2025. július 9., szerda - Lukrécia

Archívum

Gasztrofarsang és téli vitorlázás Balatonlellén

1162

Ebben a hónapban sem maradnak programok nélkül azok, akik Balatonlellére látogatnak. Február 5-én rendezik meg a GasztroFarsangot a lellei rendezvénytéren, tucatnyi balatoni vendéglátó részvételével, később pedig a HidegenLégió Téli Vitorlástúra és a Farsangi Regatta várja a vitorlázni vágyókat.

Ezen a héten szombaton, azaz február 5-én ismét benépesül a nyáron mindig nyüzsgő balatonlellei rendezvénytér, ahol a balatonlellei és balatonboglári vállalkozók közös rendezvénye, a GasztroFarsang kerül megrendezésre - közölte Hello Balatonlelle Egyesület.

Különleges, erre az eseményre összeállított menüsorral és farsangi étel-, illetve bor párosításokkal készülnek azok számára, akik szeretnék végigkóstolni a déli partot.

Három kategóriában lesz jelmezverseny (gyerek, felnőtt, családi) is, majd este egy hatalmas élőzenés bulival űzik el a telet.

A GasztroFarsang másnapján indul útnak az immár hagyományosnak mondható HidegenLégió Téli Vitorlástúra a Balatonon. Négy évvel ezelőtt a közösségi kezdeményezésre indult vitorlázáson végül öt nap alatt, összesen 6 hajó és közel 40 ember vett részt, 5 kikötőt és 10 télen is nyitva tartó vendéglátó helyet látogattak meg a résztvevők. Idén eddig 10 hajó jelezte részvételét.

Napközben rövid hajózás, este vitorlázásról és a balatoni borászatról, illetve gasztronómiáról szóló tematikus programok várják a résztvevőket.

A túrán a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata folyamatos kísérőként vesz részt. Bagyó Sándor, a VMSZ vezetője a tervek szerint több mentési gyakorlatot is bemutat majd, szimulálva mit kell tenni, ha valaki a 2 fokos Balatonba esik. “Idén indítottuk útjára a Mentőmellény kampányunkat, ami télen hatványozottan nagy szerephez jut. A mentőmellény viselése és a réteges meleg ruházat mellett a hajó megfelelő felkészítése és a hajó fedélzetének a síkosságmentesítése a legfontosabb dolog, amire oda kell figyelni ahhoz, hogy a téli vitorlázás valóban élmény maradjon” - mondta el a szakember.

A túra Balatonlelléről indul, és érinti Szigliget, Keszthely, Balatonfenyves, Balatonfüred és Alsóörs kikötőit, majd a hajósok Balatonlellére érkeznek vissza, ahol február 12-én a Farsangi Regattával folytatódik a Téli Vitorlás Versenysorozat.

| Forrás: turizmus.com

 

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Happy Hours, BETA álom!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Július 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Tartalom galéria

Várnak a nyári szabadtéri színházak 2025-ben is!

Várnak a nyári szabadtéri színházak 2025-ben is!

More details
Strandok Éjszakája, 2025. július 26.

Strandok Éjszakája, 2025. július 26.

More details
Kékvillogós járműcsodák költöznek az Aeroparkba, 2025. július 19.

Kékvillogós járműcsodák költöznek az Aeroparkba, 2025. július 19.

More details
Rozé, Rizling és Jazz Fesztivál, 2025. július 7-13.

Rozé, Rizling és Jazz Fesztivál, 2025. július 7-13.

More details
VeszprémFest, 2025. július 8-12.

VeszprémFest, 2025. július 8-12.

More details
BETA 1+3 AKCIÓ Júliusban!

BETA 1+3 AKCIÓ Júliusban!

More details
Happy MONDAY Hours!

Happy MONDAY Hours!

More details
Jeges FANTA a kezedben, BETA szerszám a műhelyben!

Jeges FANTA a kezedben, BETA szerszám a műhelyben!

More details
Property Investment Forum, 2025. szeptember 23.

Property Investment Forum, 2025. szeptember 23.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője