2026. május 18., hétfő - Erik

Turizmus

Butikhotel nyílt az Andrássy úton az egykori Weiss Manfréd-villában

641

Két évig tartó, teljes körű felújítása után Alice Hotelként nyitotta meg kapuit az Andrássy út 116. szám alatt álló egykori Weiss Manfréd-villa.

Az egykori patinás villaépületben kialakított, 41 szobás Alice Hotel november 2-tól várja vendégeit.

A hotelnek otthont adó villa az 1870-es évek végén épült, és a századforduló időszakában Budapest egyik büszkeségeként tartották számon − a villanyvilágítást állítólag öt évvel korábban szerelték be az épületbe, mint az angol királyi palotába.

A villát Kallina Mór tervezte Szabó Albert, királyi táblai bíró számára, majd 1894-ben Weiss Manfréd báró és felesége, Weiss Alice vásárolták meg, az épület azóta a bárónő nevét viseli. Weiss Manfréd a századforduló egyik legmeghatározóbb személyisége volt, így nem csoda, hogy az épület Budapest pezsgő társadalmi életének fontos helyszínévé vált.

A beruházó BDPST Group a korszerűsítés során az értékteremtést határozta meg elsődleges célként. A több mint két évig tartó, a műemléki előírásokat figyelembe véve megvalósult rekonstrukciós munkálatok során az épületet szerkezetkész állapotáig bontották vissza, megőrizve és felújítva az eredeti homlokzatot, illetve az olyan eredeti elemeket, mint például a földszintről felvezető, csavart falépcső.

buttho2

A modern gépészet, légtechnika és a kiszolgáló egységek a szálloda alagsorában és a tetőtérben kaptak helyet, valamint szintén az alagsorba került a reggeliző tér, amely csodálatosan mintázza az épület eredeti architektúráját.

A szálloda egyaránt alkalmas baráti társaságok, családok vagy akár üzleti utakra érkezők számára. Az ágyak elrendezése könnyen módosítható, illetve több szoba összenyitására is lehetőség van

buttho3

Párok számára ideális választás lehet a romantikus hangulatú, exkluzív, erkélyes lakosztály, amelynek grandiózus, privát teraszán kellemes reggelit vagy romantikus vacsorát lehet elfogyasztani. A vendégek jó idő esetén az Andrássy útra néző, hangulatos teraszon is megreggelizhetnek, egy sarokra a Hősök terétől – írta a beruházó közleményében.

buttho4

A korábban nem látogatható, történelmi épület egy része a felújítást követően a szállodavendégek mellett a nagyközönség számára is megnyílik, hiszen az Andrássy úti oldalon, a kertben egy szezonális kávézóterasz is helyet kapott.

(Forrás: turizmus.com)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

Beta Morphos, az X generációs csavarhúzó!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Május 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tartalom galéria

AUTOMOTIVE HUNGARY, 2026. május 18-21.

AUTOMOTIVE HUNGARY, 2026. május 18-21.

More details
MACH-TECH és IPAR NAPJAI, 2026. május 18-21.

MACH-TECH és IPAR NAPJAI, 2026. május 18-21.

More details
AgroFood konferencia, 2026. május 19.

AgroFood konferencia, 2026. május 19.

More details
ESG Summit, 2026. május 20.

ESG Summit, 2026. május 20.

More details
Automotive Summit, 2025. május 20.

Automotive Summit, 2025. május 20.

More details
Financial IT, 2026. május 28.

Financial IT, 2026. május 28.

More details
GreenTech Zalaegerszeg, 2026. május 28–29.

GreenTech Zalaegerszeg, 2026. május 28–29.

More details
Oldtimer Show Tavaszi Randevú – Új időpont: 2026. május 23-24.

Oldtimer Show Tavaszi Randevú – Új időpont: 2026. május 23-24.

More details
Állat- és növényszeretet napja

Állat- és növényszeretet napja

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője