2026. március 10., kedd - Ildikó

Archívum

Rendezvények a koronavírus után: a zenei fesztiválok és az osztálytalálkozók is hiányoztak az embereknek

1286

Visszatért a magyarok kedve a fesztiválokhoz, koncertekhez: egy friss online kutatás válaszadóinak 54 százaléka nyilatkozott úgy, hogy idén már mindenképpen részt vesz valamilyen zenés eseményen. A Visual Europe Group kutatásából kiderül: óriási a várakozás a nyári rendezvények iránt, az emberek egyharmada maradt már le valamilyen eseményről az elmúlt hónapokban azért, mert elfogytak a jegyek. A válaszadók többsége már nem tartja fontosnak a járványügyi óvintézkedéseket, 7 százalékuk azonban úgy nyilatkozott: még mindig csak olyan eseményre megy, ahol biztosított számára a távolságtartás.

A Visual Europe Group májusban 500 fő megkérdezésével készített online kutatást a magyarok koronavírus utáni, rendezvényekhez kapcsolódó preferenciáiról. Kiderült: óriási a várakozás a nyári események iránt. A megkérdezettek leginkább a zenei fesztiválokat, koncerteket várják, de a sportesemények, gasztronómiai fesztiválok is népszerűek, és vannak olyanok is, akinek az osztálytalálkozók hiányoztak legjobban.

Visszatért a magyarok kedve a koncertekhez, fesztiválokhoz: a kutatás résztvevőinek 54 százaléka nyilatkozott úgy, hogy idén már mindenképpen részt vesz ilyen jellegű eseményen. Az emberek 78 százalékát már az sem befolyásolja, hogy a rendezvény nyitott vagy zárt térben valósul-e meg” – tájékoztat Botond Szabolcs, a Visual Europe Group vezérigazgatója.

A Visual Europe Group Magyarország és Közép-Európa egyik legnagyobb rendezvénytechnikai cége. Több mint 15 éves tapasztalattal rendelkezik audiovizuális technikai rendszerek tervezésében, kivitelezésében, karbantartásában és üzemeltetésében. Rendezvényhelyszínek üzemeltetésében, valamint egyedi rendezvények tervezésében és lebonyolításában egyaránt kiemelkedő.

A cég úgy tapasztalja: a gőzerővel újraindult élő események sok érdeklődőt vonzanak, így gyakran előfordul, hogy valaki lemarad a jegyről – a kutatás résztvevői is ezt erősítették meg, hiszen egyharmadukkal fordult elő hasonló eset az újraindulást követően. Az emberek 30 százaléka ezért már az esemény bejelentésekor igyekszik megvenni a jegyét, az utolsó pillanatokra csupán 16 százalék hagyja a vásárlást.

A válaszadók 84 százaléka rendelkezett korábban védettségi igazolvánnyal, ám mára háttérbe szorultak számukra a járványügyi szempontok. 48 százalékuk immár semmilyen óvintézkedést sem tart szükségesnek. Az emberek 7 százaléka ugyanakkor úgy nyilatkozott: kizárólag olyan helyre megy, ahol biztosítható a távolságtartás.

I Forrás: Visual Europe Group

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

STAHLWILLE, a minőség kötelez!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

Újdonságok, inspiráció és legfrissebb kerttrendek várnak a GardenExpón!

Újdonságok, inspiráció és legfrissebb kerttrendek várnak a GardenExpón!

More details
UNIX-AMTS Autó, Motor ésTuning Show, 2026. március 13-15.

UNIX-AMTS Autó, Motor ésTuning Show, 2026. március 13-15.

More details
A LIFE IN SPACE kiállítás Budapesten, 2026. március 6-tól

A LIFE IN SPACE kiállítás Budapesten, 2026. március 6-tól

More details
Planet Budapest fenntarthatósági kiállítás, 2026. február 25. – március 29.

Planet Budapest fenntarthatósági kiállítás, 2026. február 25. – március 29.

More details
Műegyetemi Állásbörze, 2026. március 10-11.

Műegyetemi Állásbörze, 2026. március 10-11.

More details
Házépítő expo, 2026. március 12-14.

Házépítő expo, 2026. március 12-14.

More details
Agrárium konferencia, 2026 március 10.

Agrárium konferencia, 2026 március 10.

More details
Biztosítás konferencia, 2026. március 17.

Biztosítás konferencia, 2026. március 17.

More details
AI in Business konferencia, 2026. március 18.

AI in Business konferencia, 2026. március 18.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője