A jeles eseményről mi is évről évre megemlékezünk, idén a Mackóvasárnapra invitálunk titeket! Várunk mindenkit, aki macis edényben tartja otthon a mézet, kívülről fújja Micimackó, Paddington és Vackor történeteit, vagy egyszerűen csak szeretne még többet megtudni ezekről az állatokról.
Érdekesség, hogy a nálunk élő barnamedvék, Hargita és Csángó, a bőséges tápláléknak köszönhetően nem vonulnak téli pihenőre, hanem egész évben aktívak. A medvék egyébként sem alszanak valódi téli álmot: a teljesen hibernálódó rágcsálókkal, hüllőkkel, illetve kétéltűekkel ellentétben időről időre felébrednek.
Kíváncsi vagy, hogy tényleg oda vannak-e a mézért? Foglalkoztat, hogy miért nem hasonlít a mosómedve a (név)rokonaira? Nem tudod, milyen medvékkel találkozhatsz akár a hazai erdőkben is? Gyere el vasárnap, és mindenre fény derül!

















































