2025. november 7., péntek - Rezső

Archívum

Van-e helyük a nőknek a mezőgazdaságban?

1225

traktor3Ugyan a mezőgazdaság egy kimondottan férfias szakmaként él az emberek fejében, a  KSH adatai rácáfolnak erre: hazánkban a mezőgazdasági és állategészségügyi egyetemi-főiskolai képzésben részt vevők 49 százalékát a hölgyek teszik ki. A csütörtökön nyitó II. NAK Szántóföldi Napok és Agrárgépshow-Mezőhegyes eseményen erre is keresik a választ a szervezők.

Növekedésnek indult a mezőgazdaságban dolgozó nők aránya nem csak itthon, hanem a nagyvilágban is. Ennek számtalan oka lehet, de a legfőbb az, hogy a mai, technológiailag fejlett gazdálkodás már nem feltétlenül piszkos körülmények között végezhető, nehéz fizikai munkát jelent, így a nők elhelyezkedési esélyei is nagyot nőttek az ágazatban.

„A munkámban nincs mit megunni, minden év új kihívásokat hoz, új vevők, gyártói újítások vagy új termékek, új gazdasági helyzetek.”- mondta el Szajkó Éva, a mezőgépek forgalmazásával foglalkozó Sz-Agro 2007 Kft. ügyvezetője. 

Míg Bollók-Spiller Katalint, a Két-Kata Kft. munkatársát elmondása szerint elsősorban a robusztusság, az óriási gépek vonzották a terület felé. „Úgy vélem, hogy a nők teljesen más szemléletmódja nagy előny lehet a mezőgazdaságban, ebben az alapvetően férfias ágazatban.”-mondta.

Találkoztam már több, rendkívül határozott gazdálkodó hölggyel is, aminek nagyon örültem. Az elmúlt évek kiállításai alapján azt tapasztalom, hogy ugyanúgy elfogadják egy nőnek is a tanácsát, például ha gépvásárlás előtt áll valaki. Én is tudtam már olyan kielégítő információt adni, ami teljesen releváns volt számára, és nem kérdőjelezte meg.” – tette hozzá Bollók-Spiller Katalin.

Pozitív tapasztalatokról számolt be Povázsai Szilvia, a Lakkos Kft. vezetője is, aki szerint, bár a gazdák általában inkább egy férfitől várják el a szakmai válaszokat, egyre több a határozott gazdálkodó hölgy is, akik érvényesülni tudnak a szakmában.

Beszédes továbbá az is, hogy az Év Agrárembere díj tavalyi jelöltjei között 7 db hölgy volt, akik közül ketten díjat is nyertek. Ráadásul évek óta zajlik a közösségi médiában egy Gazdász Szépe Választás elnevezésű szépségverseny, ahol évről-évre keresik hazánk legszebb gazdászlányait.

A nők térhódítása az ország legnagyobb szakmai találkozóján tovább folytatódik. A II. NAK Szántóföldi Napok és Agrárgépshow-Mezőhegyes eseményen 2018. szeptember 20-21-én különféle konferenciák és előadások várják az ágazat szereplőit, hol a látogatók és az előadók körében is szépszámmal találunk női szakértőket.

A programok között ezen kívül lesznek különféle mikro-, nano- és demóparcellás bemutatók, és itt kerül sor hazánk eddigi legnagyobb betakarítási bemutatójára is rekordmennyiségű agrárgép felvonultatásával.

(Forrás: www.agrargepshow.hu)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

KS Tools ROADSHOW Budaörsön!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« November 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Tartalom galéria

Hétvégi programajánló

Hétvégi programajánló

More details
Employer Branding újrahangolva, 2025. november 11.

Employer Branding újrahangolva, 2025. november 11.

More details
B2W Fesztivál,  2025. november 19.

B2W Fesztivál, 2025. november 19.

More details
Ismét Határtalan Napok a Miskolci Nemzeti Színházban, 2025.november 13-15.

Ismét Határtalan Napok a Miskolci Nemzeti Színházban, 2025.november 13-15.

More details
30. Budapest Fashion Week, 2025. november 7-8.

30. Budapest Fashion Week, 2025. november 7-8.

More details
PesText, 2025. november 6–8.

PesText, 2025. november 6–8.

More details
Budapest Card Show, 2025. november 8.

Budapest Card Show, 2025. november 8.

More details
Szent Márton Újborfesztivál és Libator a Szentendrén, 2025. november 8-9.

Szent Márton Újborfesztivál és Libator a Szentendrén, 2025. november 8-9.

More details
XI. Országos Rajzfilmünnep, 2025. november 14-16.

XI. Országos Rajzfilmünnep, 2025. november 14-16.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője