2025. május 25., vasárnap - Orbán

Archívum

Az éjszaka, amikor minden a repülésről szól, 2021. július 9-10.

413

Látványos hangártúrák, hangulatos reptérlátogatások, fényárban úszó pilótafülkék, izgalmas talkshow, különleges földi járművek, rendhagyó bemutatók várják a látogatókat július 9-én délutántól hajnalig, valamint július 10-én reggeltől estig az Aeropark repülőmúzeumban.

A repülőtér és a repülés világa sokak számára mind a mai napig titokzatos. Ezen a hétvégén sok mindenről lerántjuk a fátylat, és megmutatjuk, mi minden történik a hétköznapokon a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér kulisszái mögött. Péntek délutántól folyamatosan indulnak az esti, éjszakai reptérlátogatások, amelyeken bemutatjuk a légikikötő éjszakai életét: nemcsak a kivilágított pályákat, gurulóutakat csodáljuk meg, hanem megnézzük, hogyan történik a járatok kiszolgálása, hogyan készítik fel az indulásra a nagy teherszállító gépeket, mi történik a járatok 30-40 perces fordulóideje alatt.

Első alkalommal szervezünk különleges hangártúrákat együttműködésben az Aeroplex of Central Europe vállalattal, ahol a látogatók testközelből nézhetik meg, hogyan zajlik egy repülőgép nagyjavítása, milyen érdekességeket rejt a karbantartóbázis, és az is kiderül, milyen gyakran esnek át ápoláson az utasszállító repülőgépek.

Az Aeropark repülőmúzeumban kiállított történelmi repülőgépek pilótafülkéiben ismét felgyúlnak a fények, megszólalnak a fedélzeti rádiók. Az ikonikus típusokon olyan pilóták várják az érdeklődőket, akik annak idején az Il-18-ason, vagy a Tu-154-esen kezdték pályafutásukat.

Pénteken este Pilóta Talkshow is várja a repülésrajongókat a ferihegyi repülőmúzeumban: a meghívott vendégek között olyan kapitányok, elsőtisztek mesélnek majd hivatásukról, akik a világ legmodernebb és legnagyobb repülőgépeit vezetik. Érkezik Szüle Zsolt Boeing 747-es kapitány, Hajdu Gergely Boeing 787-es elsőtiszt, és Pajor D. Dávid Airbus A320-as elsőtiszt. A meghívottak között szerepelnek a Malév egykori pilótái. Darida Tamás, Trangóni Béla és Dávid Imre azt a korszakot is felidézi, amikor a légitársaságnál megkezdődött az átállás a szovjet típusokról a nyugati repülőgépekre.

malev3

A Tu-154-es fedélzetén egymást követik a légiutas-kísérő foglalkozások, amelyeken a látogatók belekóstolhatnak a stewardessek hétköznapjaiba. Kiderül, milyen „láthatatlan” feladataik vannak egy repülőúton, hogyan gondoskodnak 180 utas biztonságáról 10 ezer méteres magasságon.

Felvonulnak a legmodernebb és az oldtimer repülőtéri járművek. Pénteken este 8:00 és 10:00 óra között bemutatkozik a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren szolgáló, közel 40 tonnás, 12 ezer liter víz szállítására képes Rosenbauer Panther tűzoltóautó. Megmutatjuk, milyen hatalmas gépekkel gondoskodik a Budapest Airport a téli időszakban a futópályák és a forgalmi előterek takarításáról, milyen különleges autó végzi a fékhatásmérést a pályákon. Minden órában elindulnak a reptéri oldtimer kocsik. A vendégek megismerkedhetnek azzal a 40 éves tűzoltóautóval, Simbával, amely a 80-as években a nyugati technikát képviselte Ferihegyen. De kipróbálható lesz az a repülőgépvontató, amelyik 60-80 tonnás repülőgépeket tol hátra a forgalmi előtéren. Az oldtimerek rajongói pedig élménykört tehetnek az előteres Zsigulival, a rendőr Ladával, a Wartburggal, vagy a Volvo 245 Transferrel, melyek évtizedekkel ezelőtt szintén Ferihegyen szolgáltak. Mindkét nap folyamatosan indulnak a kb. 60 perces tematikus séták a repülőmúzeumban, amelyeken az érdeklődők megismerhetik, milyen volt az a korszak, amikor még belföldi járatok kötötték össze az ország nagyvárosait, és milyen volt a hőskorban pilótaként dolgozni a repülőgépek fedélzetén.

malev2

Pénteken fellép az Aeroparkban az énekes légiutas-kísérő: Józsa Tamara repülős dalokkal érkezik a múzeum színpadára.

Az interaktív programok között a látogatók azt is kipróbálhatják, hogy milyen vezetni a világ legmodernebb repülőgépét. Mindkét nap folyamatosan üzemel a repülőmúzeum Airbus A320Neo szimulátora.

A Repülőtér éjszakája a Budapest Airport és az Aeropark együttműködésében valósul meg. Aki a péntek esti programra vásárol belépőt, a pénztárban kapott karszalaggal a szombati, Aeroparkban zajló eseményeket is látogathatja.

| Esemény Menedzser

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

BETA Renegade

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Május 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Gyereknap a Budaörsi Repülőtéren, 2025. május 25.

Gyereknap a Budaörsi Repülőtéren, 2025. május 25.

More details
Gyermeknap és Hősök Napja a Budai Várban, 2025. május 25.

Gyermeknap és Hősök Napja a Budai Várban, 2025. május 25.

More details
Lurkócia Városi Gyereknap, 2025. május 25.

Lurkócia Városi Gyereknap, 2025. május 25.

More details
Müpa Gyermeknap, 2025. május 25.

Müpa Gyermeknap, 2025. május 25.

More details
Múzeumok Majálisa, 2025. május 24-25.

Múzeumok Majálisa, 2025. május 24-25.

More details
Gyereknap a Vasúttörténeti Parkban, 2025. május 24-25.

Gyereknap a Vasúttörténeti Parkban, 2025. május 24-25.

More details
Gourmet Fesztivál, 2025. május 22–25.

Gourmet Fesztivál, 2025. május 22–25.

More details
Műtárgyak Éjszakája Fesztivál, 2025. május 22-24.

Műtárgyak Éjszakája Fesztivál, 2025. május 22-24.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője