2026. március 18., szerda - Sándor

Hírek, elemzések

Szabadulószoba az iskolában? Újfajta tanítási módszert alkalmaznak Keszthelyen

386

Szabadulószoba az iskolában? Az érdekes párosítás egy újfajta tanítási módszer lényege. A napjainkban divatos játék mintájára a diákok a tananyaggal kapcsolatos kérdéseket kapnak, s a jó válaszok viszik őket előre a győzelemig, azaz a kulcs megtalálásáig.

A premontrei szakgimnázium egy ilyen kísérleti programot valósított meg egy nemzetközi pályázati támogatású projekt keretében.

A Keszthelyi Premontrei Szakgimnázium is része annak a projektnek, melyet négy ország – Magyarország, Olaszország, Egyesült Királyság, Észtország – hét oktatási intézménye egy Erasmus+-program keretében közösen valósít meg. A cél az, hogy a szakképzés jobban illeszkedjen a piaci elvárásokhoz.

– A szakképzés módszertanában van egy új irány. Pro­jekt­alapon, öntevékenyen tanulnak a diákok, ezt próbáljuk mi is bevezetni – vázolta Balogh Csaba, az iskola igazgatója.

A Reacti-VET projektben a premontrei szakgimnázium pedagógusok továbbképzését valósította meg, és egy kísérleti programban vett részt. A Z-Ware Informatikai Kft. bevonásával tananyagot fejlesztettek, melynek fontos része volt a képességfejlesztés. A kísérleti programba a 9. osztályos informatika szakos tanulókat vonták be. A digitális biztonság volt a fő téma, a tanulók megismerkedtek a személyes adatok védelmével és a digitális világ veszélyeivel. A fiatalok e témakörhöz kapcsolódva egy angol–magyar nyelvű értelmező szótárt is összeállítottak.

– Az online oktatás időszakában zajlott a projekt. Otthonról, állandó konzultációval, virtuálisan, videóka­mera és mikrofon segítségével dolgoztunk együtt az alkotócsoportokkal. A gyerekek körében egyre kevésbé népszerű az a fajta tanulás, hogy leülnek egy könyv mellé. Ebben a programban az is fontos, hogy a saját munkájuk, energiaráfordításuk után látják az eredményt, és tudatosítják, hogy ezt ők csinálták. Errefelé kell átbillenni, hogy a tanulás legyen öröm, alkotótevékenység is – mondta el az iskola vezetője lapunknak.

S bár online formában próbálták ki először a módszert, tantermi keretek között is működni fog. Ezt be is mutatták a projektzáró napon: két helyszínen kialakítottak egy-egy szabadulószobát. Itt a tananyaggal kapcsolatos kérdéseket kaptak a diákok, így játékos módon valósult meg a tudásszint ellenőrzése. A projektben a zsaroló vírusok elleni védekezés módszereit sajátíthatták el. A tanulságokat prezentációban mutatták be.

(Forrás: zaol.hu)

Eseményfigyelő

Szeretné, hogy az Önök híre, eseménye is megjelenjen az Esemény Menedzser portálon? Tartalomszolgáltatásra, online marketingre van szüksége? 

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 


 

További hírek, tippek


 

 


 

STAHLWILLE, a minőség kötelez!

Hírlevél


   E-mail cím:*  
Név: *  

Időrendben

« Március 2026 »
H K Sze Cs P Szo V
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Tartalom galéria

Budapesti Színházak Éjszakája, 2026. március 21.

Budapesti Színházak Éjszakája, 2026. március 21.

More details
Kolbásztöltő Vigadalom, 2026. március 21.

Kolbásztöltő Vigadalom, 2026. március 21.

More details
Made in Debrecen Fesztivál, 2026 március 21.

Made in Debrecen Fesztivál, 2026 március 21.

More details
Bach Mindenkinek Fesztivál, 2026. március 16-31.

Bach Mindenkinek Fesztivál, 2026. március 16-31.

More details
Légtorna Fesztivál, 2026. március 20–22.

Légtorna Fesztivál, 2026. március 20–22.

More details
Újdonságok, inspiráció és legfrissebb kerttrendek várnak a GardenExpón!

Újdonságok, inspiráció és legfrissebb kerttrendek várnak a GardenExpón!

More details
Lakópark Expó & Év Lakóparkja verseny díjátadó, 2026 március 20-21.

Lakópark Expó & Év Lakóparkja verseny díjátadó, 2026 március 20-21.

More details
Így ellenőrzik a készpénzt az EU-ban: tízezer euró felett már jelenteni kell a határon

Így ellenőrzik a készpénzt az EU-ban: tízezer euró felett már jelenteni kell a határon

More details
Már a nyaralást is részletre fizetik a magyarok az interneten

Már a nyaralást is részletre fizetik a magyarok az interneten

More details
Az Esemény Menedzser portál kiadója az Open Gates Hungary Kft. - O|G|H - a hír szerzője