2026. május 28., csütörtök - Emil, Csanád

Archívum

Szecesszió Fesztiválja a Ráth-villában, 2024. június 4-8.

810

A szecesszió világnapjához kapcsolódóan egész héten programokkal várja az Iparművészeti Múzeum a közönséget a Ráth-villában. Ráadául az ismeretterjesztő előadások és a kézműves programok ingyenesek, az állandó kiállításása pedig szombaton egész nap félárú jegyet válthat mindenki.

Az 1800 forintos napijegy a 11 órakor kezdődő tárlatvezetésre is érvényes.

Ezeken kívül két különleges építészeti séta is lesz, az egyik nappal, a másik pedig az esti nagyvárosi fényekben mutatja be a fényűző szecessziót.

A szecesszió világnapját magyar kezdeményezésre 2013 óta ünnepeljük a két kiváló építész, Antoni Gaudi és Lechner Ödön halálának június 10-i évfordulójához időzítve. Ma már a RANN - Réseau Art Nouveau Network hivatalos programjai közt is szerepel a világnap, melynek idei központi tematikája a fény.

Keddtől péntekig minden este 18 órától egyedi témákról tartanak előadást a múzeum kutatói. Szó lesz Rippl-Rónai tervrajzairól, a fényt megtörő vagy áteresztő ritka műtárgyakról, egy 1900-as párizsi csillár legendás újjászületéséről és a stockholmi Rörstrand gyár szecessziós kerámiáiról is - ez utóbbi előadás angol nyelvű lesz. A világnapon, szombaton a Ráth-villa restaurált csillárjait lehet megismerni, szó esik a szecessziós építészetben kivilágosodó lakóterekről és a fény pozitív hatásairól, valamint egy ezüstből és elefántcsontból készült belga gyertyatartó restaurálásáról is. Családi programként lámpáskészítő workshoppal és UV-fényű arcfestéssel készülnek a múzeumpedagógusok. A mi szecessziónk című kiállítás egész nap félárú napijeggyel látogatható a Ráth-villában, Pandur Ildikó művészettörténész tárlatvezetése a szecesszió fényeire fókuszál 11 órától.

A városi sétákra érdemes időben jegyet váltani. 14:30-kor indul az erzsébetvárosi szecesszió üvegablakait és fényes kerámiáit feltérképező építészeti túra az Almássy térről, este 19 órától pedig a Fényűző szecesszió elnevezésű séta az Andrássy út környékén veszi végig a valaha módos polgárok nyaralóvilláit, majd a program az egykori Balettintézetben működő hotelnél zárul.

| Regisztráció és jegyvásárlás: www.linktr.ee/iparmuveszeti 

 

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Beta Morphos, az X generációs csavarhúzó!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Május 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tartalom galéria

Kevesebb munkát vállalnak ma a diákok

Kevesebb munkát vállalnak ma a diákok

More details
Fényvédelmi termék kisokos – melyiket vegyük?

Fényvédelmi termék kisokos – melyiket vegyük?

More details
Budapest alatt rendezik meg az év legkülönlegesebb sörfesztiválját

Budapest alatt rendezik meg az év legkülönlegesebb sörfesztiválját

More details
Idén újra MaReSz Event Touch - 3 in 1!

Idén újra MaReSz Event Touch - 3 in 1!

More details
Hungarian Card Expo,  2026. június 6.

Hungarian Card Expo, 2026. június 6.

More details
X Smart Sport Expo és Fitness Fesztivál, 2026. június 14.

X Smart Sport Expo és Fitness Fesztivál, 2026. június 14.

More details
Debrecen Economic Forum, 2026. június 9.

Debrecen Economic Forum, 2026. június 9.

More details
Financial IT, 2026. május 28.

Financial IT, 2026. május 28.

More details
GreenTech Zalaegerszeg, 2026. május 28–29.

GreenTech Zalaegerszeg, 2026. május 28–29.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője