2025. szeptember 15., hétfő - Enikő

Hírek, elemzések

Igazi kukás élményt nyújt gyerekeknek a Mirehu saját építésű gyűjtőautója

461

Ha van valami, ami generációk óta lenyűgözi a gyerekeket, az a kukásautó. Amikor az ürítési napon megérkezik a ház elé a kukásautó, a gyerekek elbűvölve nézik a kuka ürítését és sokszor mondják, hogy kukások szeretnének lenni. A Mirehu Nonprofit Kft. erre alapozva építette meg első, gyerekek által vezethető elektromos meghajtású kukásautóját a szemléletformáló tevékenységének újabb elemeként.

A Mirehu Nonprofit Kft. harmadik éve épülő szemléletformáló tevékenységében egy újabb állomáshoz érkezett. Egy elektromos gyermekjármű átépítésével létrehoztak egy olyan kukásautót, amelyet a gyerekek vezethetnek, ezzel átélhetik azt a sokszor csodált élményt, amelyet a kukák ürítése okoz.

A cég szemléletformáló tevékenysége mindig az élmények megélésére épít, olyan egyedi ötletekkel próbálják a figyelmet felhívni a hulladékmegelőzés fontosságára, vagy a hulladékokkal kapcsolatos megfelelő gyakorlatok elsajátítására, amellyel máshol nem találkozhatnak a gyerekek.

mirehu2

Az elektromos meghajtású gyerekkukásautó ötletét is az adta, hogy a gyerekek saját maguk végezzék el a hulladékok gyűjtését játékos formában összekapcsolva a cégnél megszerzett tudással. A Mirehu telephelyére érkező fiatalok rengeteg információt kapnak a hulladékokról, a megszerzett tudás hatékonyságát ezzel az eszközzel már mérni is lehet.

A cég telephelyén vagy akár külső helyszínen is kialakított útvonalon hulladékgyűjtő edényeket helyeznek el újrahasznosításra alkalmas és alkalmatlan hulladékokkal megtöltve. A gyerekeknek a megszerzett információk alapján kell eldönteni, hogy a kukákban lévő hulladék alkalmas-e az újrahasznosításra és a megfelelő anyagokat kell csak a kukásautóba beüríteniük. A játék végén a társaság munkatársai a fiatalokkal közösen értékelik ki a gyűjtés eredményességét. A játékélmény fokozására az első jármű átadását követően megkezdődik a következő autó építése is annak érdekében, hogy a feladat egy verseny formájában is meg tudjon valósulni.

Az elektromos gyerekkukásautó megépítését is egy kutatómunka előzte meg, a cég munkatársai több lehetőséget megvizsgálva jutottak el egy amerikai család videómegosztó portálra feltöltött filmjéhez, amely a kivitelezés alapjait adta.

| Forrás: MTI

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Happy Hours, BETA álom!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Szeptember 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

HVG Állásbörze, 2025. november 5-7.

HVG Állásbörze, 2025. november 5-7.

More details
Műegyetemi Állásbörze, 2025. október 14-15.

Műegyetemi Állásbörze, 2025. október 14-15.

More details
Corvinus Career & Business Festival, 2025. október 7–8.

Corvinus Career & Business Festival, 2025. október 7–8.

More details
JOBVERSE Állásbörze, 2025. október 1–2.

JOBVERSE Állásbörze, 2025. október 1–2.

More details
Fővárosi Állásbörze, 2025. szeptember 17-18.

Fővárosi Állásbörze, 2025. szeptember 17-18.

More details
Nyári forgalom, kora őszi programok a fővárosi fürdőkben

Nyári forgalom, kora őszi programok a fővárosi fürdőkben

More details
Építőipar Summit, 2025. október 2.

Építőipar Summit, 2025. október 2.

More details
Őszi állásbörzék 2025-ben

Őszi állásbörzék 2025-ben

More details
Kulturális kalandokat kínál a MÜPA az egész családnak

Kulturális kalandokat kínál a MÜPA az egész családnak

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője