2026. június 2., kedd - Anita, Kármen

Archívum

Újabb natúrpark alakult

870

zselic2A kaposmérői Faluházban kihirdették az ország immár tizenharmadik natúrparkját, a Zselici Ezüsthárs Natúrparkot.A cím viselésére feljogosító, Nagy István agrárminiszter kézjegyével ellátott dokumentumot Balczó Bertalan, természetvédelemért felelős helyettes államtitkár nyújtotta át a tizennégy községet magába foglaló...

...natúrparki szervezet vezetőjének, Prukner Gábornak, Kaposmérő polgármesterének.

Az ünnepségen beszédet mondott még Básthy Béla, a Magyar Natúrpark Szövetség elnöke, előadás hangzott el a natúrpark értékeiről, valamint a helyi néptánc együttesek műsora is színesítette a programot.

zselic

A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság működési területén az újonnan megalakult Ezüsthárs Natúrpark már a negyedik ilyen státuszú terület, így az ország natúrparkjainak közel harmada itt található. Ez a tény mindenképpen a Dél-Dunántúl természeti-, táji értékeinek sokaságát, a hagyományos gazdálkodási módok fenntartása iránti igényt bizonyítja.

A nemzeti park arról is beszámolt, hogy a Dél-Mezőföld Tájvédelmi Körzet területét is érintő turistautakat takarították ki és tették járhatóvá a dunaföldvári polgári természetőrök a Dunatúra Egyesület tagjaival közösen. A tél folyamán az utakra eső faágakat, kidőlt fákat húzták félre, eltakarították a szemetet a turistaútról és környékéről.

fogasir

A 26 km hosszú, zöld jelzéssel felfestett turistaút Dunaföldvárról indul, és a tájvédelmi körzet Oláh-völgyi szakaszát is érinti. A dunaföldvári polgári természetőrök már több mint 10 éve segítik a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság munkáját. Mintegy 50 km túraútvonalat jelöltek ki, illetve újítottak meg. Az útvonalakat egész évben karbantartják, biztosítva ezzel a mindenkori járhatóságot.

Emellett számos feladatot látnak el – kézműves foglalkozásokat tartanak az újrahasznosítás jegyében, szemétgyűjtési akciókat, programokat szerveznek, melyek a Dunaföldváron, illetve a környékén élők, valamint az odaérkező kirándulók javát szolgálják úgy, hogy közben a természetvédelmi érdekeket is képviselik.

(Forrás: turizmus.com)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

Beta Morphos, az X generációs csavarhúzó!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Június 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Tartalom galéria

Gourmet Fesztivál, 2026. június 4-7.

Gourmet Fesztivál, 2026. június 4-7.

More details
Újra jön a Mozgás Éjszakája, 2026. június 12.

Újra jön a Mozgás Éjszakája, 2026. június 12.

More details
Múltidéző hangulat: nosztalgiajáratok Budapesten

Múltidéző hangulat: nosztalgiajáratok Budapesten

More details
Debrecen Economic Forum, 2026. június 9.

Debrecen Economic Forum, 2026. június 9.

More details
X Smart Sport Expo és Fitness Fesztivál, 2026. június 14.

X Smart Sport Expo és Fitness Fesztivál, 2026. június 14.

More details
Hungarian Card Expo,  2026. június 6.

Hungarian Card Expo, 2026. június 6.

More details
Idén újra MaReSz Event Touch - 3 in 1!

Idén újra MaReSz Event Touch - 3 in 1!

More details
Lóerők Éjszakája, 2026. június 13.

Lóerők Éjszakája, 2026. június 13.

More details
Sípolnak a mozdonyok a kisvasút ünnepeken

Sípolnak a mozdonyok a kisvasút ünnepeken

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője