2025. június 3., kedd - Klotild

Archívum

Szombaton jön a IV. Érdi Vágta

645

A simonpusztai Nemzeti Lovaskultúra Központban július 23-án, szombaton mérik össze tudásukat a helyi lovasok, hogy elnyerjék a jogot a budapesti Vágtán való indulásra. A Jótékonysági Sztárfutam néhány művészével is találkozhatnak a helyszínen a látogatók.

A Nemzeti Lovaskultúra Központban rendezik meg a Nemzeti Vágta következő kvalifikációs versenyét a hétvégén. Az ünnepélyes megnyitót követik majd a felnőtt és kishuszár előfutamok. Ezután a Dabasi Csikósok interaktív bemutatója, Széchenyi Krisztián, a Jótékonysági Sztárfutam versenyzőjének táncelőadása, trükklovas bemutató és simonpusztai központ lovas növendékeinek karüsszel bemutatója lesz műsoron. 15:30-tól könnyűzenei koncertre kerül sor ,,Néhány szó” címmel, Molnár Ágnes és Mészáros Tamás előadásában. Az ingyenes eseményen egész napos gyermekprogramokkal is készülnek a szervezők: lesz kézműves sátor, sétalovagoltatás, interaktív istállólátogatás és kisállat simogató is. A rendezvényen a látogatók találkozhatnak a Jótékonysági Sztárfutam két lovasával, Széchenyi Krisztián táncművésszel és csapatával, valamint Krajnik-Balogh Gábor színművésszel is.

Érd-Simonpuszta képviseletében idén Baján Benita indul a felnőtt lovasok között, aki 7 éve a Nemzeti Vágta folyamatos versenyzője, emellett saját csapatot is vezet, a Baján Team-et. Benitát már a kishuszárok között is láthattuk versenyezni, majd 2020-ban a felnőttek között egészen a középdöntőig vágtázott. Idén új eséllyel és új lóval Etruszkkal áll starthoz.

Kishuszár kategóriában idén Juharos Jadviga Rebeka versenyez a települést képviselve, aki másodjára indul a Nemzeti Vágtán. A tavalyi évben ott volt a legjobbak között a Hősök terén. Lova, Mirza egy 11 éves sportpóni kanca, aki tavaly az első verseny évében egészen a Nemzeti Vágta döntőéig menetelt. A páros a Baján Team csapatában készül a nagy megmérettetésre.

 „Nagyszerű párost alkot Jadviga és Mirza, az edzéseken nagyon ígéretesnek mutatkoznak. Jadviga 3 éve készül a kezeim alatt, nagyon tehetséges lovas. Reméljük a legjobbakat” -mondta el Benita a hétvégi megmérettetés kapcsán. 

A nap végén sor kerül az Érdi Vágta döntőjére, ahol kiderül, kik képviselhetik településüket a budapesti Nemzeti Vágtán, október 1-jén és 2-án. 

| Forrás: bdpst24.hu

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

BETA Renegade

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Június 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Tartalom galéria

Balatoni Hal- és Borünnep, 2025. június 6-9.

Balatoni Hal- és Borünnep, 2025. június 6-9.

More details
Kaland, kihívás, közösség: 210 ezer gyerek táborozik idén Magyarországon

Kaland, kihívás, közösség: 210 ezer gyerek táborozik idén Magyarországon

More details
Ki kapja majd az uniós pénzeket? - 2025. június 11.

Ki kapja majd az uniós pénzeket? - 2025. június 11.

More details
Kelet - magyarországi Gazdasági Fórum, 2025. június 4.

Kelet - magyarországi Gazdasági Fórum, 2025. június 4.

More details
Három fiatal, egy álom: így nőtt ki a semmiből az év hamburgerezője

Három fiatal, egy álom: így nőtt ki a semmiből az év hamburgerezője

More details
Pianoforte: fiatal zenészek koncertje, 2025. június 12.

Pianoforte: fiatal zenészek koncertje, 2025. június 12.

More details
Board Game Expo, 2025. június 14-15.

Board Game Expo, 2025. június 14-15.

More details
Comic Con, 2025. június 14-15.

Comic Con, 2025. június 14-15.

More details
Új trendek felé nyit a Gin Market Budapest, 2025. június 13-14.

Új trendek felé nyit a Gin Market Budapest, 2025. június 13-14.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője