2025. augusztus 28., csütörtök - Ágoston

Promóció

Kert a palackban: kis házi minioázis saját mikroklímával. Így készíts floráriumot

579

A szobanövények tartásának egyik legkülönlegesebb módja a szemet gyönyörködtető florárium, avagy palackkert, melyet otthoni körülmények sem bonyolult elkészíteni.

Ezek a kis, palackba zárt kertek önálló klímával rendelkeznek, így az évek alatt igazi minidzsungellé fejlődhetnek, mondja Török Balázs, a Lets Leaf YouTube-csatorna szerkesztője, aki szakértőként működik közre szobanövényekkel foglalkozó sorozatunkban. Szerinte az üvegedény legnagyobb előnye éppen az, hogy olyan körülményeket alakíthatsz ki benne, amik ideálisak az ott élő növények számára.

A méret a lényeg

A florárium benépesítésénél különösen fontos, hogy megfelelő fajokat válassz, emelte ki Balázs. Itt mindenekelőtt arra kell figyelni, hogy a növények víz-, fény- és hőmérsékletigénye közel azonos legyen, de nem elhanyagolható szempont az sem, hogy minél lassabban növekedjenek, hiszen ellenkező esetben kinőhetik az edényt, vagy elnyomhatják társaikat, akadályozva őket a fejlődésben.

A florárium kialakítása szintén kellő körültekintést igényel. Balázs azt javasolja, hogy az aljára egy rétegben durvább kavics kerüljön, ami pufferzónaként szolgálhat a felesleges vízmennyiség számára. Erre fektess rá egy méretre vágott szúnyoghálót, vagy fedd be sphagnum mohával, majd jöhet a növények igényeinek megfelelő talaj. A trópusi fajokhoz a korábban már bemutatott speciális földmix az ideális, míg a pozsgásokhoz, kaktuszokhoz laza, jó vízelvezetésű homokos talajt érdemes készíteni.

palackban

Ha előkészítetted a terepet, tisztítsd meg a növényeket korábbi földjük maradványaitól, majd rögtön ültesd is be őket új helyükre. Végezetül töröld át az üveg belsejét egy mikroszálas törlőkendővel, majd ha szükséges, egy ecsettel porold le a növényekről a rájuk szóródott földet. Ha kicsit fel akarod dobni a látványt, dekorációs célzattal néhány szép követ vagy mókás tárgyát, például legófigurákat is tehetsz közéjük.

Amennyiben a floráriumot tetővel vagy óraüveggel zárold le, ne felejtsd el időnként levegőztetni, tette hozzá Balázs. A locsolással viszont nem kell kapkodnod, elegendő 3-4 hetente sort keríteni rá, mivel a nedvesség ilyen körülmények között csak nagyon lassan tud távozni. Fontos még, hogy palackkertedet úgy helyezd el, hogy ne érje közvetlen napsütés, mert zárt rendszer esetén ez a növények gyors pusztulásával járhat. További jótanácsokért nézd meg Balázs vonatkozó videóját:

(Forrás: divany.hu)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Happy Hours, BETA álom!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Augusztus 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tartalom galéria

Tengerre magyar! Görög szigetek, török partok és Nápoly egy héten belül hajóval

Tengerre magyar! Görög szigetek, török partok és Nápoly egy héten belül hajóval

More details
Új korszak kezdődik a magyar mozizásban

Új korszak kezdődik a magyar mozizásban

More details
Állatkertek Éjszakája, 2025. augusztus 29.

Állatkertek Éjszakája, 2025. augusztus 29.

More details
Nagymarosi Csípős Fesztivál, 2025. augusztus 30.

Nagymarosi Csípős Fesztivál, 2025. augusztus 30.

More details
XXI. Sződligeti Veteránautós Találkozó, 2025. augusztus 31.

XXI. Sződligeti Veteránautós Találkozó, 2025. augusztus 31.

More details
Tacsi Tali, 2025.augusztus 30.

Tacsi Tali, 2025.augusztus 30.

More details
Balatonfüredi Borhetek, 2025. augusztus 31-ig

Balatonfüredi Borhetek, 2025. augusztus 31-ig

More details
Szilvanap Noszvajon, 2025. augusztus 30.

Szilvanap Noszvajon, 2025. augusztus 30.

More details
Súlyos anyag. Nők – Viseletek – Élettörténetek

Súlyos anyag. Nők – Viseletek – Élettörténetek

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője