2026. május 19., kedd - Ivó, Milán

Turizmus

A Magas-Tátra újdonságokkal készül a síszezonra

780

December 4-én tervezik elindítani az idei síszezont a Magas-Tátrában, ahol több újdonsággal is készülnek a látogatók biztonságának és kényelmének növelése érdekében.

„Az idei síszezon az időjárás és a Covid-helyzet kedvező alakulása esetén a tervek szerint december 4-én indul a Magas-Tátrában, elsőként Csorbató várja a sízőket, utána 12-től Tátralomnic és Ótátrafüred is nyit" – tájékoztatott Juraj Chovaňák, a Magas- és az Alacsony-Tátra legjelentősebb üdülőközpontjait és az ott elérhető turisztikai szolgáltatásokat üzemeltető Tatry Mountain Resorts (TMR) marketingigazgatója.

A szezon indulása előtt több Covid-biztonsági intézkedést vezettek be, köztük egy technológiai újdonságot, amelyet Tarajkán teszteltek. Speciális anti-vírus fóliával vonták be a siklóvasút, a pénztárak, az éttermek és boltok érintési felületeit. A napokban megnyílt Tátrai Jégtemplom üzemeltetése során már ezt a technológiát alkalmazzák.

Egy másik újítás a parkolást érinti Tátralomnicon, ahol a parkolási kapacitás egy részét olyanok számára tartják fenn, akik előzetesen online foglaltak helyet, így ők az érkezési idejüktől függetlenül kényelmesen és biztonságosan juthatnak be a üdülőközpontba. Tátralomnic és a Csorbató felvonóin újdonságként bevezetik a fast passt, azaz az elsőbbségi felszállást – tájékoztatott Dušan Slavkovský, a Magas-Tátra Üdülőközpont igazgatója.

Idén az egy- és többnapos síbérletek – amelyeket a repülőjegyekhez hasonlóan dinamikus árazással értékesítenek – a Covid-helyzetre tekintettel bármilyen korlátozás esetén igény szerint módosíthatók.

Az egész 2020/21 téli szezonra érvényes síbérlet – amely a Magas-Tátrában és a Jasnán használható – november végéig vásárolható meg 319 eurós akciós áron, Šikovná sezónka (Ügyes szezonjegy) néven. Ez 74 km-nyi pályán nyújt sízési lehetőséget 4 üdülőközpontban: Jasná, Tátralomnic, Csorbató, Ótátrafüred. A bérlet prémium változata 183 km sípályát, 8 síközpontot és 4 országot foglal magába: Jasná (SK), Tátralomnic (SK), Csorbató (SK), Ótátrafüred (SK), Szczyrk (PL), Špindlerův Mlýn (CZ), Mölltaler Gletscher (AT), Ankogel (AT), és november végéig kedvezményesen 449 euróért vásárolható meg.

A TMR a vendégek számára üdülési csomagokat is kínál a síbérlettel. A társasághoz tartozik a négycsillagos Grand Hotel Praha Tátralomnicon, a Grand Hotel Ótátrafüreden, vagy a háromcsillagos Hotel FIS szálloda, amely a sípályáktól néhány méterre fekszik Csorbató üdülőközpontban.

(Forrás: turizmus.com)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Beta Morphos, az X generációs csavarhúzó!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Olvasta?

Időrendben

« Május 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tartalom galéria

AUTOMOTIVE HUNGARY, 2026. május 18-21.

AUTOMOTIVE HUNGARY, 2026. május 18-21.

More details
MACH-TECH és IPAR NAPJAI, 2026. május 18-21.

MACH-TECH és IPAR NAPJAI, 2026. május 18-21.

More details
AgroFood konferencia, 2026. május 19.

AgroFood konferencia, 2026. május 19.

More details
ESG Summit, 2026. május 20.

ESG Summit, 2026. május 20.

More details
Automotive Summit, 2025. május 20.

Automotive Summit, 2025. május 20.

More details
Financial IT, 2026. május 28.

Financial IT, 2026. május 28.

More details
GreenTech Zalaegerszeg, 2026. május 28–29.

GreenTech Zalaegerszeg, 2026. május 28–29.

More details
Oldtimer Show Tavaszi Randevú – Új időpont: 2026. május 23-24.

Oldtimer Show Tavaszi Randevú – Új időpont: 2026. május 23-24.

More details
Állat- és növényszeretet napja

Állat- és növényszeretet napja

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője