2025. szeptember 18., csütörtök - Diána

Turizmus

Felére zuhant a vendéglátóhelyek forgalma 2020 végén

412

Csaknem felére zuhant a vendéglátóhelyek forgalma 2020 utolsó két hónapjában a járvány második hulláma ellen hozott korlátozó intézkedések hatására – közölte a Takarékbank vezető elemzője, aki szerint a második negyedévben már némileg élénkülhet a vendéglátás forgalma.

Tavaly novemberben 48,6 százalékkal csökkent a vendéglátóhelyek forgalmának volumene, árbevételük pedig 45,4 százalékkal zuhant, az előzetes adatok szerint decemberben hasonló mértékű, 45,3 százalékos volt az árbevétel csökkenése a pénztárgépek adatai alapján – írta Suppan Gergely.

Elemzése szerint a vendéglátóhelyek forgalmának visszaesése jóval mérsékeltebb a 2020 tavaszihoz képest. Egyrészt több vendéglátóhely tudott alkalmazkodni a házhozszállításhoz, másrészt a munkahelyi és iskolai étkeztetés jóval kisebb mértékben csökkent.
Kitért arra, hogy a járványhelyzet miatt az első negyedévben nem várható érdemi változás, azonban az oltás előrehaladásával, a veszélyeztetett csoportok átoltottságával lassan és fokozatosan lehet enyhíteni a korlátozásokon.

Erre a tavaszi hónapoktól lehet számítani az elemző szerint, így a második negyedévben már némileg élénkülhet a vendéglátás forgalma. Teljes nyitás azonban csak és kizárólag a társadalom kritikus szintű, legalább 60 százalékos átoltottsága esetén lehetséges, így remélhetőleg a nyári hónapokban már érdemi fellendülésre lehet számítani.

A második negyedévben már némileg élénkülhet a vendéglátás forgalma

Fotó: 123rf.com

Suppan Gergely szerint amennyiben az átoltottságot nemzetközi szinten is sikerül elérni, a nemzetközi turizmus is gyorsan magára találhat, tekintve az óriási kielégítetlen igényeket, így az további lendületet adhat a vendéglátásnak is.

A vendéglátás és a turizmus  újraindítása a kritikus szintű átoltottság előtt is lehetséges, a tervezett oltásigazolások alkalmazásával, amellyel a beoltottak már igénybe vehetnék a vendéglátási szolgáltatásokat – hívta fel a figyelmet az elemző.

(Forrás: www.turizmus.com)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Happy Hours, BETA álom!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Szeptember 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

A Harlem Gospel Choir a Papp László Sportarénában, 2025. november 18.

A Harlem Gospel Choir a Papp László Sportarénában, 2025. november 18.

More details
Hagyományőrző Sportok Viadala, 2025. szeptember 27-28.

Hagyományőrző Sportok Viadala, 2025. szeptember 27-28.

More details
HVG Állásbörze, 2025. november 5-7.

HVG Állásbörze, 2025. november 5-7.

More details
Műegyetemi Állásbörze, 2025. október 14-15.

Műegyetemi Állásbörze, 2025. október 14-15.

More details
Corvinus Career & Business Festival, 2025. október 7–8.

Corvinus Career & Business Festival, 2025. október 7–8.

More details
JOBVERSE Állásbörze, 2025. október 1–2.

JOBVERSE Állásbörze, 2025. október 1–2.

More details
Fővárosi Állásbörze, 2025. szeptember 17-18.

Fővárosi Állásbörze, 2025. szeptember 17-18.

More details
Nyári forgalom, kora őszi programok a fővárosi fürdőkben

Nyári forgalom, kora őszi programok a fővárosi fürdőkben

More details
Építőipar Summit, 2025. október 2.

Építőipar Summit, 2025. október 2.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője