2025. december 16., kedd - Etelka

Turizmus

Szerdától újra belépőt szednek a Halászbástyán a kilátásért

769

Szeptember 1-jétől a Halászbástya felső kilátószintje csak díjfizetés ellenében látogatható – tudatta a beléptetőrendszert üzemeltető Budavári Kapu Kft.

A Budavári Önkormányzat képviselő-testületének határozata alapján a Halászbástya felső kilátószintének beléptető rendszerét a Budavári Kapu Kft. üzemelteti – derül ki a Magyar Utazási Irodák Szövetsége (MUISZ) hírleveléből a cég tájékoztatása alapján.

E szerint szeptember 1-jén reggel 9 órától a Halászbástya felső kilátószintje csak díjfizetés ellenében látogatható. A Halászbástya felső része korábban, a koronavírus megjelenése előtt is fizetős volt az utazási szezonban, de a pandémia kitörése után, a turisták elmaradásával úgymond okafogyottá vált a belépő szedése.

A szerdától érvényes belépőjegyek árát és kedvezményeket az I. kerületi önkormányzat a 2020. évi díjjal azonos mértékben szabta meg.

A teljes áru jegy ára 1000 forint lesz, a 14 éven aluli gyerekek, a diákok, Magyarország és az Európai Unió tagországainak nyugdíjas állampolgárai 50 százalékos kedvezményes belépőjegyre jogosultak.

Az I. kerületi önkormányzat rendeletben szabályozta azoknak a körét, akinek nem kell megfizetni a belépőjegyet, a kedvezményezettek között van az arcképes idegenvezetői igazolvánnyal rendelkező idegenvezető, amennyiben legalább 6 fős csoportot kísér.

A helyszínen két jegykiadó berendezést állítanak üzembe, amely több nyelven, a kijelzője szerint a magyar mellett angolul, németül és oroszul is szolgáltat információt a turistáknak.

Az automatából tíz különböző jegytípust lehet megvásárolni, forinttal és euróval (érmével és bankjeggyel) egyaránt lehet majd fizet. A Budavári Kapu Kft. tájékoztatása szerint bankkártyás fizetésre is lesz lehetőség.

Online csoportos belépőjegy-váltásra (minimum 6 fő) is lesz lehetőség egy rövid és egyszerű regisztráció után, a rendszer augusztus 31-én reggel 9 órától lép működésbe (addig fejlesztés alatt üzenetet jelenít meg).

A Halászbátya felső kilátószintje hivatalosan minden nap reggel 9 órától este 7-ig tart nyitva december 23-ig. Az alsó szint látogatása továbbra is ingyenes.

| Forrás: turizmus.com

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

BETA, mert minden más csak szerszám!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« December 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Tartalom galéria

Green Transition & ESG konferencia, 2026. március 5.

Green Transition & ESG konferencia, 2026. március 5.

More details
Agrárium konferencia, 2026 március 10.

Agrárium konferencia, 2026 március 10.

More details
Biztosítás konferencia, 2026. március 17.

Biztosítás konferencia, 2026. március 17.

More details
AI in Business konferencia, 2026. március 18.

AI in Business konferencia, 2026. március 18.

More details
Építőipar konferencia, 2026. március 19.

Építőipar konferencia, 2026. március 19.

More details
AgroFood konferencia, 2026. május 19.

AgroFood konferencia, 2026. május 19.

More details
Vannal még olcsó karácsonyi vásárok

Vannal még olcsó karácsonyi vásárok

More details
Újra árverésre kerül Salgótarján üresen álló híres szállodatornya

Újra árverésre kerül Salgótarján üresen álló híres szállodatornya

More details
Óbudán újra a forralt bor a karácsonyi szezon sztárja

Óbudán újra a forralt bor a karácsonyi szezon sztárja

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője