2025. április 21., hétfő - Konrád

Hírek, elemzések

Már magyar rendszámmal is büntetlenül gyorshajthatunk Ausztriában

305

Január 19-től szabad a pálya, de nem mindenhol, és nem minden autóval.

Ausztria autópályáin jelenleg 130 km/óra a megengedett maximális sebesség, de a nagyvárosok környékén kijelölt IG-L (Immissionsschutzgesetzes-Luft) zónákban szmogriadó esetén maximum 100 km/órás sebességgel szabad haladni, mivel az alacsonyabb sebesség kisebb fogyasztást eredményez, így kevesebb nitrogén-oxid és szálló por kerül a levegőbe.

A korlátozás túllépéséért különösen magas, akár 2000 eurós büntetésre is számíthat a gyorshajtó a Linz (A1), Salzburg (A1, A10), Graz (A9, A2) és Tirol (A12, A13) melletti autópályákon, valamint ideiglenesen rövidebb szakaszokon Klagenfurt (A2) és Vorarlberg (A14) közelében – írja a villanyautosok.hu.

2019 nyarától a hidrogén tüzelőanyagcellás és akkumulátoros tisztán elektromos járművek mentesültek a sebességkorlátozás hatálya alól, hiszen helyben nem szennyezik a levegőt. Az engedmény azonban – technikai okokból – kizárólag az osztrák rendszámos autókra vonatkozott, a rendszer ugyanis automatikusan küldi ki a büntetést a gyorshajtóknak, így csak az osztrák nyilvántartásban elektromosként regisztrált járművek mentességét volt képes kezelni.

2020-ban egy német Tesla-tulajdonos szándékosan begyűjtött egy büntetést, és egyenlőtlen bánásmódra hivatkozva az Európai Unióhoz fordult. Az Európai Bizottság döntött, 2021. január 19-től a külföldi tisztán elektromos akkumulátoros vagy hidrogén üzemanyagcellás autóval közlekedőkre is kiterjesztették a mentességet.

Az E-re végződő német rendszámmal rendelkező tisztán elektromos autók tulajdonosai már nem fognak büntetést kapni, de a szintén E végű rendszámra jogosult, legalább 50 km elektromos hatótávra képes PHEV-modelleknek továbbra is be kell tartaniuk az IG-L korlátozást.

Így a csak elektromos hajtású magyar autókra sem vonatkozik a sebességkorlátozás, azt azonban egyelőre nem tudni, hogy előzetes regisztrációval, vagy utólagos fellebbezéssel mentesülhetnek a külföldi villanyautósok a büntetés alól.

(Forrás: infostart.hu)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

BETA Renegade

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Április 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Húsvét az Egri várban, 2025. április 19-21.

Húsvét az Egri várban, 2025. április 19-21.

More details
Hollókői Húsvéti Fesztivál, 2025. április 18-21.

Hollókői Húsvéti Fesztivál, 2025. április 18-21.

More details
Magyar Gasztronómia Napja, 2025. április 26–27.

Magyar Gasztronómia Napja, 2025. április 26–27.

More details
6000 négyzetméteres mitikus világ a Millenárison

6000 négyzetméteres mitikus világ a Millenárison

More details
Hogyan befolyásolják a művészetek a magán- és a szakmai életünket?

Hogyan befolyásolják a művészetek a magán- és a szakmai életünket?

More details
Portfolio X-Cycling Day, 2025. május 27.

Portfolio X-Cycling Day, 2025. május 27.

More details
Különleges programokkal vár a Bükk

Különleges programokkal vár a Bükk

More details
Vár a Bükki Nemzeti Park legújabb bemutatóhelye, a Szeleta Park

Vár a Bükki Nemzeti Park legújabb bemutatóhelye, a Szeleta Park

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője