2025. május 12., hétfő - Pongrác

Archívum

Vízi élménypark és sporthotel épül Győrben

855

furdozoNégy nagyberuházás kezdődik a Modern városok program (MVP) keretében Győrben, ezek közé tartozik a vízi élménypark és egy sporthotel építése. A beruházások összértéke mintegy 28,6 milliárd forint - közölte a Miniszterelnökség megyei jogú városok fejlesztésének végrehajtásáért felelős államtitkára szerdán sajtótájékoztatón, a győri városházán.

Simon Róbert Balázs elmondta, hogy a vízi élménypark kialakításának, az új sporthotel építésének, a közlekedési infrastruktúra átalakításának és a Petz Aladár Megyei Oktató Kórháznál lévő háromszintes parkoló kialakításának előkészítésére összesen 1 milliárd 186 millió forint áll rendelkezésre.

Az MVP-megállapodás 18 projektet tartalmaz, ezek a közlekedést, a turisztikát, a kulturális infrastruktúrát, az egészségügyet, a felsőoktatást és a szabadidős tevékenységeket érintik. Győrben a Xantus János Állatkert és a Győri Nemzeti Színház fejlesztésének előkészítése már megkezdődött. Előbbire eddig 1 milliárd 80 millió forint, utóbbira 1 milliárd 55 millió forint érkezett.

A vízi élménypark kialakításának előkészítésére 366 millió forint áll rendelkezésre, a beruházás összértéke 8,5 milliárd forint. A fürdőfejlesztés keretében a meglévő gyógy- és élményfürdőt megújítják, emellett rendezik a fürdő körül az árvízvédelmi és a parkolási rendszert. A kivitelezés várhatóan 2020-ban fejeződik be.

Képtalálat a következőre: „Vízi élménypark és sporthotel épül Győrben”

A belvárosi közlekedési rendszer átalakításának tervezésére, előkészítésére 45 millió forintot fordítanak. Ennek a beruházásnak az összértéke várhatóan 15 milliárd forint lesz.

Az olimpiai sportpark közelében épülő sporthotel építésének előkészítése 65 millió forintba kerül, a kivitelezés összértéke 3,1 milliárd forint lesz.

Borkai Zsolt polgármester a sporthotelről azt mondta, hogy a leendő háromcsillagos épület 2020-ban készül majd el, s rehabilitációs központot is kialakítanak benne a sportolók számára.

Simon Róbert Balázs kitért arra, hogy a Modern városok program keretében a 23 megyei jogú városban mintegy 250 projekt valósul meg, több mint 3500 milliárd forint értékben. Ezek mintegy háromnegyedét hazai költségvetési, a maradékot pedig európai uniós támogatásból fedezik. A Miniszterelnökség tavaly 146 milliárd forintot fizetett ki, idén április 1-jéig pedig több mint 110 milliárd forintot.

(Esemény Menedzser - Turizmus.com)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 


 

 


 

BETA Renegade

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Május 2025 »
H K Sze Cs P Szo V
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Tartalom galéria

AUTOMOTIVE HUNGARY, 2025. május 13-16.

AUTOMOTIVE HUNGARY, 2025. május 13-16.

More details
Teljesen gluténmentes konyha a Balatonnál: egyre többen keresik a biztonságos étkezést

Teljesen gluténmentes konyha a Balatonnál: egyre többen keresik a biztonságos étkezést

More details
Dubai Ingatlan Expo Budapesten, 2025. május 14-16.

Dubai Ingatlan Expo Budapesten, 2025. május 14-16.

More details
Fülemülék éjszakája

Fülemülék éjszakája

More details
Műtárgyak Éjszakája Fesztivál, 2025. május 22-24.

Műtárgyak Éjszakája Fesztivál, 2025. május 22-24.

More details
5. Kürtőskalács Vigalom, 2025. május 16-18.

5. Kürtőskalács Vigalom, 2025. május 16-18.

More details
Rododendron virágzás a Jeli Arborétumban, 2025. május 18-ig

Rododendron virágzás a Jeli Arborétumban, 2025. május 18-ig

More details
Indul az állateledel-gyűjtés a rászoruló négylábúaknak

Indul az állateledel-gyűjtés a rászoruló négylábúaknak

More details
Debrecen Drive, 2025. május 24-25.

Debrecen Drive, 2025. május 24-25.

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője