2026. március 4., szerda - Kázmér

Turizmus

Péntektől negatív tesztet kérnek az Angliába utazóktól

395

Péntek hajnaltól csak azok léphetnek be Angliába, akik indulásuk előtt koronavírus-szűrésen vesznek részt, és a teszt eredménye negatív. A Magyarországról érkezőre ezen kívül 10 napos karantén is vár.

A brit közlekedési minisztérium a múlt héten bejelentette, hogy ettől a héttől kezdve csak azok léphetnek be Angliába, akik indulásuk előtt koronavírus-szűrésen vesznek részt, és a teszt eredménye negatív. Ez a brit állampolgárokra is vonatkozik és azokra is, akik az angliai karanténkötelezettség alól mentesített országokból érkeznek.

A múlt heti bejelentésben még nem szerepelt, hogy ennek a kötelezettségnek melyik naptól kell eleget tenni.

Ma azonban kiderült, hogy a rendelkezés január 15-én, brit idő szerint hajnali 4-kor lép érvénybe.

A tájékoztatás szerint a külföldről érkezőknek szabványos diagnosztikai szűrést, például PCR-tesztet, egyes esetekben gyorstesztet kell végeztetniük. Nem vonatkozik a szabály a 11 évesnél fiatalabb gyerekek, valamint az árufuvarozásban dolgozók és a közlekedési vállalatok járműveinek személyzetére.

Azokat, akik a karanténkötelezettség alól nem mentesített országokból – köztük Magyarországról – utaznak Angliába, a negatív koronavírus-szűrési igazolás sem menti fel a kötelező 10 napos angliai karantén alól.

Az Angliába repülőgéppel, hajóval vagy vonattal utazóknak 72 óránál nem régebbi negatív leletet kell felmutatniuk az őket szállító közlekedési vállalatoknak. Akik nem rendelkeznek negatív teszttel, azoktól megtagadhatják az utasfelvételt

Az intézkedés célja a minisztérium szerint a külföldön feltűnt új koronavírus-variánsok behurcolásának megakadályozása.

A szabálysértőkre akár több mint 500 fontos (200 ezer forintos) helyszíni bírság is kiróható.

Továbbra is van lehetőség arra, hogy a karanténidőszakot negatív PCR teszttel lerövidítsük, az indulás utáni ötödik napon. Ilyen célból azonban csak fizetős brit magánszolgáltatóknál lehet tesztet végeztetni, a brit állami egészségügyi hálózat (NHS) intézményeiben nem.

(Forrás: turizmus.com)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

STAHLWILLE, a minőség kötelez!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

Fő a kávé - kávékiállítás

a kávé - kávékiállítás

More details
InnoSummit, 2026. március 19.

InnoSummit, 2026. március 19.

More details
RIEL Expo és Konferencia, 2026. április 23.

RIEL Expo és Konferencia, 2026. április 23.

More details
Halcatraz Horgászfesztivál, 2026 március 6-7.

Halcatraz Horgászfesztivál, 2026 március 6-7.

More details
UNIX-AMTS Autó, Motor ésTuning Show, 2026. március 13-15.

UNIX-AMTS Autó, Motor ésTuning Show, 2026. március 13-15.

More details
Vállalati Energiamenedzsment, 2026. május 6.

Vállalati Energiamenedzsment, 2026. május 6.

More details
Hitelezés konferencia, 2026. május 5.

Hitelezés konferencia, 2026. május 5.

More details
Járműipar konferencia, 2026. március 26–27.

Járműipar konferencia, 2026. március 26–27.

More details
20 éve „Jobb velünk a világ!” - Jubileumot ünnepel a Nem Adom Fel Alapítvány

20 éve „Jobb velünk a világ!” - Jubileumot ünnepel a Nem Adom Fel Alapítvány

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője