Nyomtatás

Mackóvasárnap a Budapesti Állat- és Növénykertben, 2026. február 1.

63

A népi megfigyelések szerint február elején a medvék kibújnak téli rejtekhelyükről, hogy „ellenőrizzék” milyen messze van még a tavasz. Ha napsütés fogadja őket, és megpillantják saját árnyékukat, gyorsan visszabújnak aludni – a hagyomány szerint ugyanis, ilyenkor még hosszú télre számíthatunk. Borús, felhős időben viszont kint maradnak, ezzel üzenve: hamarosan megérkezik az enyhülés.

A jeles eseményről mi is évről évre megemlékezünk, idén a Mackóvasárnapra invitálunk titeket! Várunk mindenkit, aki macis edényben tartja otthon a mézet, kívülről fújja Micimackó, Paddington és Vackor történeteit, vagy egyszerűen csak szeretne még többet megtudni ezekről az állatokról.

Érdekesség, hogy a nálunk élő barnamedvék, Hargita és Csángó, a bőséges tápláléknak köszönhetően nem vonulnak téli pihenőre, hanem egész évben aktívak. A medvék egyébként sem alszanak valódi téli álmot: a teljesen hibernálódó rágcsálókkal, hüllőkkel, illetve kétéltűekkel ellentétben időről időre felébrednek.

Kíváncsi vagy, hogy tényleg oda vannak-e a mézért? Foglalkoztat, hogy miért nem hasonlít a mosómedve a (név)rokonaira? Nem tudod, milyen medvékkel találkozhatsz akár a hazai erdőkben is? Gyere el vasárnap, és mindenre fény derül!

Részletes program

Varázshegyen innen programok:

10:00-14:00 Mackó műhely – Kézműves medvefoglalkozás az Élet iskolájában
10:00-14:00 Mesés medvehatározó az Élet iskolájában – Medveügyekben kérdezd zoopedagógusainkat! Megtapasztalhatod, hogy milyen a szőre tapintása, hogy néz ki a karma és mekkora a koponyája! Tudtad, miről formázták a különböző rajzfilmek mesés figuráit? Mi a mese, mi a valóság? Segítünk medveügyekben!
12:00 Állatbemutató a Csillagtérben
12:30 Magyarországra visszatelepülő medvék - Előadás a Darwin teremben
13:30 Medve vagyok, de mégsem - Mi lehetek? – Előadás a Darwin teremben
14:00 Bemutatkozik Nyali, a mézmedve - Állatbemutató a Darwin teremben
14:30 Méhek, mézek, medvék – Hogyan áll a medve a mézzel a valóságban? Egyáltalán, hogyan készül ez a különleges anyag? – Előadás a Darwin teremben

Varázshegyen túl programok:

Játékos medvekaland

Járjátok végig a mackópontokat, keressétek őket a kalandlap segítségével!
Kalandlapok felvehetőek: Főkapu tér | 9:00-14:30
További információt a helyszínen fogunk adni személyesen.

Állatos élményprogramok

10:00 Vörös macskamedvék reggelije | Vörös macskamedve kifutó
11:00 Játékos fókabemutató | Fókamedence
11:30 Vasárnapi mackókaland a barnamedvéknél | Barnamedvék kifutója
12:00 Látogatóban az ormányos medvénél | Ausztrálház mögött

A programváltoztatás jogát fenntartjuk.

https://zoobudapest.com

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek