2025. augusztus 28., csütörtök - Ágoston

Hírek, elemzések

Durrell a Miskolci Állatkertbe költözött

331

Az állatkerteket szeretők körében a Durrell név igen jól cseng, ráadásul a Miskolci Állatkertet ismerők tudhatják, hogy a világon elsőként nálunk került leleplezésre az ismert zoológus és író, Gerald Durrell szobra. A most érkezett Durrell azonban természetesen nem ő, hanem egy sivatagi hiúz, aki az idei évben átadott Száhel bemutató legújabb lakója.

A „Miskolci Állatkert és Kultúrpark ökoturisztikai fejlesztése” nevet viselő projekt részeként elkészült új bemutató, amely a Száhel nevet kapta, Afrika száraz, sivatagi és félsivatagi élőhelyének lakóit mutatja be látogatóink számára. Célunk ezzel felhívni a figyelmet a globális klímaváltozás eredményeképpen a Száhel-övezetet, az ott élő fajokat sújtó elsivatagosodás hatásaira. A bemutató lakói közül a legjobban várt állatok az oroszlánok voltak, akik elsőként költöztek be új otthonukba. Őket harlekinfürjek és rózsásfejű törpepapagájok követték. A sort pedig most egy sivatagi hiúz, más néven karakál (Caracal caracal) folytatta.

A kétéves hím karakál Csehországból, a Dvúr Králové-i állatkertből érkezett Miskolcra. A Durrell nevet viselő állat az első hetekben még az új otthonával és új gondozóival ismerkedett, azonban egyre bátrabb, így most már látogatóink is megtekinthetik őt új bemutatóhelyünk kifutójában. Durrell egyelőre magányosan él, de reményeink szerint hamarosan sikerül párt is találni a számára.

A sivatagi hiúz valójában nem közeli rokonai a Magyarországon is őshonos hiúznak, a megtévesztő magyar nevét a fülén lévő fülpamacsa révén kapta. Gyakran nevezik karakálnak is, amely pedig török eredetű szó, jelentése pedig „fekete fülű”. A sivatagi hiúz teste ugyanis egyöntetű homokszínű, füle hátoldalán viszont a szőrzete fekete. A félsivatagok, száraz szavannák lakója, korábban széles körben elterjedt volt Dél-Afrikától Közép-Ázsiáig, mára azonban élőhelye feldarabolódott, így egyre kisebb területekre szorul vissza.

Állatkertünk látogatói a 2000-es évek elején néhány éven át már találkozhattak sivatagi hiúzzal, az újonnan érkezett állat azonban több, mint egy évtized után képviseli faját Miskolcon. Ráadásul Magyarország állatkertjeiben jelenleg ő az egyetlen sivatagi hiúz.

| Forrás: miskolczoo.hu

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Happy Hours, BETA álom!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Augusztus 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tartalom galéria

Tengerre magyar! Görög szigetek, török partok és Nápoly egy héten belül hajóval

Tengerre magyar! Görög szigetek, török partok és Nápoly egy héten belül hajóval

More details
Új korszak kezdődik a magyar mozizásban

Új korszak kezdődik a magyar mozizásban

More details
Állatkertek Éjszakája, 2025. augusztus 29.

Állatkertek Éjszakája, 2025. augusztus 29.

More details
Nagymarosi Csípős Fesztivál, 2025. augusztus 30.

Nagymarosi Csípős Fesztivál, 2025. augusztus 30.

More details
XXI. Sződligeti Veteránautós Találkozó, 2025. augusztus 31.

XXI. Sződligeti Veteránautós Találkozó, 2025. augusztus 31.

More details
Tacsi Tali, 2025.augusztus 30.

Tacsi Tali, 2025.augusztus 30.

More details
Balatonfüredi Borhetek, 2025. augusztus 31-ig

Balatonfüredi Borhetek, 2025. augusztus 31-ig

More details
Szilvanap Noszvajon, 2025. augusztus 30.

Szilvanap Noszvajon, 2025. augusztus 30.

More details
Súlyos anyag. Nők – Viseletek – Élettörténetek

Súlyos anyag. Nők – Viseletek – Élettörténetek

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője