabál, hangosan beszél: az emberek nagy része szeret nyugodtan, csendben utazni, és alapvetően sem illik kiabálni, másokat zavaró hangerőn beszélni a tömegközlekedésen. Persze talán mondani sem kell, hogy hangosan zenét hallgatni sem éppen illendő dolog.

Végigtelefonálja hangosan az egész utat: a hangos telefonálásnál talán csak a kihangosított telefon a rosszabb. A közlekedés során illik gyorsan vagy halkan intézni a telefonbeszélgetéseket, és visszahívni inkább a másikat az utazás után.

Rossz helyre teszi a csomagokat: a táskákkal nem illik elfoglalni az ülést - főleg akkor, ha sokan vannak -, és az út közepére sem szabad tenni őket, megnehezítve a kocsiban való közlekedést. A csomagoknak vagy a lábnál, vagy az ölben, vagy a csomagtárolókon a helyük.

Ülésre tett lábak: hatalmas illetlenség feltenni a lábat az ülésre. Nem illik összepiszkolni az ülőhelyeket a cipővel és elzárni, elfoglalni azokat így mások elől. 

Tüsszög vagy köhög anélkül, hogy odatenné a kezét: ez mindig is alapvető dolognak számított, de talán a koronavírus-járvány óta még érzékenyebbek rá az emberek.

Beszélgetni úgy, hogy a másik érezhetően nem akar: vannak, akik szeretnek beszélgetni az utazás során idegenekkel, és vannak, akik nem. Ezért nem illik szóval tartani valakit, aki láthatóan nem szeretne ismerkedni. Ha fül- vagy fejhallgatót használ, egy-egy szóval vagy tőmondatokkal válaszol, esetleg csak hümmög, akkor érdemes hagyni, hogy nyugodtan, csendben utazzon.

Szemetelés: a legjobb lenne, ha ezt nem is kellene mondani. A vonaton tilos - és illetlenség - szemetelni. A legtöbb kocsiban minden ülésnél van szemetes, de ha ez megtelt volna, a táskában vagy egy zacskóban is gyűjtheted a szemetet az utazás végéig.

Ha valaki nem tartja tiszteletben a másik személyes terét: ha nincs tömeg a vonaton, és megvan rá a lehetőség, illik kellő távolságot tartani a többi utastól, és kerülni a fizikai érintkezést. Ez az ülésekre is vonatkozik. Nem szabad elfoglalni mindkét karfát, vagy könyökkel, illetve a táskával belógni a másik területére.

[ Forrás: turizmusonline.hu / femina.hu - Fotó:depositphotos.com

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Beta Morphos, az X generációs csavarhúzó!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Április 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Hollókői Húsvéti Fesztivál, 2026. április 3-6.

Hollókői Húsvéti Fesztivál, 2026. április 3-6.

More details
Hungarikum Piknik Eger, 2026. április 4-5.

Hungarikum Piknik Eger, 2026. április 4-5.

More details
Kézműves Ízek Fesztiválja - Húsvéti mulatság, 2026. április 4.

Kézműves Ízek Fesztiválja - Húsvéti mulatság, 2026. április 4.

More details
Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivál, 2026. április 2-4.

Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivál, 2026. április 2-4.

More details
Sebesség Fesztivál, 2026. április 11-12.

Sebesség Fesztivál, 2026. április 11-12.

More details
Tulipánszüret Kőröshegyen

Tulipánszüret Kőröshegyen

More details
2. Építészet ünnepe és éjaszakája, 2026.április 25-26.

2. Építészet ünnepe és éjaszakája, 2026.április 25-26.

More details
Rekordrészvétellel zárult a 2026-os Bárány Napok program

Rekordrészvétellel zárult a 2026-os Bárány Napok program

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője